Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

U gjendet ar në rektum e poshtë rrobave, kapen 7 indianët kontrabandistë

Shtatë persona janë arrestuar pasi u përpoqën të kontrabandonin rreth 5.5 kilogramë ar nga Dubai në Indi, duke e shndërruar metalin e çmuar në pastë, para se ta përpinin brenda stomakut ose ta fshihnin atë nën rrobat e tyre. Zyrtarët në aeroportin “Devi Ahilyabai Holkar” në Madhya Pradesh të Indisë thanë se shtatë anëtarë të bandës së supozuar të kontrabandës ...

Lexo me teper »

“Jam nga Shqipëria” – adoleshentja mahnit jurinë e “X Factor” me zërin e saj (VIDEO)

Nuk janë të paktë të rinjtë shqiptarë që gjejnë rrugën e tyre drejt suksesit në vendet e tjera të botës, e në veçanti në Greqinë e Italinë fqinje. Rasti më i fundit është ai i Xhodi Lulatit, një vajzë 17-vjeçare e cila u paraqit në audicionet e kompeticionit “X Factor” në Greqi, për të mahnitur jurinë me talentin e saj. ...

Lexo me teper »

Princesha Beatriçe fejohet me biznesmenin italian (FOTO)

Princesha Beatrice është fejuar me manjatin italian të pronave, Edoardo Mapelli Mozzi, ka njoftuar Buckingham Palace. Pas një romance që zgjat prej disa muajsh, vajza e madhe e Dukës dhe Dukeshës së York-ut u fejua me Mozzi-n në Itali, ndërsa ceremonia martesore, sipas Pallatit Mbretëror, do të mbahet vitin e ardhshëm. Princesha Beatrice kishte veshur për ceremoninë një fustan me ...

Lexo me teper »

Rrjeti shfrenon imagjinatën, versioni i ri i fjalimit të Greta Thunberg që s’duhet ta humbisni (VIDEO)

Nëse mendonit se fjalimi në OKB i aktivistes së re Greta Thunberg nuk mund të ishte më apokaliptik, interneti vërteton të kundërtën. Një përshtatje e fjalimit të Gretës me muzikën metal është publikuar në rrjet. Videoja muzikore u prodhua nga muzikanti John Mollusk, i cili tha se ishte “frymëzuar” nga Thunberg dhe në veçanti nga citimi i saj “Dua që ...

Lexo me teper »

Forcë dhe mëndje, “Chessboxing” sporti që thyen steriotipet

Përzjeni boksin me shahun, dhe çfarë del? Chessboxing. Ky lloj sporti i shpikur nga artisti holandez Iepe Rubingh, sjell bashkimin e dy disiplinave, dhe idenë e merr nga një libër më ilustrime i vitit 1992, “Froid Equateur”. Në versionin e librit të Enki Bilal, kundërshtarët ndeshen fizikisht me njëri tjetrin pas përballjes mendore mbi fushën e shahut. Por kjo nuk ...

Lexo me teper »

Tronditen spektatorët, akrobati humb jetën duke performuar

Një ngjarje e rëndë ndodhi në një cirk në Angli, ku një akrobat u pengua gjatë numrit të tij dhe humbi jetën. Khalid, një interpretues nga Maroku, 27-vjeç, ndërsa po performonte numrin e quajtur “rrota e vdekjes”, sapo kishte hipur në kafazin metalik që rrotullohet, si pjesë e aktit final, kur humbi kontrollin dhe ra, ku u përplas edhe me ...

Lexo me teper »

E çuditshme, gjendja pas të pirit njihet si “sëmundje” nga gjykata në Gjermani

Nëse jeni justifikuar si ‘i sëmurë’ për të mos punuar pas shumë birrave një natë më parë, ligji mund të jetë në anën tuaj, nëse shefi juaj zbulon se keni pirë me të vërtetë. Kjo ndodh në Gjermani, ku një gjykatë ka vendosur që dhimbja e kokës nga të pirët është zyrtarisht ‘sëmundje’. Vendimi vjen pasi një firmë pijesh, që ...

Lexo me teper »

Kina prezanton aeroportin “e zgjuar”, kushtoi 17 miliardë dollarë (Fotot)

Presidenti kinez Xi Jinping njoftoi hapjen zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar të Pekinit, ‘Daxing’. Ai pritet të bëhet terminali më i madh për sa i përket kapacitetit të udhëtarëve në rreth dy dekada. I vendosur 46 kilometra larg nga Sheshi Tiananmen i Pekinit, aeroporti, pritet të nxisë turizmin dhe të mbështesë më tej projektin e infrastrukturës së Kinës, ‘Belt and Road’. ...

Lexo me teper »

Shakira dhe Jennifer Lopez bëhen bashkë, do këndojnë në finalen e “Super Bowl” të futbollit amerikan

Yjet e muzikës pop Shakira dhe Jennifer Lopez, do të bashkohen për një nga shfaqjet më të mëdha në botë siç është finalja e Suoper Bowl në futbollin amerikan. “BBC” shkruan se Lopez dhe Shakira  janë konfirmuar për shfaqjen  e organizuar për Super Bowl 2020. Është traditë që në pushimin mes pjesëve të ndeshjes, këngëtarë të njohur këndojnë e japin ...

Lexo me teper »

Kë kopjoi Greta Thunberg, kur doli para liderëve të OKB-së (VIDEO)

Më shumë se dy dekada më parë, ka patur një tjetër vajzë si Greta Thunberg, e cila doli para udhëheqësve botërorë për t’i kritikuar se përse nuk po merrnin veprimet e duhura mbi ndryshimet klimatike. Vajza e re doli në podium për t’iu përgjëruar politikanëve të parandalonin zhdukjen e specieve dhe ngrohjen globale në vitin 1992. “Përshëndetje, unë jam Savern ...

Lexo me teper »