Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Tani e tutje hekurosja nuk do jetë më problem (Video)

Hekurosja mund të jetë një proces i bezdisshëm për shumë amvisa. Por me zhvillimin e teknologjisë, makineritë kryejnë gjithnjë e me shumë procese duke nisur që nga larja e rrobave, enëve dhe tani edhe hekurosja. Një makineri e tillë mund të hekurosë rrobata tuaja për ju në mënyrë të shpejtë dhe mjaft efektive.

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Bebe Rexha maskohet, flet shqip si e moshuar

Këngëtarja e famshme shqiptare Bebe Rexha nuk ka fshehur asnjëherë orgjinën e saj që është shqiptare. Madje ajo nuk ngurron as të flasë shqip. Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore ka postuar një video komike në profilin e saj në Instagram dhe ka shkaktuar mjaft reagime dhe të qeshura të ndjekësit e saj. E veshur dhe e maskuar si ...

Lexo me teper »

Ujin e pistë e kthen në të pijshëm brenda pak sekondash, gjendet zgjidhja (Video)

Uji i pijshëm është sfidë e madhe për shumë vende, madje të zhvilluara. Por sidomos në kontinentin afrikan, ai është një nga problemet kryesore pasi mungesa e tij është shkaktar i shumë epidemive që mbërthejnë herë pas herë vende të ndryshme. Një kompani ka shpikur një substancë që nëse futet brenda një ene me ujë të ndotur, bashkohet me papastërtitë ...

Lexo me teper »

Jo më përmbytje, shpiken pritat e lehta që bllokojnë ujin (Video)

Me ardhjen e stinës së shirave, përmbytjet janë rreziku më i madh me të cilat përballen njerëzit. Në shumë vende, pritat e gurit apo betonit janë zgjidhja parësore, por me zhvillimin e teknologjisë mundësitë janë më të mëdha. Një kompani ka shpikur disa barriera mjaft praktike dhe që mund të përdoren nga kushdo dhe kudo. Ato montohen me njëra-tjetrën duke ...

Lexo me teper »

Nuk kanë më nevojë për shoqërues, kjo pajisje u vjen në ndihmë invalidëve (Video)

Një pjesë personash të cilët janë përballur me aksidente që i kanë lënë invalidë e kanë të vështirë që të lëvizin. Në shumicën e rasteve ata kanë nevojë për dikë që t’i shoqërojë. Por një kompani ka shpikur një mënyrë për t’i pavarësuar sa më shumë ata. Ajo ka prodhuar një ndenjëse makine që lëviz me telekomandë që u mundëson ...

Lexo me teper »

U2 ndërpret koncertin, liderit të grupit i ikën plotësisht zëri (Video)

Grupi i famshëm irlandez i muzikës rock “U2”, anuloi papritmas performancën e tyre në Berlin të shtunën në mbrëmje, pasi lideri Bono në mënyrë të pashpjegueshme “pësoi një humbje të plotë të zërit”. Në një deklaratë, tre anëtarët e tjerë të grupit, Adam Clayton, Larry Mullen dhe The Edge, kërkuan falje për koncertin e anuluar dhe thanë se “U2” po ...

Lexo me teper »