Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Denaj i përgjigjet bojkotit të Ligës Profesioniste: Futbolli s’mund të jetë mjet shantazhi

Ministrja e Financave, Denaj, ka thënë sot se futbolli nuk mund të përdoret si mjet shantazhi. Reagimi i saj vjen pas vendimit të Ligës Profesioniste për të pezulluar rinisjen e kampionatit të futbollit deri ë plotësimin e kërkesave. Në reagimin e saj, Denaj tha se qeveria ka marrë disa vendime në dobi të sportit e futollit në vend duke përmendur ...

Lexo me teper »

Ministrja Kushi: Do bëj gjithçka që të nderoj Elbasanin, PS-në e kryeministrin tonë

Anëtarja e re e qeverisë, Kushi, e ka quajtur një përgjegjësi të jashtëzakonshme emërimin e saj në krye të Ministrisë së Arsimit. Në një mesazh në rrjetet sociale, ajo shkruan se ndodhet para një provimi të vështirë në detyrën e re. “Të dashur miq, Ju falenderoj pa masë për mesazhet tuaja inkurajuese në këtë moment kaq sfidues për mua! Më ...

Lexo me teper »

Arrestohen pesë persona në Tiranë

Pesë persona janë arrestuar 24 orët e fundit në Tiranë. Ata akuzohen për vepra të ndryshme si shitja e lëndëve narkotike, vjedhja e drejtim makine në gjendje të dehur. Po kështu është ndaluar edhe një 21-vjeçare e shpallur në kërkim për ushtrim prostitucioni. Njoftimi Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e ...

Lexo me teper »

Ambasadorët e SHBA-së, BE-së e Britanisë takim me Bashën pasditen e sotme

  Ambasadorja amerikane, Kim, ai i BE-së, Soreca e britaniku Duncan do zhvillojnë një takim me Bashën pasditen e sotme në zyrën e këtij të fundit. Takimi është paralajmëruar për në orën 15:00. Ai vjen pas darkës së ambasadores me përfaqësuesit e lëvizjes Nisma#Thurje. Ditën e djeshme, ambasadori i BE-së në Tiranë, zhvilloi një takim me presidentin Meta në zyrën ...

Lexo me teper »

Nesër shpallet fituesi ndërtimin e tunelit të Llogarasë, Balluku: Dy kompani në garë

Nesër pritet të shpallet fituesi për ndërtimin e tunelit të Llogarasë. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku tha në një konferencë se procesi i tenderimit duhet të nisë brenda këtij viti. Ministrja u shpreh se “janë impresionuese dhe shumë të rëndësishme të dy projektet e paraqitura. Nga 7 kompani në garë, kanë kaluar këto dy konsorciume që kanë një ...

Lexo me teper »

Nëna denoncon pedofilin në Tiranë: Më preku vajzën në vendet intime

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në kryeqytet, ku një person i paidentifikuar ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Televizioni ‘News 24’ raporton se një nënë 35-vjeçare ka denoncuar në polici një person, i cili sipas saj i ka ngacmuar të bijën në shkallët e pallatit të tyre në zonën e Qesarakës. I panjohuri e ka prekur të miturën ...

Lexo me teper »

U dënua me 15 vite burg, Domart Konjari letër ambasadës franceze: Vendimi i gjykatës i padrejtë

Pasi u dënua dje me 15 vite burg, Domart Konjari i është drejtuar me një letër të hapur ambasadës franceze dhe Ministrisë së Drejtësisë. Përmes kësaj letre, Konjari synon ‘t’i vërë në dijeni këto institucione mbi shkeljet që pretendon se i janë përë në gjykimin e tij. Letra i është dërguar edhe Këshillit të Lartë Gjyqësor, Komisionit të Pavarur të ...

Lexo me teper »

Tre vëllezërit me familjet e tyre me 1 bonus qiraje: Po hidhem unë i pari që të vijnë ta rregullojnë

Tre vëllezër në Kombinat, kanë bërë një denoncim për banesën e tyre të prishur nga tërmeti i 26 nëntorit, për të cilën thonë se në të nuk jetohet më dhe ende nuk është bërë asgjë për t’i dhënë një zgjidhje problemit të tyre. Gjatë një bisede me zëdhënësen e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ata tregojnë se janë tre familje në një ...

Lexo me teper »

Rudina Hajdari: Do qëndroj deri në fund për hapjen e listave 100%

Ditën e djeshme deputetja Rudina Hajdari doli e pakënaqur nga mbledhja e Këshillit Politik. Ajo ka reaguar përsëri sot, duke premtuar se do të këmbëngulë për hapjen e listave në masën 100%. Hajdari ka hedhur akuza në drejtim të tre partive të mëdha, PS-PS-LSI, që sipas saj nuk duan ndryshim. “Dje i kemi propozuar Këshillit Politik një mekanizëm i cili ...

Lexo me teper »