Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Në kërkim prej një viti, arrestohet i riu në Elbasan

Një person i shpallur në kërkim është arrestuar në Elbasan. I riu qëndronte prej një viti pasi kishte qëlluar me armë zjarri bashkëmoshatarin e tij. Shtetasi me iniciale  R. G, kishte qëlluar me armë në drejtim të një bashkëmoshatari me iniciale E. B. Ngjarja ndodhi në afërsi të Spitalit të Elbasanit. Pas një viti në arrati, policia arriti që t’i ...

Lexo me teper »

Reshjet e para të vjeshtës përmbytin rrugët e Lushnjës dhe Lezhës

Shirat e para të vjeshtës kanë sjellë probleme me rrugët në qytetet shqiptare. Kështu, në Lezhë disa minuta shi vjeshte kanë sjellë përmbytje të rrugëve nga blloku 11 janari deri në lagjen Besëlidhja. Edhe në Lushnjë dendësia e reshjeve ka sjellë përmbytje në rrugët e qytetit duke shkaktuar probleme në qarkullimin e qytetarëve dhe makinave. Shkak janë bërë mbushja e ...

Lexo me teper »

Zjarr në një punishte kartonësh në Gjirokastër, dyshimet e para

Një zjarr ka rënë në një punishte kartonësh në Gjirokastër ditën e sotme. Flakët kanë shpërthyer në orët e para të mëngjesit, në punishten që ndodhet në lagjen “Zinxhira” në afërsi të një karburanti. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.  Zjarri mësohet se ra fillimisht në një makineri. Dyshimet ...

Lexo me teper »

Bylykbashi: Rama gënjeu shqiptarët për listat, jemi gati të ulemi nëse PS-ja pranon hapjen 100%

Përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi deklaroi në emisionin “Real Story” se Rama mashtroi qytetarët për hapjen e listave. Bylykbashi theksoi se nëse mazhoranca pranon hapjen 100% të listave, opozita e bashkuar është e gatshme për t’u ulur dhe punuar në realizimin e tyre. “Edi Rama nuk hapi 100 për qind listave. Ai mashtroi publikisht shqiptarët. PS bën piruetë ...

Lexo me teper »

Fëmijët shqiptarë në Al-Hol, Lleshaj përplaset me Shehajn: Nuk mbaj përgjegjësi për këtë çështje kam ardhur për arsye humanitare

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj  ndodhet në Liban për të parë mundësitë për rikthimin e fëmijëve dhe të rriturëve që ndodhen në kampin e Al-Hol në Siri. Lleshaj duke dhënë intervistë në emisionin “Open” në Top Channel u përplas me ish-deputetin e PD-së Agron Shehaj. Debati nisi kur Ministri i Brendshëm tha se nuk mban përgjegjësi ligjore për këtë çështje ...

Lexo me teper »

Gjiknuri: Kodi Zgjedhor aktual ka rënë pasi u ndryshua kushtetuta, marrëveshja e 5 qershorit nuk preket

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka shpjeguar pozicionin e forcës politike që përfaqëson lidhur me propozimin për listat zgjedhore. Sipas tij propozimi i PS-së lejon koalicionin si një pikë të shumë-diskutuar dhe partitë mund të ruajnë siglën e tyre brenda listave. “Ne nuk mund të lejojmë vakum kushtetues. Çfarë rregullash po ndryshojmë? Çështja e koalicioni u ...

Lexo me teper »

Trajleri përplas makinën në aksin Laç-Patok,ndërron jetë drejtuesi i biçikletës i përfshirë në aksident

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin Laç-Patok mbrëmjen e sotme. Një trajler ka përplasur një makinë dhe në aksident është përfshirë edhe një drejtues biçiklete ku ka ndëruar jetë ky i fundit, shtetasi D.F 55-vjeç. “Në aksin rrugor Laç-Patok, mjeti me drejtues shtetasin A.Gj., është përplasur me mjetin me drejtues A.K.,si dhe është përfshirë në aksident dhe ...

Lexo me teper »

Kryemadhi: Rilindja nuk do t’ia dijë si jetojnë njerëzit, qëllimi i saj karrigia e pushtetit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një postim rrjetet sociale duke shpërndarë takimin e ish-deputetit Edmond Haxhinasto, shkruan se Rilindja nuk dëgjon hallet e njërëzve. Sipas Kryemadhit qëllimi i Rilindjes është karrigia e pushtetit dhe sipas saj kjo do përfundojë më 25 prill. “Rilindja nuk do t’ja dijë as si jetojnë dhe as çfarë nevojash kanë njerëzit. ...

Lexo me teper »

Veliaj tashmë jep këshilla për Covid-in, i thotë Voltana Ademit të marrë më shumë vitamina

Pasi u shërua nga Covid-19, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tashmë jep edhe këshilla për të prekurit se çfarë duhet të bëjnë për të fituar betejën. Veliaj gjatë një dalje në Abc News, i ka uruar shërim të shpejtë koleges së tij të Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi. Madje Veliaj i ka dhënë edhe disa këshilla për të duke ...

Lexo me teper »