Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Vrau 8 persona, çfarë kërkon nga qelia Ritvan Zykaj

Vrau 8 persona por deri më tani nuk ka shfaqur pendim. Fjalën e kemi për Ritvan Zykajn i cili vrau 8 të afërmit e tij në Selenicë të Vlorës.  Por çfarë kërkon ai nga burgu? I heshtur, nuk komunikon me asnjë, nuk kundërshton, del rrallë në ajërim, kështu sillet brenda hekurave 24-vjeçari. Sipas  “ABC News”  Ritvan Zykaj herë pas here kërkon ...

Lexo me teper »

Vrasja në ish-Bllok, shpallet në kërkim një tjetër person

Në lidhje me vrasjen që ndodhi disa javë më parë, i është shtuar edhe një emër tjetër drejtësisë. Një person tjetër është shpallur në kërkim dhe  prokurorët Kreshnik Ajazi e Artan Lulo, kanë firmosur urdhër ndalimin, është Ajaks Boshnjaku. Ai dyshohet si i përfshirë në ngjarjen e rëndë, ndërsa është mik me Ervin Matën, partnerin e këngëtares Elvana Gjata, edhe kjo ...

Lexo me teper »

Kryemadhi në Universitetin e Pekinit: Shqipëria potencial të madh në fushën e turizmit

Delegacioni i Lëvizjes Socialiste për Integrim u prit nga stafi drejtues i Universitetit të Unionit të Pekinit, i mirë njohur për një ndër departamentet më të mëdha në botë në fushën e turizmit. Kryemadhi paraqiti potencialin e madh të Shqipërisë në fushën e turizmit dhe nevojën për aftësim profesional në këtë sektor. Ajo u shpreh se sektori i turizmit është ...

Lexo me teper »

Guri i përvishet Tahirit: Si një p*tanë kërkon shpëtim, s’të shpëton dot as suxhuku i Edi Ramës!

Anëtarja e kryesisë së LSI-së Elona Guri i është ‘përveshur ‘ ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit pas deklaratës së këtij të fundit sot. Guri është shprehur se Tahiri si një p*tanë kërkon shpëtim por kësaj here s’e shpëton dot as suxhuku i Edi Ramës, as “bakllavaja” e Donikës dhe as byfteku i Artës. “Si nje p*tane kerkon virgjerine, me ...

Lexo me teper »

“Tahiri s’i ka kryer krimet në Itali por në Shqipëri, dokumenti që tregoi sot s’ka vlerë” – Bardhi

Partia Demokratike e ka cilësuar si krejt të pavlerë dhe shfaqje konferencën për mediat nga ana e ish-ministrit të Brendshëm, Tahiri. Në një deklaratë nga selia blu, këshilltari ligjor në PD, Gazment Bardhi tha se pretendimi dhe dokumentet e paraqitura nga Tahiri se nuk ishte nën hetim nga Italia nuk kanë asnjë vlerë duke qenë se nuk kanë fare lidhje ...

Lexo me teper »

Shkarkohet drejtoresha e Tatimeve në Vlorë, “furtunë” edhe te Mjedisi

Sharkohet drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve në Vlorë, Pranvera Resulaj, e cila është zëvendësuar nga Evis Ago. Resulaj është promovuar nga kryeministri Rama kohë më parë duke e cilësuar atë si drejtoreshë të suksesshme. Resulaj është akuzuar edhe më herët në vitin 2017 për pjesmarrje në fushata elektorale në kundërshtim me ligjin, ndërsa ishte në pozicionin e drejtoreshës së Tatimeve ...

Lexo me teper »

Meta në Itali, merr pjesë në meshën kushtuar Kardinalit shqiptar Troshani

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet në Itali për të marrë pjesë në meshën e organizuar nga Kryeipeshkvi i Firences, Betori në nder të 90-vjetorit të Kardinalit shqiptarm Ernest Troshani. Në vizitën e tij në vendin fqinj Meta është takuar me kryebashkiakun e Firenzes, Dario Nardella. Më pas Meta ka takuar edhe Karindalin Troshani, në nder të të cilt mbahet ...

Lexo me teper »

I kopjon me vetëdije të tjerët plagjiaturisti Rama?! Tri herët kur komanda “copy-paste” ka funksionuar për mrekulli

Pak muaj më parë, Rama prezantoi projektin e ri të Teatrit Kombëtar, që do zëvendësonte të vjetrin, për të cilin maxhoranca ka votuar që të prishet. Nuk kaloi pak kohë dhe projekti i Teatrit Kombëtar, nga Bjarke Ingels, rezultoi që ishte plagjiaturë e projektit të studios ukrainase “Forma” për Operan e Busanit në Korenë e Jugut, projekt që kishte fituar ...

Lexo me teper »

Balliu pas deklaratës së Tahirit: Kërcënon Ramën që ta shpallë të pafajshëm

Klevis Balliu, deputeti i PD-së pas deklaratës së ish-ministrit Saimir Tahiri, thotë se drejtësia e kapur është gati për t’i dhënë atij pafajësinë. Sipas Balliut, deklarata e Tahirit sot është as më shumë dhe as më pak se një kërcënim nga ana e Tahirit për kryeministrit Rama, me qëllim që ta shpallë të pafajshëm në hetimin për trafik ndërkombëtar droge. ...

Lexo me teper »

Kopjoi fill e për pe projektin gjeorgjian, plasin memet në rrjet për Ramën

E keni para syve imazhin e kryeministrit shtatlartë Rama? Tani mendojeni atë duke pozuar, me sloganin “bindës” të tipit “plani im”. Pas kësaj mendojeni atë duke kopjuar në poster projektet e mëdha botërore. Kjo është pak a shumë ajo që ka bërë Genc Sejko në memet e fundit, i frymëzuar sigurisht nga plagjatura e sotme e shtatlartit Rama. Rama publikoi ...

Lexo me teper »