Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Virusit HIV-it mund t’i ketë ardhur fundi i përhapjes

“Fundi i epidemisë së Sidës mund të jetë i afërt”, thonë hartuesit e një studimi që ka marrë mjaft vlerësime e që tregon se meshkujt, te të cilët infeksioni ishte vënë nën frè plotësisht përmes mjekimeve antiretrovirale, nuk kishin më gjasa t’i infektonin partneret e tyre. Suksesi i ilaçeve do të thotë se, nëse të gjithë të prekurit nga kjo ...

Lexo me teper »

Forma e stadiumit të botërorit ngjall komentet gazmore mes tifozëve të futbollit

Me një kapacitet prej 40,000 vendesh, stadiumi Al Wakrah i projektuar nga arkitekti britaniko-irakian Dame Zaha Hadid, tani është përfunduar dhe do të inaugurohet muajin e ardhshëm kur të mbahet finalja e Kupës Amir 2019 më 16 maj. Përshkruar si një “hap i rëndësishëm në rrugën për në Kupën e Botës 2022” të pritur nga Katari, “dizajni novator dhe futuristik” ...

Lexo me teper »

Hulku brazilian sfidon gjigantin iranian: Do të shkrij, mos më dil para

Një sportist brazilian ka kërcënuar “Hulkun” iranian, Sajadi Gharibi, duke i thënë se do i këpusë kokën. 27-vjeçari njoftoi para pak ditës se do merrte pjesë në lojrat ekstreme MMA duke debutuar aty. Por një tjetër Hulk, kësaj here nga Brazili, Romario Dos Santos Alves, ka pranuar sfidën e Gharibit, duke thënë se do e mundë pa shumë vështirësi. Nuk ...

Lexo me teper »

“Dorëhiqu, nuk të duam më” – May përballet me incidentin e pakëndshëm pas humbjes në zgjedhjet lokale (Video)

Kryeministrja britanike, Theresa May, është përballur me një situatë aspak të këndshme teksa po fliste para anëarëve të partisë konservatore, pas humbjes së thellë në zgjedhjet lokale. May u përball me një mbështetës të inatosur, i cili iu drejtua kryeministres duke u thënë që të dorëhiqej, pasi askush nuk e donte më. Ndërsa ajo filloi të fliste në konferencën e ...

Lexo me teper »

Kërcyen brenda xhamisë, ndalohet hyrja e turistëve brenda vendit të shenjtë (Video)

Xhamia Jama Masjid ka ndaluar turistët, pas shfaqjes së një videoje virale të disa vajzave që vallëzonin brenda vendit të shenjtë të famshëm në Nju Delhi të Indisë. Videoja virale e filmuar për aplikacionin për shpërndarjen e videove “TikTok” dhe në të shfaqen dy vajza që kërcyen brenda xhamisë. Që prej asaj kohe janë shfaqur të tjera video që tregojnë ...

Lexo me teper »

Humb lojën me të dashurën, Jessie J detyron Channing Tatum të publikojë foto nudo në rrjetet sociale

Aktori Channing Tatum ka publikuar një foto nudo në rrjetet sociale, pasi humbi një lojë me të dashurën e tij të re, këngëtaren Jessie J. Në foton e publikuar, Tatum shihet në dush, duke mbuluar pjesët e tij intime me duar. “Humba lojën ‘Jenga’ me Jessica Cornish. Humbësi (unë) duhet të postonte një foto që e zgjidhte personi tjetër (Jessica ...

Lexo me teper »

“Edhe pak kohë do jem e trashë”, Fifi merr vendimin të dobësohet

Gjithmonë thoshte se nuk e ka problem faktin që është e shëndoshë, por Fifi ka vendosur të dobësohet dhe madje po konsultohet edhe me një mjeke. “Unë do jem edhe për pak kohë e ‘trashë’,më ka në dorë doktoreshë Lida”,-tha Fifi në një postim në “Instagram”. Fifi është një prej këngëtareve shqiptare e cila njihet për spontanitetin, gjallërinë e saj, ...

Lexo me teper »

Përplaset nga treni, ndahet nga jeta ish-prezantuesja e BBC-së

Ish-prezantuesja e BBC Radio 6, Kelly Jobanputra ka vdekur në moshën 39 vjeçare pasi u godit nga një tren. Nëna e dy fëmijëve të vegjël, u shpall e vdekur në vendin e ngjarjes, në afërsi të stacionit hekurudhor Swindon, Wiltshire, të premten më 26 prill. Në një intervistë me Advertiser Swindon, familja e saj tha se Kelly po kthehej në ...

Lexo me teper »

Bebe Rexha aksidentohet me makinë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, ka pësuar një aksident rrugor. Lajmin e ka dhënë vetë Bebe, e cila shkruan në rrjetet sociale. “Sot pësova një aksident me makinë. Të gjithë janë mirë. Thjesht më bëri të kujtoj sa e shtrenjtë është jeta”, shkruan Bebe. Këngëtarja shqiptare nuk jep më detaje lidhur me aksidentin, që ndodh vetëm pak ditë pas ...

Lexo me teper »