Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Trafik droge me avion nga Shqipëria, 7 të arrestuar në Itali

Policia italiane po zhvillon një operacion antidrogë në Bolonjë, nga i cili pritet të ekzekutohen 7 urdher arreste. Ky operacion mësohet se ka nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe sipas mediave italiane, ka si objektiv një grup kriminal që trafikon drogë nga Shqipëria në Itali me avion. “Il Resto del Carlino” shkruan se pjesë e ...

Lexo me teper »

Aksidenti në minierën e Bulqizës, arrestohet inxhinieri dhe tekniku

Pas plagosjes së minatorit në Bulqizë ditën e djeshme, policia ka arrestuar inxhinierin dhe teknikun e minierës. Mësohet se inxhinieri 61-vjeçar Jakup Gurra dhe tekniku Nerim Livani, akuzohen për “Shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë”, pas aksidentit që i ndodhi minatorit Besnik Plamani. 48-vjeçari është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë ku ndodhet jashtë rrezikut për ...

Lexo me teper »

Qytetarit i vjen në majë të hundës me Ramën: Pse hapesh by**ësh?!

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën e sotme duke publikuar disa foto nga amfiteatri në Parkun e liqenit në kryeqytet. Përmes këtyre fotove, Rama po mundohej të tregonte se janë bërë përmirësime të dukshme në këtë amfiteatër, pasi shkruan: “MIRËMËNGJES dhe me këtë imazh të transformimit të Amfiteatrit në Parkun e Liqenit të Tiranës, ju uroj një ditë të mbarë”. ...

Lexo me teper »

Peticioni për mosprishjen e Teatrit, artistët: T’u themi JO arrogancës së politikanëve

Çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar vijon të jetë një nga temat më të diskutueshme në vend. Së fundmi, Sindikata e Artistëve të Skenës dhe Ekranit (SASE), si dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, kanë bërë një thirrje publike ndaj qytetarëve, në mënyrë që edhe ata t’i bashkohen kauzës për të mbrojtur vlerat e godinës së TK-së. “Së bashku ...

Lexo me teper »

Plagosja në Devoll, zbulohet autori i dyshuar

Nga plagosja që ndodhi mbrëmjen e sotme në qytetin e Bilishtit në Devoll ku mbeti i plagosur Erjon Çollaku ka dalë detaje të reja në lidhje me autorin e dyshuar. Bëhet fjalë për  A.O., rreth 50 vjeç, i cili është knfilktuar me të plagosurin, dhe sherri ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur për motive ...

Lexo me teper »

Kryemadhi: Tahiri do dënohet me arrest shtëpie

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur, të enjten,  se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të dënohet me arrest shtëpie. Në një prononcim për “Opinion”, Kryemadhi  bërja Kurban e Tahirit dhe një arrest shtëpie për të do jetë prova më e rëndë që implikon prokurorinë. “Tashmë që Rama mbylli të gjitha deal-et e tij me prokurorinë ...

Lexo me teper »

Debat me tone të ashpra/ Bushati-Tahirit: I kthyet komisariatet në bordello

Analisti Andi Bushati dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste Saimir Tahiri kanë zhvilluar një debat me tone të ashpra me njëri-tjetrin në studion e “Të Paekspozuarit” , ku analisti u fokusua në sjzat për trafikimin e drogës  dhe në raportet për trefishimin e kultivimit të kanabisit në Shqipëri. Të gjitha akuzat e bëra nga Bushati u mohuan nga Tahiri , pasi  ...

Lexo me teper »

Atentat me armë zjarri në Devoll, plagoset 45-vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Bilishtit, në Devoll. Raportohet se i plagosur ka mbetur 45-vjeçari Erjon Çollaku i cili ka marrë një plumb në bark dhe ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin e Korçës. Ngjarja është regjistruar në qendër të qytetit. Policia po punon për kapjen e autoreve dhe zbardhjen ...

Lexo me teper »

Meta: Artikulli i “Mother Jones” një mashtrim

Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë lidhur me artikullin e “Mother Jones e cila shkruante se disa kontrata lobuese i kanë mundësuar Metës vizitën në inagurimin e presidentit Donald Trump në SHBA. Në intervistën e dhënë për “Fax News”, Presidenti e quan artikullin një mashtrim duke u shprehur se ai së bashku me Petrit Vasilin kanë qenë ...

Lexo me teper »

Vokshi: Ministria e Arsimit merr në mënyrë të paligjshme të dhënat personale të prindërve duke përdorur nxënësit

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi nëpërmjet një postimi në Facebook ka denoncuar një rast se si nëprmjet një porosie rufe nga Ministria e Arsmit të shpërndarë për shkollat e vendit kërkon që nxënësit të plotësojnë një formular me të dhënat e prindërve të tyre. Në postimin e saj vokshi shkruan se Ministria po përdor nxënësit që në mënyrë të ...

Lexo me teper »