Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

“Babëzi edhe në fatkeqësi”- Kreu i PD-së në Durrës akuza për keqmenaxhimin e situatës pas tërmetit

Dega e Partisë Demokratike në Durrës ka akuzuar qeverinë qeverinë dhe bashkinë e qytetit bregdetar, për keq administrimin e fondeve të tërmetit. Kryetari i degës së PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferri thotë se shkollat po rindërtohen me shpejtësi pa pritur për leje ndërtimi, përmes atyre qe i quan tendera korruptivë. Por ndërkohë sipas tij për pallatet DS3, DS4 dhe DS5 ...

Lexo me teper »

Meta i shqetësuar për biznesin e vogël: Të shmanget katastrofa në ekonominë e familjeve shqiptare

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar i shqetësuar lidhur me situatën ekonomike në vend, të përkeqësuar për shkak të pandemisë së Covid-19. Meta thotë se vitrina më e dhimbshme është mbyllja e qepenave të biznesit të vogël. Ai i kërkon qeverisë që të dëgjojë dhe mbështesë kërkesat e biznesit të vogël. “Mbyllja e mijëra qepenave të biznesit të vogël ...

Lexo me teper »

Djegia e fabrikës në Skrapar, Silva Caka: Institucionet të bashkëpunojnë për ringritjen e saj, ishin punësuar qindra gra e vajza

Ish deputetja e LSI-së, Silva Caka ka reaguar për djegien e fabrikës së këpucëve në Skrapar. Ajo e ka cilësuar ngjarjen si një goditje të rëndë për punësimin në zonë. Në një postim në rrjetet sociale, Caka thotë se fabrika që u dogj një ditë më parë punësonte 250 punonjës që tashmë kanë ngelur pa punë duke goditur edhe më ...

Lexo me teper »

Makina përplas 23-vjeçarin në Memaliaj, i riu ndërron jetë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç. Një 23-vjeçar i cili po lëvizte në këmbë është përplasur këtë mesditë nga një makinë. Për fat të keq, i riu nuk ka mundur dot të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje. “Në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç, automjeti me drejtues ...

Lexo me teper »

Manastirliu: 50 infermierë të rinj i shtohen spitalit “Shefqet Ndroqi”

50 infermierë të rinj i janë bashkuar stafit mjekësor të spitalit “Shefqet Ndroqi” në luftën kundër Covid-19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka takuar infermierët e rinj. Gjatë këtij takimi ajo ka deklaruar se forcimi i kapaciteve spitalore është në fokus të qeverisë. “Një pjesë e juaj, pra e armatës së re të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë ...

Lexo me teper »

Jorida Tabaku: Shqipërisë i shtohen 230 mijë të varfër prej keqqeverisjes dhe korrupsionit

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka akuzuar qeverisë se i ka shtuar Shqipërisëedhe 230 të varfër më shumë për shkak të keqqeverisjes dhe korrupsionit. Tabaku akuzat e saj i mbështet në raportin e UNDP-së, që sipas saj, është një tjetër institucion ndërkombëtar që konfirmon mjerimin ku qeveria i la shqiptarët. Tabaku thotë se shpenzimet për shëndetësinë dhe paketat e ndihmës ...

Lexo me teper »

Ervin Minarolli: Vjedhje skandaloze me Milot-Fier, qytetarët paguajnë 3 herë më shumë

Partia Demokratike vijon me denoncimet kundër qeverisë, këtë radhë lidhur me koncesionin për aksin Milot-Fier. Sekretari për Burimet Njerëzore i PD-së, Ervin Minarolli, doli në një deklaratë për mediat ku e quajti këtë koncesion një vjedhje skandaloze dhe u zotua se me ardhjen në pushtet të PD-së do të anulohej. “Nga Miloti në Fier janë 115 kilometra dhe sipas koncesionit ...

Lexo me teper »

I vodhën makinën dhe i kërkuan para pronarit për t’ja gjetur, 6 të arrestuar në Shkodër

​Policia në Shkodër ka arrestuar 6 persona dhe po procedohet në gjendje të lirë një tjetër lidhur me grabitjen e makinës së një 30-vjeçari. Sipas uniformave blu, pasi i kanë grabitur makinën, personat në fjalë e kanë mashtuar 30-vjeçarin dhe në këmbim të parave i kanë premtuar se do t’ia gjenin. Nën hetim për këtë ngjarje është vënë edhe pronari ...

Lexo me teper »

Djali i preku kokën, gjyshja në Pogradec kishte ndërhyrë për të shpëtuar mbesën

Të tjera detaje zbulohen lidhur me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një 44-vjeçar vrau nënën e tij. Të afërmit e viktimës Firdes Çekiçi kanë deklaruar se sherri në familje ka nisur për një telefon. 44-vjeçari Olsi Çekiçi, ka dashur të vrasë të bijën 15 vjeçe për shkak të telefonit, por nëna ...

Lexo me teper »

Shfrytëzonte për prostitucion të miturën dhe një 18-vjeçare, arrestohet korçari

Policia ka vënë në pranga një 28-vjeçar në Korçë, i cili akuzohet se shfrytëzonte për prostitucion bashkëjetuesen e tij 17-vjeçare. I riu i quajtur Majkëll Mara i kishte shfrytëzuar vajzat e reja për prostitucion në disa qytete të ndryshme, madje njërën prej tyre e kishte përdorur edhe për shpërndarje të lëndëve narkotike. DETAJET E POLICISË Finalizohet një tjetër operacion për ...

Lexo me teper »