Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Lideri i grupit Rammstein gjen zgjidhjen origjinale për t’u mbojtur nga koronavirusi (Video)

Grupi gjerman i muzikës, Rammstein, gjeti një zgjidhje origjinale për t’u mbrojtur nga Covid-19 teksa ndodhej në një koncert në Moskë. Vokalisti i gruit, Till Lindemann, u fut brenda një flluske gjigante që e mbështolli të gjithin teksa ishte në skenë. Rammstein është aktualisht në turne në Rusi dhe turi i tij nuk është prekur nga koronavirusi. Moska ka vendosur ...

Lexo me teper »

Në vetëizolim pas kthimit nga SHBA-ja, Aurela Gaçe: Ju mund t’i përqafoni fëmijët tuaj, ne as mund t’u afrohemi

Pas kthimit nga turneu i saj i ndërprerë në SHBA, këngëtarja Aurela Gaçe ndodhet e vetëizoluar. Ajo ka treguar përmes një postimi në rrjetet sociale se sa e vështirë është për të kjo periudhë, ku është e detyruar të qëndrojë dhe larg fëmijëve të saj. “E ndërkohë që ju vazhdoni t’i përqafoni fëmijet, unë e gjithë grupi im, as nuk ...

Lexo me teper »

Babai i tij me koronavirus, djali i Tom Hanks mendon se Trump nuk e ka marrë seriozisht pandeminë

Djali i madh i aktorit Tom Hanks nuk është i kënaqur me mënyrën se si autoritetet po e trajtojnë situatën emergjente të koronavirusit. Ndërkohë që babai i tij ishte i shtruar në spital,  Colin Hanks ka kritikuar presidentin e SHBA-ve Donald Trump, duke e akuzuar se spo e merr seriozisht pandeminë. Ai ka shpërndarë në “Twitter” një foto gjatë takimit ...

Lexo me teper »

Ishin shtruar për koronavirus, Tom Hanks dhe gruaja e tij dalin nga spitali

Aktori amerikan Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson kanë dalë nga spitali pasi morën trajtimin për koronavirus. Çifti dha lajmin javën e kaluar se ishin infektuar me Covid -19 dhe po qëndrojnë në vetëkarantinë në një shtëpi me qira në Queensland, në Australi. BBC shkruan se Hanks ka shkuar atje sepse po realizonte një film për Elvis Presley. ...

Lexo me teper »

Pornhub u ofron italianëve në karantinë akses falas në faqe

Gjiganti i pornografisë në internet, Pornhub, u ka ofruar italianëve akses falas në shërbimin e tij premium gjatë krizës së koronavirusit. Pornhub është duke përfituar nga karantina e imponuar nga shteti që i detyron të gjithë qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, përveç nëse kanë një nevojë të rëndësishme për të dalë prej saj. Njerëzit lejohen të largohen nga shtëpitë e ...

Lexo me teper »

Bota në karantinë, presidenti meksikan s’e vret mendjen, takon e përqafon qytetarët (Video)

Ndërsa qeveritë në mbarë botën u kërkojnë banorëve të qëndrojnë brenda dhe të praktikojnë distancimin shoqëror për shkak të koronavirusit, presidenti i Meksikës, Obrador, e ka shpërfillur këtë gjë duke u takuar me qytetarët në tubimet e mëdha që ka organizuar. Ndërsa politikanët në SHBA po anulojnë mitingjet, duke mbajtur debate në salla bosh pa audiencë dhe shtrëngime duarsh, Obrador, ...

Lexo me teper »

Franca gjobit Apple me 1.1 miliard euro

Rregullatori kombëtar i konkurrencës në Francë njoftoi të hënën se ka gjobitur gjigantin e teknologjisë amerikane Apple me 1.1 miliard euro për praktikat antikonkurruese pas gati një dekade hetimesh. Vendimi vjen mbi sjelljen e pretenduar të Apple kundër konkurrencës në rrjetet e saj të shpërndarjes dhe shitjes. Autoriteti tha se dy nga shitësit me shumicë të Apple, Tech Data dhe ...

Lexo me teper »

Edhe Olga Kurylenko e infektuar me koronavirus: Po ha hudhra e po pi ujë me limon

Aktorja me origjinë nga Ukraina, Olga Kurylenko, është infektuar nga virusi Covid-19 dhe po qëndron në izolim në shtëpinë e saj.  Kurylenko, e cila njihet për paraqitjen e saj në një nga filmat e James Bond, thotë se ka patur ethe dhe ndien shumë lodhje. “E mbyllur në shtëpi pasi kam rezultuar pozitive për koronavirusin. Unë në fakt jam sëmurë ...

Lexo me teper »

Louis Vuitton do të fillojë prodhimin e dezinfektantëve për duart: Do i japim falas

Pronari i firmës së Louis Vuitton, LVMH do të përdorë linjat e tij të prodhimit të parfumeve për të filluar prodhimin e dezinfektantëve për duart, për të mbrojtur njerëzit nga koronavirusi. Prodhuesi i mallrave luksoze thotë se dëshiron të ndihmojë në trajtimin e mungesës mbarëkombëtare të produkteve anti-virale në të gjithë Francën. “Këto xhelë dezinfektantë do të dorëzohen falas tek ...

Lexo me teper »

Takimi me burrin përmes xhamit, Heidi Klum dyshon se është infektuar nga koronavirusi (VIDEO)

Supermodelja Heidi Klum dyshon se edhe ajo është e prekur nga koronavirusi dhe për këtë arsye i është nënshtruar testimit. Ajo e ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shfaqet duke puthur me bashkëshortin e saj përmes xhamit, pasi është vetëizoluar në pritje të përgjigjes së analizave. Klum thotë se po shpreson që të ketë ...

Lexo me teper »