Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Pakoja e dyshimtë në Vlorë, forcat xheniere kryejnë shpërthimin e kontrolluar

Forcat xheniere kanë zbuluar se pakoja e dyshimtë kishte lëndë eksplozive. Report Tv raporton se  forcat xheniere kanë shpërthyer në mënyrë të kontrolluar eksplozivin. akoma nuk dihet se me çfarë qëllimi ishte vendosur ajo pako pranë pallatit të Kulturës në Vlorë dhe nëse kishte si qëllim të lëndonte ndonjë person në veçanti. Policia ka mbledhur kamerat e sigurisë përreth vendit ...

Lexo me teper »

Laert Vasili përplaset me Robert Budinën: E tradhtuat kauzën e teatrit për qëllime politike

Aktori Lart Vasili dhe regjisori Robert Budina janë përplasur në lidhje me protestën për mbrojtjen e Teatrit nga shembja dhe përfshirjen e politikës. Vasili e akuzoi Budinën se kauza për mbrojtjen e teatrit u tradhtua për qëllime politike. Nga ana tjetër Budina iu përgjigj se nuk ishin artistët që shembën teatrin dhe as ata që futën forcat RENEA. Debati: Laert ...

Lexo me teper »

Veliaj provokon: PD-ja nuk ka ngritur padi ndaj meje, Basha jeton më mirë kur është PS-ja në pushtet

Kryetari i Bashkisë të Tiranës deklaroi në emisionin “Repolitix” se ndaj tij PD-ja nuk ka ngritur asnjë padi, për akuzat ndaj kryedemokratit Lulzim basha. Sipas tij, të gjitha janë vetëm deklarata për mediat. Ai provokoi me deklaratën e tij të mëtejshme duke thënë se PS-ja në pushtet ka punuar aq mirë sa dhe vetë Basha sot jeton më mirë se ...

Lexo me teper »

PD publikon videon: Rama vjedh pa pushim dhe pastaj nxjerr nga xhepi i korrupsionit një karamele elektorale

Partia Demokratike ka postuar një video të premtimeve elektorale të Kryeministrit Edi Rama, të para se të vinte në pushtet duke e krahasuar me vendimet e pambajtura. Sipas PD-së Rama ka 7 vite që vjedh dhe më pas nxjerr nga xhepi një karamele elektorale. “Mos e humbni këtë video. Shikoni çfarë mashtruesi i qeveris shqiptarët. I vjedh, i vjedh, i ...

Lexo me teper »

Meta rishpall thirrjen për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, thirrje juristëve të aplikojnë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rishpallur thirrjen për aplikime për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Meta u ka bërë thirrjen që të aplikojnë të gjithë juristët me integritet për këtë vakant. Për këtë vend është hera e tretë që shpallet vendi vakant pasi në herët e tjera kandidatët ose janë skualifikuar nga KED ose nuk kanë aplikuar shumë pak ...

Lexo me teper »

Gjermania paralajmëron Turqinë për rinisjen e kërkimeve në Mesdheun Lindor

Gjermania i bëri thirrje Turqisë që t’iu japë fund “provokimeve” në Detin Mesdhe, pas vendimit të Ankarasë për të dërguar atje një anije kërkimore për gaz. “Ankaraja duhet t’iu japë fund provokimeve, nëse është e interesuar për bisedime”, tha të martën ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, vendi i të cilit mban presidencën aktuale të Bashkimit Evropian. “Nëse gazi turk ...

Lexo me teper »

Pakoja e dyshimtë në Vlorë, polica jep detajet e para

Policia ka dhënë detaje mbi ngjarjen e cila u raportua në Vlorë ku u gjet një pako e dyshimtë. Sipas njoftimit të bluve të Vlorës, pakoja është gjetur rreth orës 18:42 në lagjen Pavarësia në brendësi të një lulishte. Policia po kryen veprimet për të përcaktuar përbërjen e pakos së dyshimtë. “Më datë 13.10.2020, rreth orës 18:42, në lagjen Pavarësia, ...

Lexo me teper »

Ish-ministri Panariti: Premtimet e Ramës për bujqësinë nuk mund të realizohen

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti komentoi në një intervistë për Syri Tv premtimin e Kryeministrit Edi Rama për t’i dhënë fermerëve naftën pa akcizë dhe taksë karboni. Sipas Panaritit ky është një premtim që bëhet sërish nga Rama pasi e ka bërë edhe 7 vite më parë. “Kemi shtatë vite në pushtet ku nuk është bërë asnjë përçapje për të ...

Lexo me teper »

Gjendet një pako e dyshimtë pranë një makinë në Vlorë, dyshohet për sasi eksplozivi e lidhur me një celular

Një pako e dyshimtë është pikasur në Vlorë këtë pasdite duke vënë në alarm policinë e qytetit bregdetar. Një celular është gjetur në lagjen Pavarësia dhe dyshohet se është lidhur me një sasi eksplozivi. Celulari është gjetur i vendosur pranë një mjeti të parkuar. Efektivët e policisë kanë marrë masa për rrethimin e zonës

Lexo me teper »