Templates by BIGtheme NET

Ekspozim Lajme

Pak orë para protestës, Basha: Nesër ka vend për secilin që kërkon dinjitet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish në lidhje me protestën e nesërme të opozitës. Sipas Bashës protesta e nesërme është një protestë  kombëtare dhe aty ka vend çdo shqiptar. “Protesta e nesërme është një protestë kombëtare. Aty ka vend për secilin shqiptar që kërkon te jetojë me dinjitet dhe jo nën sundimin e krimit, korrupsionit, taksave të ...

Lexo me teper »

Plagosi me thikë bashkëmoshatarin, kapet 18-vjeçari në Durrës

Ndalohet personi i cili para dy ditësh tentoi të vrasë me thikë një 20-vjeçar në Durrës. Është arrestuar 18-vjeçari që qëlloi me thikë një bashkëmoshatar në qytetin e Durrësit. Në pranga ka rënë G.Gj. banues në Durrës, pasi dy ditë më parë rreth mesditës qëlloi me thikë 20-vjeçarin E.M, banues në Durrës i cili u dërgua në spital ku ndodhet ...

Lexo me teper »

Shkatërrohen dy grupe që vidhnin në disa zona të Fierit, tre të arrestuar

Policia e Fierit ka goditur dy grupe kriminale që kryen vjedhje në disa zona të Fierit. Në prangat e policisë kanë rënë 3 persona. NJOFTIMI I POLICISË: Arrestohen në flagrancë 3 shtetas dhe ndiqen në gjendje të lirë 3 të tjerë. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit: 1.Lulzim Deda, 25 vjeç, banues në ...

Lexo me teper »

“Unë e di të vërtetën”, Nishani komenton deklaratën e Ramës për audio-përgjimin

Ish-presidenti i vendit Bujar Nishani me anë të një statusi në Facebook ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për audiopërgjimin e PD-së. Nishani shkruan se i pari i qeverisë thotë me gojën plotë dhe pa ju dridhur syri se ‘unë e bëra ekspertizën e përgjimit’, dhe pa e patur fare përgjimin, ‘unë e di të vërtetën’ dhe pa e ...

Lexo me teper »

Keni bërë plane për plazh? Ç’thonë sinoptikanët për motin

Fundjava do të jetë e shoqëruar me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Sipas “Meteoalb”, e shtuna mbetet me kthjellime e vranësira të lehta gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Lindore e cila rrezikohet nga shira të dobët gjatë orëve të pasdites. Edhe e diela, gjatë paradites vijon kryesisht e kthjellët por pasditja shton gradualisht vranësirat në territor duke sjellë shira të izoluar ...

Lexo me teper »

Denoncimi – ‘Kampioni i zërit për ekspertizën e audiopërgjimit nuk është i Agron Xhafajt’

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar denoncimin e një oficeri të policisë gjyqësore. Sipas tij asnjë autoritet zyrtar italian nuk e ka marrë përsipër ekspertizën e audiopërgjimit ndaj Agron Xhafajt. Ndërsa ai denoncon se për kampionin e zërit është futur dikush tjetër dhe jo vëllai i ministrit Xhafaj. “OPGJ dixhital denoncon: Mashtrimin e prokurorise se Tiranes me urdher te Edvinit per zerin ...

Lexo me teper »

Opozita ridërgon kërkesën në polici, sa orë do protestojë nesër

Pasditen e sotme Partia Demokratike ka ridërguar edhe njëherë kërkesën për të marrë leje për protestën në Policinë e Tiranës. Protesta e opozitës nesër do të nisë në orën 11:00 dhe do të përfundojë në orën 15:00.   Në kërkesën e parë u kërkua  leje për një afat të pacaktuar, duke mos e specifikuar kohëzgjatjen e tubimit.    Po kështu në ...

Lexo me teper »

Robert Berisha e pranon: Për Tianin dhe Patrisin jap jetën, me Tunën nuk dua të takohem

Marrëdhënia e tyre është diskutuar shpesh nga mediat rozë. Por vetë Robert Berisha ka pranuar marrëdhëniet me Patrisinnuk janë të mira dhe kjo për shkak të bashkëshortes së tij, këngëtares Tuna. Në ditëlindjen e vogëlushit të Tunës dhe Patrisit, Nora dhe Roberti nuk ishin të pranishëm. E njëjta gjë ndodhi në ditëlindjen e Renee pas ditë më parë. I ftuar ...

Lexo me teper »

Tabaku: Çfarë do të ndodhë nesër në protestë

Në lidhje me protestën e nesërme të opozitës deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka treguar disa nga detajet nga protesta  E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në “News24” Tabaku theksoi se protesta nuk ka si qëllim të saj që të zgjasë shumë. “Ka pothuajse një muaj ose një muaj e gjysmë që janë zhvilluar dhe organizuar protesta të vogla në të ...

Lexo me teper »

Nëse do lëvizni me makinë në këto rrugë, ndryshoni itinerar – Rrugët që do bllokohen nga policia për protestën

Policia ka publikuar planin e masave për protestën e nesërme të opozitës. Protesta pritet të nisë rreth orës 11:00 në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Në njoftimin e policisë tregohen rrugët që do bllokohen, ku nuk do lejohet qarkullimi duke filluar që prej orës 12 të natës të ditës së sotme. Në njoftim thuhet gjithashtu se plani i masave është hartuar ...

Lexo me teper »