Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Meghan Markle shtatzënë, si reagoi mbretëresha kur mësoi lajmin

Pallati mbretëror në Angli sot konfirmoi se Meghan Markle dhe Princi Harry do të bëhen prindër për herë të parë. Mësohet se Mbretëresha Elizabeth ishte ajo që e përjetoi më shumë lajmin, pasi menjëherë ka shpërthyer në lot. Harry dhe Meghan i thanë mbretëreshës se ajo do të ishte duke pasur stërnipin e tetë të saj pranverën e ardhshme gjatë martesës ...

Lexo me teper »

Konfirmohen zërat, Meghan Markle dhe Princi Harry së shpejti prindër

Prej një muaji tashmë, në media përflitet se Meghan Markle është shtatzënë, por tanimë dyshimet marrin fund pasi Kensington Palace ka konfirmuar lajmin. Përmes një njoftimi në llogarinë zyrtare në ‘Tëitter’, familja mbretërore britanike njpfton se Princ Harry dhe bashkëshortja Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex, janë në pritje të një bebeje. “Lartësitë e tyre mbretërore Duka dhe Dukesha e ...

Lexo me teper »

Merr fund fejesa e Ariana Grande-s me Pete Davidson

Këngëtarja Ariana Grande dhe komediani Pete Davidson i kanë dhënë fund fejesës së tyre 5-mujore. Sipas ‘TMZ’, të dy e kanë pranuar se thjesht ‘nuk ishte koha e duhur për ta’, ndërsa për Granden në veçanti thuhet që kishte nevojë për më shumë kohë për veten. Pete dhe Ariana konfirmuan lidhjen e tyre në qershor dhe këngëtarja 25-vjeçare kishte marrë ...

Lexo me teper »

Francë, ndërtohet rruga e parë e ricikluar

Kompania franceze Vinci ka ndërtuar autostradën e parë në botë, e bërë tërësisht nga materialet e ricikluara të rrugëve. “Rruga e ricikluar tërësisht” është një kilometër e gjatë dhe është pjesë e autostradës A10 ndërmjet Pons dhe Saint Aubin në Francën jugperëndimore. Ajo u ndërtua nga dy filiale të Vinci Construction, Eurovia dhe Vinci Autoroutes. “Materialet e vjetra janë ripërpunuar ...

Lexo me teper »

Xhaketa me mbishkrimin “I Really Don’t Care. Do You”, Zonja e Parë e SHBA-së tregon se kujt ia dedikoi

Melania Trump, ka reaguar lidhur me xhaketën e veçantë që kishte veshur në qershor  me mbishkrimin e veçantë i cili u komentua gjerësisht në media. Zonja e Parë e SHBAve kishte veshur një xhaketë me mbishkrimin “Mua vërtet nuk më intereson, po ty?”. Në atë kohë, Presidenti i, Donald Trump, i kishte dalë në mbrojtje bashkëshortes së tij , duke ...

Lexo me teper »

Momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant (VIDEO)

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump mori një surprizë të papritur gjatë një udhëtimi në Kenia. Teksa ishte duke parë një elefant të vogël ajo u godit nga ai. Melania u tremb për momentin por elefanti i vogël u qetësua menjëherë.  Trump vizitoi Parkun Kombëtar të Nairobit në kryeqytetin Kenian, si pjesë e udhëtimit të ...

Lexo me teper »

Mjeti më i përparuar në llojin e tij, e gjen vetë rrugën ndërkohë që ju luani, lexoni ose flini (Video)

Me zhvillimin e teknologjisë, shumë gjëra kanë ndryshuar, duke filluar nga veshjet, telefonia, makineritë etj. Këtu nuk bëjnë përjashtim as mjetet me të cilt udhëtojmë të cilat janë bërë përherë e më të ndërlikuara. Kompania francize ‘Renault’ pritet të hedhë në treg modelin Symbioz, që është automobili më i përparuar në kategorinë e vetëdrejtimit, pra një makinë që ecën vetë ...

Lexo me teper »

Avionët supersonikë për pasagjerë mund të kthehen sërish në përdorim. Nëse futen në funksion ata do e shkurtonin ndjeshëm kohën e fluturimit sidomos për distanca të gjata. Një fluturim nga San Francisco (SHBA) në Shangai (Kinë) që zakonisht zgjat rreth 13 orë do mund të bëhej për më pak se gjysmën e kohës, vetëm 5.5 orë. Pas daljes në pension të avionit Concord, i vetmi deri tani që ka kryer fluturime supersonike për pasagjerë, futja në treg e kompanisë kineze ‘Boom’ mund të rikthejë fluturimet e shpejta brenda vitit 2023.

Avionët supersonikë për pasagjerë mund të kthehen sërish në përdorim. Nëse futen në funksion ata do e shkurtonin ndjeshëm kohën e fluturimit sidomos për distanca të gjata. Një fluturim nga San Francisco (SHBA) në Shangai (Kinë) që zakonisht zgjat rreth 13 orë do mund të bëhej për më pak se gjysmën e kohës, vetëm 5.5 orë. Pas daljes në pension ...

Lexo me teper »

Kur bën si i shkathët majë motorit (Video-Humor)

Motorët janë disa nga mjetet më të përdorura në botë për transport. Shumë persona i kanë pasion dhe i preferojnë përpara makinave personale. Por si mjet me dy rrota motorët janë të paqëndrueshëm dhe shpeshherë burim aksidentesh. Në videon e mëposhtme keni një përmbledhje aksidentesh mbi motor, fatmirësisht jo fatale.

Lexo me teper »

Brenda tunelit sekret të nazistëve, u ndërtua për një mison të veçantë (Video)

Rreth 200 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të ndërtuara për të mbrojtur ‘planin’ e Adolf Hitlerit për një Rajh të Tretë, është i fshehur në fshat polak. Me emrin ‘Regenwurmlager’, ‘Kampi i Krimbit të Shiut’, fortifikimi fsheh një grup ‘të frikshëm’ ndërtesash nëntokësore të përdorura dikur si objekte trajnimi për ushtarët dhe si magazinë për armatimet naziste. Zbulimi ...

Lexo me teper »