Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

I kërkuar për trafik droge, arrestohet 29-vjeçari në Muriqan

Një 29-vjeçar i dënuar me 2.5 vite burg për trafik droge është arrestuar në Muriqan. 29-vjeçari Kristian Makaj, u kap në postën e kufirit në Muriqan pas kontrollit të dokumenteve rezultoi se ishte person në kërkim. Njoftimi i policisë: Kontrolle të shtuara  për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe kapjen e personave në kërkim. Policia Kufitare ka ndaluar një 29-vjeçar ...

Lexo me teper »

Kryemadhi nga Durrësi: Edi Rama do thyejë hundët këtu, do zhdukim krimin e instaluar prej tij

Kryetarja e LSI-së, Kryemadhi, ka deklaruar nga Durrësi se në qytetin bregdetar partia që drejton do dalë forcë e parë. Ajo e bëri deklaratën gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, ku tha se sfida nuk është thjesht angazhimi i të rinjve por kthimi i qytetit banorëve të Durrësit e ndarja e politikës nga krimi. “Përshëndes suflerët e kryeministrit të ...

Lexo me teper »

Greqia zgjat deri më 25 tetor bllokimin e kufirit me Shqipërinë

Greqia ka lënë në fuqi bllokimin e kufijve me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut e Turqinë deri në datën 25 tetor. Nuk preken nga bllokimi ata që kanë leje qëndrimi në vendin fqinj, shtetasit grekë si dhe punonjësit sezonalë ndërsa ndalohen udhëtime turistike. Për t’u futur në vendin fqinj, shtetasit shqiptarë duhet të paraqesin testin negativ të Covid-19 të bërë 72 ...

Lexo me teper »

Meta-Ramës: Esati i Rilindjes, o trendi buburrec kur do dalësh në përballje me mua

Presidenti Meta i është drejtuar kryeministrit Rama duke thënë se ‘Esati i Rilindjes, zëdhënësi i armiqve guxoi të marrë në gojë Vojo Kushin’. Kreu i shtetit shkruan në Facebook se kreu i qeverisë ka fyer sot dëshmorët, familjarët e tyre e shqiptarët. Presidenti e akuzon Ramën se është peng i armiqve të vendit dhe se ka nxjerrë në shitje Kosovën ...

Lexo me teper »

Ministria bën njoftimin: Humbin jetën pesë pacientë, 182 raste të reja me Covid-19

Pesë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit lidhur me Covid-19. Viktimat sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë një 64 vjeçar nga Elbasani, një 66 vjeçare nga Kurbini, një 73 vjeçare nga Korça, një 81 vjeçar nga Shijaku dhe një 75 vjeçar nga Tirana. Sipas njoftimit zyrtar, në vend janë kryer së fundmi 1055 testime nga të cilat janë ...

Lexo me teper »

Rama: Ne punojmë për njerëzit, rritja e pagave e ulja e çmimit të karburantit s’ka lidhje me zgjedhjet

Kryeministri Rama tha ditën e sotme se asnjë nga vendimet e marra së fundmi nga qeveria e tij nuk bëhet për efektin e zgjedhjeve të 25 prillit. Ai tha para gazetarëve se PS-ja i fiton zgjedhjet pa pasur nevojë të marrë vendime të kësaj natyre duke qenë se ajo punon për njerëzit. “Zgjedhjet që të jesh i qartë ti dhe ...

Lexo me teper »

Vrau shokun për borxhin te Kodrat e Liqenit, prokuroria kërkon 35 vjet burg për autorin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 35-vite burg për Islam Mylkajn. Ai akuzohet për vrasjen e Haxhi Baçinozit në mars të vitit 2019. Ky i fundit u vra në kodrat e Liqenit Artificial në sy të djalit të tij. sipas prokurorisë, 62-vjeçari Mylkaj u përplas fillimisht me fjalë me Baçinozin lidhur me një borxh të vjetër prej rreth 45 mijë eurosh ...

Lexo me teper »

Nga e enjtja maskat të detyrueshme, si do vendosen gjobat

Nga dita e enjte të gjithë qytetarët në vend duhet të mbajnë maskë sapo dalin nga shtëpia pavarësisht nëse janë në mjedis të hapur apo të mbyllur. Nëse dikush do kapet pa maskë do gjobitet me 30 mijë lekë të vjetra ndërsa në rast përsëritjeje, gjobat do rriten duke shkuar në 60 mijë, 90 mijë e kështu me radhë. Gjobat ...

Lexo me teper »

Vranë nënë e bir pastaj i dogjën, jepet dënimi për bashkëshorten e viktimës dhe të dashurin

Me burg përjetë është dënuar Kasem Pirjasi ndërsa me 35 vjet burg, Hysnie Hoxhallari. Dy personat në fjalë u dënuan nga gjykata e Vlorës lidhur me vrasjen dhe djegien e bashkëshortit e vjehrrës së Hysnie Hoxhallarit, Olsi e Selkie Hoxhallari. Hetimet për ngjarjen e rëndë që ndodhi në 21 janar të vitit 2018, zgjatën dy vite e në përfundim prokuroria ...

Lexo me teper »

Rama premtoi sot uljen e çmimit të karburantit, ç’premtonte 8 vjet më parë (Video)

Kryeministri ka premtuar sot uljen e çmimit të karburantit për fermerët. Në fjalën e tij gjatë prezantimit të premtimit, ai tha se nga janari 2021, qeveria do heqë akcizën, taksën e qarkullimit dhe atë të karbonit për karburantin që përdorin fermerët. Sipas kreut të qeverisë, kjo lëvizje po bëhet tani dhe nuk është bërë më herët pasi tani janë krijuar ...

Lexo me teper »