Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Lindi dhe Venera zbulojnë planet për martesë

Lindi dhe Venera Lumani ka vendosur të hedhin një hap shumë të rëndësishëm. Pas propozimit romantik të Lindit në Barcelonë,  Venera është shprehur se ende nuk e ka marrë veten pas propozimit. Lidhur me detajet e dasmës Lindi dhe Venera treguan se dasma do të jetë e madhe dhe të ftuar do të ketë edhe një pjesë të fansave të tyre ...

Lexo me teper »

10 libra që mund t’iu shoqërojnë gjatë pushimeve

“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për kë bien këmbanat” është një roman i botuar në vitin 1940. Libri tregon historinë e Robert Jordan, një specialist shpërthimesh amerikan në Brigadat Ndërkombëtare, i vendosur në një njësi guerilasish republikanë gjatë Luftës Civile në Spanjë (1939 – 1939 ). Ai eksploron një numër temash ...

Lexo me teper »

Ermal Mamaqi “hakmerret” ndaj Bes Kallakut, publikon foton me Beyoncen

Pas fotos me Rihannan, të publikuar nga aktori Bes Kallaku në faqen e tij në “Instagram”, shpërthyen komentet, të cilat më së shumti shkonin për të thumbuar Ermal Mamaqin. Sot ky i fundit ka publikuar një fotografi me këngëtaren e njohur Beyonce po në “Instagram” si “hakmarrje” ndaj Kallakut. “Mbrëmë hëngrëm një darkë sa me ja dh* @bes_kallaku.” – shkruan ...

Lexo me teper »

Kush e ka gjetur numrin e saktë? Çudia e numërimit të turistëve turq, Gjiknurit i dalin 700, Klosit 1800

Pak ditë më parë në Portin e Durrësit u ankorua një anije që kishte sjellë turistë nga Turqia. Ardhja e anijes u publikua në ministri i Industrisë, Gjiknuri dhe ai i Mjedisit, Klosi në “Facebook”. Deri këtu çdo gjë është në rregull. Problemet dalin më pas kur dy ministrat numërojnë turisët. Ndërsa të parit i dalin 700 të tillë, Klosit ...

Lexo me teper »

Debatet për bustin e Pjetër Arbnorit, i njëjti skulptor ka bërë “Teto Ollgën” që duhet nga të gjithë

Skulptura e ish-deputetit të PD-së, Pjetër Arbnori, ka ngjallur jo pak debat në rrjetet sociale. Shumë personazhe të politikës dhe jo vetëm janë shprehur kundër këtij busti, duke e emërtuar atë si diçka të shëmtuar, si një fyerje që i është bërë figurës së Arbnorit. Ndërkohë të tjerë personazhe anë shprehur pëlqimin e tyre për këtë vepër, duke thënë se ...

Lexo me teper »