Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Debati për Teatrin, Majko: Shkova i dhashë Ramës dorëheqjen, por ma mbushi mendjen (VIDEO)

Ndërsa ishte i ftuar në emisionin “A show” të Adi Krastës, ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi se pas debatit me kryeministrin Edi Rama për çështjen e Teatrit Kombëtar, ai kishte paraqitur dorëheqjen. “Unë të nesërmen shkova i dorëzova dorëheqjen.”, janë fjalët e Majkos. Majko nuk pranoi të tregonte debatin, por tha se kishte një kontratë me Ramën ...

Lexo me teper »

Me maska dhe armë, tre persona grabisin tregtarin në Tiranë

Një grabitje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Mësohet se tre persona të maskuar me kapuçë si edhe të armatosur, kanë sulmuar një tregtar në tregun ushqimor dhe më pas i kanë marrë lekët e xhiros ditore, si dhe disa steka cigaresh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 6 të mëngjesit pranë Qytetit të Nxënësve. Policia ndërkohë ka ...

Lexo me teper »

106-vjetori i ushtrisë shqiptare, mesazhi i Metës për burrat dhe gratë me uniformë

Me rastin e 106-vjetorit të themelimit të Ushtrisë Shqiptare, Presidendi i Republikës Ilir Meta ka shprehur urimet e tij për gratë dhe burrat me uniformë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shpreh vlerësim maksimal për kontributet e spikatura gjatë operacioneve humanitare, por edhe paqeruajtëse. “Me rastin e 106-vjetorit të themelimit të Ushtrisë Shqiptare, dëshiroj të përcjell konsideratat më të ...

Lexo me teper »

Shqipëria si Kuba, cilat janë vendet më të sigurta në botë (Renditja)

A e keni menduar ndonjëherë çfarë i lidh Shqipërinë me Kubën? Nuk është e shkuara komuniste. Por, në një studim të fundit, renditen në të njëjtin nivel të moderuar të sigurisë për të udhëtuar në to. Me një atmosferë përkeqësuese të pasigurisë që po zhvillohet sot në mbarë botën, tani më shumë se kurrë më parë njerëzit kërkojnë vende më ...

Lexo me teper »

Shembet gjatë natës banesa në Shkozë, banorët përballen me policinë dhe IKMT-në (VIDEO)

Punonjësit e IKM-së kanë përfituar nga errësira e mbrëmjes, për të shembur një banesë në Shkozë. Banesa e shembur mësohet se është e pabanuar mirëpo forca të shumta policore u janë afruar banesave të tjera dhe banorët të traumatizuar kanë dalë jashtë të përballen me ta. Në videon e mëposhtme shihen jo vetëm burra e gra, por edhe fëmijë të ...

Lexo me teper »

Gazetarja Demo kritikon reagimin e Donesit për Ramën: I kishte kapacitetet të parashikonte deri ku shkonin kauzat e tij

Gazetarja Elsa Demo ka kritikuar reagimin e shkrimtares Elvira Dones ndaj Edi Ramës pak ditë më parë duke theksuar se nuk ia falte zhgënjimin që shkrimtarja kishte për kryeministrin pasi ka qenë një mbështetëse e tij në vitin 2013. Gazetarja Demo gjithashtu u ndal më tej mesazhi i Dones ku deklaroi se nuk i pëlqente momenti që shkrimtarja e maste ...

Lexo me teper »

Kryemadhi përmend disa alternativa për Bashkinë e Tiranës: Brenda janarit do kemi emra

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zbuluar dy emrat e diskutuar në radhët e opozitës për kryetar të Bashkisë së Tiranës. Në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, Kryemadhi tha se emrat e diskutuar janë nga të gjitha palët ku përmendi  edhe kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani. Sipas saj, propozimet konkrete do bëhen ...

Lexo me teper »

Kryemadhi: Unaza e Re do kushtojë 100 milionë euro, qeveria  t’i dëmshpërblejë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi duke folur për zhvillimet në vend është ndalur edhe te protesta e banorëve te Unaza e Re dhe ka theksuar se është një projekt korruptiv dhe që do kapë një vlerë të fryrë qëllimisht me vlerën 100 milionë euro. “Projekti i Unazës së Re është në vlerën totale 100 milionë euro. Opozita ...

Lexo me teper »

Kush është shkodrani i arrestuar, i janë sekuestruar 2 milionë euro pasuri

Në prangat e policisë së Shkodrës ka rënë një 44-vjeçar, Bardhok Planaj pasi akuzohet për “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, “Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve”, “Ndërtim pa leje”. Njoftimi i policisë: Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër pas një hetimi disa mujor u  bë arrestimi i shtetasit: Bardhok Planaj, 44 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Vjetër, Shkodër. ...

Lexo me teper »