Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Të paça”, urimi i veçantë i futbollistit për babin e tij

Babai i dy futbollistëve shqiptarë, Granit dhe Taulant Xhaka, feston ditëlindjen ditën e sotme. Por deri më tani e ka uruar djali i tij Graniti, ndërsa nga Taulanti nuk ka patur ende asnjë postim. “Për ditëlindje të dëshiroj të gjitha të mirat e botës, duke filluar me shëndet, lumturi, dashuri edhe harmoni në jetën tënde. Vazhdo dhe qëndro kështu si je, ...

Lexo me teper »

Sa kushtoi dasma e princit Harry-t dhe Meghan Markle

Ditën e djeshme vëmendja e të gjithëve ne ishte tek Dasma Mbretërore.  Por sa kushtoi ceremonia që “vodhi” vëmendjen e të gjithëve dje? Sipas mediave të huaja dasma e princit Harry-t dhe Meghan Markle 45 milionë dollarë. 42.1 milionë dollarë shkuan vetëm për masat e sigurisë ndërsa shpenzimet e tjera të rëndësishme të dasmës përshkojnë midis 420,000 dollarë deri në ...

Lexo me teper »

“Humba ndjenjat pasi piva një çaj”, 27-vjeçarja akuzon për përdhunim regjisorin francez

Aktorja 27-vjecare Sand van Roy ka akuzuar për përdhunim regjisori francez Luc Besson. Sand van Roy ka thënë në polici, se pasi kishte takuar 59-vjeçarin në një hotel kishte humbur ndjenjat sepse ai i kishte hedhur diçka në çaj. Më pas kur u zgjua, ajo kishte  kuptuar se e kishin përdhunuar. Nëpërmjet avokatit, regjisori francez ka mohuar akuzat. Sipas denoncimit ...

Lexo me teper »

‘Si dola para nuses vetëm me mbathje’, Bujar Qamili tregon çastin e sikletshëm

Të gjithë kemi momentet tona të sikletshme në jetë, ashtu edhe këngëtari Bujar Qamili i cili nuk ka pse të përbëjë një përjashtim. I ftuar në emisionin “Thumb”, Qamili ka treguar një moment të sikletshëm që ka kaluar me nusen e djalit, në javën e parë të saj në shtëpi. Moment i cili e ka detyruar këngëtarin, t’i thotë djalit ...

Lexo me teper »

Plasin memet pas dasmës së Meghan Markle dhe princ Harry-t

Një ditë më parë aktorja Meghan Markle dhe Princi Harry kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe pamjet nga ceremonia e dasmës mbretërore u transmetuan live në të gjithë botën. Dje të gjithë sytë ishin padyshim te Meghan dhe Harry. Menjëherë pas dasmës, kanë filluar të qarkullojnë memet e para për çiftin mbretëror, të cilëve mbretëresha Elisabeth II, u dha ...

Lexo me teper »

Festivali i Kanës/ “Palma e Artë” shkon për regjisorin japonez Hirokazu Kore-eda me filmin ‘Shoplifters’

Çmimi kryesor i festivalit të filmit ka shkuar te regjisori veteran japonez për dramën e tij familjare. Pavarësisht nga thashethemet e krizës në festival, mediat e kanë quajtur atë “destinacionin kryesor të filmit të guximshëm, provokues”. “Shoplifters” i regjisorit japonez Hirokazu Kore-eda fitoi çmimin e lartë prestigjioz të Festivalit të Filmit në Kanë, Palma e Artë, të shtunën. Filma të ...

Lexo me teper »

“Me pushtetin që kam, ju shpall burrë dhe grua”

Numërimi mbrapsht për dasmën mbretërore ka përfunduar pasi Princi Harry dhe Meghan Markle më në fund “lidhën nyjën”. Kryepeshkopi i Canterbury Justin Welby shpalli princin Harry dhe Meghan Markle burrë dhe grua. Të porsamartuarit do të largohen nga kisha si Duka dhe Dukesa e Sussex, titull që nuk jepet prej 150 vitesh.

Lexo me teper »