Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Eleni Foureira bën shqiponjën, çfarë shkruajnë mediat greke

Eurovizioni i këtij viti ka tre këngëtarë shqiptarë, të cilët garojnë kundër njëri-tjetri për vendin e parë. Gjatë netëve të provave, në prapaskenë ndodhi një takim mes dy prej tyre: Eugent Bushpepës (përfaqësues i Shqipërisë) dhe Eleni Foureiras (përfaqësuese e Qipros), të cilët bënë me duar simbolin e shqiponjës. Ky gjest “mori dhenë” duke u komentuar nga mediat brenda dhe ...

Lexo me teper »

Aksident në rrugën Fier-Levan, plagoset 19-vjeçari

Pak minuta më parë  ka ndodhur një aksident automobilistik  në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur Liqeni. Sipas informacioneve mësohet se  një mjet tip Benz me targa AA 533 TK është përplasur me një mjet tjetër tip kamionçinë. Nga ky aksident është plagosur një 19-vjeçar nga Levani me inicialet  A.B.  Ai është dërguar në spitalin e Fierit dhe sipas ...

Lexo me teper »

Basha: ‘Kamikazja’ e Ramës shkarkoi Hajdarmatajn, se po mblidhte prova për Tahirin

Pas shkarkimit të kryeprokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj në reagim ka ardhur edhe nga radhët e PD-së, me një deklaratë për shtyp të kryetarit Basha. Në fjalën e tij Basha u shpreh se Rama ka kapur drejtësinë dhe se do të bëjë çdo gjë për të shpëtuar ish-ministrin e tij, Tahirin. “Mbrëmë Edi Rama shpalli urdhërin për Prokurorinë në ...

Lexo me teper »

Shkarkimi i Hajdarmatajt, Vasili: Arta Marku gjymtyrë e krimit

Kreu i Grupit Parlamentar të Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Besim Hajdarmataj. Ai është shprehur se Prokurorja e Përgjithshme tashmë gjymtyrë e krimit qeveritar. “Prokurorja e pergjithshme shkallmon kryq e themel integritetin dhe paanesine e organit te akuzes duke e vene ate ne preherin e trafikanteve qeveritare. Shqiperia nuk ka me prokurore te pergjithshme dhe reforma ne ...

Lexo me teper »

Certifikata e pastërtisë të Liqenit, Zhupa: Erioni betoni gënjen, kjo është e vërteta

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa në denoncimin e rradhës akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se gënjen për certifikatën e pastërtisë nga ‘White Flag International ‘në Liqenin e Tiranës. Sipas Zhupës  Liqeni i Tiranes është në proces monitorimi deri në Tetor 2018, kur do merret vendimi për certifikimin apo jo të liqenit. “Veliaj genjen per certifikaten e pastertise se liqenit se Tiranes ...

Lexo me teper »

Panucci i prerë: Në Kombëtare do të ftoj gjithmonë më të mirët

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka zhvilluar sot në FSHF një mbledhje me kolegët e tij kuqezinj të kombëtareve të moshave dhe me drejtues të Federatës. Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë një stëvitje përgatitore 10-ditore në Zvicër, në fillim të muajit qershor, ku do të luajë edhe ndeshjen miqësore me Ukrainën. “Guri po shkëlqen me Kukësin? Ai ia ...

Lexo me teper »

Shkarkimi i Hajdarmatajt, Manjani: S’ka ligj për këto lëvizje, këta s’pyesin për ligj

Pas shkarkimit të kryeprokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj në reagim ka ardhur edhe nga radhët e LSI-së. Me anë të një statusi në Facebook, deputeti Ylli Manjani ka shkruar se në fillim i dhanë besim, Besimit për të hetuar Sajmirin, më i morën makinënë dhe pastaj i hoqën provat e çështjes dhe i ekstraduan tinëz dhe pa ligj dëshmitarin. ...

Lexo me teper »

Shkarkimi i Hajdarmatajt, Kryemadhi: Arta Marku të mos guxojë të fshehë gjurmët e krimit!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Besim Hajdarmatajt nga kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku. “Shkarkimi i paligjshëm i Kryeprokurorit të Krimeve të Rënda është rasti me flagrant i Edi Ramës dhe veglës së tij në Prokurorinë e Përgjithshme! Besim Hajdarmataj ishte prokurori që nisi të hetojë për çështjen Tahiri, kërkoi dhe argumentoi ndalimin e ...

Lexo me teper »

Dikur ‘i jepte zemër’ të hetonte Tahirin, porositë e Markut për Hajdarmatajn 

Kreu i Prokurorisë së Krimeve, Besim Hajdarmataj është shkarkuar mesditën e sotme nga kryeprokurorja Arta Marku. Në vend të tij është komanduar Donika Prela, ndërsa Hajdarmataj do të mbajë rolin e prokurorit. Pas dorëzimit të mandatit nga ana e ish-ministrit të Brendshëm, Tahiri, Krimeve të Rënda u hapet rruga për të lëshuar një mandat arresti për ish-deputetin socialist. Krimet e Rënda ...

Lexo me teper »

Shkarkohet Hajdarmataj, vjen reagimi i parë nga PD

Pas shkarkimit të kryeprokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj në reagim ka ardhur edhe nga radhët e PD-së. Me anë të një statusi në Facebook, deputeti demokrat Edi Paloka thotë se ndodhi ajo kishte paralajmëruar PD. Pas deputetit Paloka, në orën 5:30 në një konferencë për shtyp do të dalë edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Postimi i plotë: Ceshtja ...

Lexo me teper »