Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Rama e ka me Braçen: Më ra goja, kur i bëni ato tenderat mos i bëni dyert për Erjonin

  Kryeministri Edi Rama publikoi pak minuta më parë një video ku u shfaq në spitalin e Fierit.  Gjatë vizitës së Ramës në këtë spital nuk kanë munguar as batutat e kryeministrit. Këtë herë ka bërë një batutë për Erion Braçen, deputetin e PS-së.  Duke marrë parasysh që kryeministri është i gjatë, ai vuri në dukje lartësinë e dyerve, pasi ...

Lexo me teper »

“534 drejtues të policisë i kanë shërbyer Sigurimit të Shtetit, skandalin po e fsheh Xhafaj”

Në një konferencë për mediat deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka denoncuar se 534 drejtues të policisë janë tashmë të verifikuar si persona që kanë qenë të lidhur me Sigurimin e Shtetit dhe i bën thirrje të fortë Autoritetit për Informimin e Dokumentave të Ish-Sigurimit të Shtetit të bëjë transparencë. “Ky institucion ka detyrimin ligjor të publikojë informacionin mbi praktikën në fjalë ...

Lexo me teper »

Kapet me 30 doza kokaine në makinë, arrestohet i riu në Vlorë

Në prangat e policisë së Vlorës ka rënë një 27-vjeçar pasi është kapur me 30 doza kokainë.  Nga policia është arrestuar Pavli Lulaj, lindur në fshatin Gjormë dhe banues në Vlorë. Nga policia u sekuestrua  një autoveturë e markës “Fiat Punto” ngjyrë jeshile, me targë AA 845 AZ dhe një 1 aparat celulari. Dy ditë më parë në Has policia zbuloi një ...

Lexo me teper »

‘Reuters’ publikon studimin: 52% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi

‘Reuters’ ka publikuar së fundmi një studim të udhëhequr nga Russell King i Universitetit të Sussex dhe studiuesi shqiptar Ilir Gedeshi ku është arritur në përfundim se 52% e shqiptarëve duan të largohen nga vendi.  “Studimi, i udhëhequr nga Russell King i Universitetit të Sussex dhe studiuesi shqiptar Ilir Gedeshi, zbuloi se migrimi potencial i vendit ishte rritur nga 44 përqind ...

Lexo me teper »

4 mina me telekomandë brenda lokalit, arrestohet 28-vjeçari në Elbasan

4 mina me telekomandë janë gjetur në një lokal në Mengel të Elbasanit. Në prangat e policisë ka rënë Petraq Kote, 28 vjeç, banues në Tiranë Njoftimi i policisë: Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të trafikojnë armë zjarri e lëndë plasëse, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, Specialistët e Seksionit për ...

Lexo me teper »

Vdekja e 56-vjeçarit, arrestohen menaxheri dhe tekniku i fabrikës së çimentos

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Elbasan ku humbi jetën në Fabrikën e Çimentos një 56-vjeçar janë vënë në prangat e policisë menxaheri i firmes dhe një nga teknikët. Nga policia janë arrestuar Gëzim Jaçellari, 65 vjeç, teknik ndërtimi dhe Gëzim Spaho, 66 vjeç, menaxher në departamentin e shpërndarjes pranë Fabrikës së Çimentos. Njoftimi i policisë Specilalistët për Hetimin e Krimit ...

Lexo me teper »

I dënuar për drogë nga gjykatat shqiptare, ekstradohet i riu italian

Nga Interpol Tirana është ekstraduar një 26-vjeçar italian pasi ishte i dënuar për trafik droge nga gjykatat shqiptare.  Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se, L. P. banues në Itali, i dënuar me 6 vjet e 8 muaj burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, nga Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë, do të vuajë pjesën e mbetur të dënimit në vendin ...

Lexo me teper »

Votimi për ndryshimin e emrit në Maqedoni, Meta: Përgëzime, ndikon në sigurinë dhe stabilitetin e rajonit

Një ditë më parë Kuvendi i Maqedonisë siguroi votat për të miratuar nismën për ndryshimet kushtetuese, që i hapin rrugë kështu ndryshimit të emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut, e po ashtu edhe rrugën drejt integrimit euroatlantik të fqinjit tonë. Në Kuvend votuan pro 80 deputetë, sa 2/3-tat e nevojshme për ndryshime kushtetuese. Për këtë vendim ...

Lexo me teper »

Mjeti merr flakë në ecje, humb jetën 39-vjeçari në Korcë, Policia: Po hetojmë për vetëvrasje

Për ngjarjen e rëndë që ndodhi gjatë natës në qytetin e Korçës, ku një makinë tip Benz shpërtheu në flakë në ecje e sipër dhe brenda gjeti vdekjen drejtuesi 39-vjecar kanë dalë detaje të reja. Policia në njoftimin e dytë thotë se po e heton ngjarjen si një vetevrasje, pasi drejtuesi i mjetit kishte marre benzinë dhe i ka vënë flakën vetes ...

Lexo me teper »

Tjetërsuan tokën në Kurbin, arrestohen 3 ish-punonjës së Hipotekës, 2 të tjerë në kërkim (VIDEO)

Nga policia është finalizuar operacioni “Hipoteka” në Kurbin. Në prangat e policisë rënë tre  ish- punonjës  të Hipotekës,  janë shpallur në kërkim 2 të tjerë pasi kanë marr masën e sigurie “Arrest me burg “. Po kështu  janë proceduar në gjendje të lirë 4 shtetas, si dhe janë kryer veprimet për 2 të tjerë me masë sigurie “Arrest në shtëpi” . ...

Lexo me teper »