Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Pas komenteve negative për vajzën e tij, Trump kërkon pushimin nga puna të aktores Bee

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërkuar shkarkimin nga puna të aktores së humorit, Samantha Bee pasi kjo e fundit bëri një koment vulgar për vajzën e tij dhe këshilltaren e Shtëpisë së Bardhë, Ivanka Trump. “Pse nuk e pushojnë të patalentuarën Samantha Bee për gjuhën e tmerrshme të përdorur në shfaqjen e saj të ulët?”shkroi Trump në Twitter. Bee ...

Lexo me teper »

Pas 82 vitesh, Canon heq nga qarkullimi aparatin me film

Gjigandi i fotografisë, Canon ka zbuluar se po përfundon shitjen e EOS-1v, modeli i fundit i mbetur i kamerës që përdor filmin. Kompania japoneze filloi shitjen e kamerës të njohur si Canon Hansa, në vitin 1936. Kjo shënon fundin e një historie 82 vjeçare për Canon, ndonëse rivali Nikon ende aparatet e tij me filma. Megjithatë, linja e tanishme e ...

Lexo me teper »

Brenda tunelit sekret të nazistëve, u ndërtua për një mison të veçantë (Video)

Rreth 200 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të ndërtuara për të mbrojtur ‘planin’ e Adolf Hitlerit për një Rajh të Tretë, është i fshehur në fshat polak. Me emrin ‘Regenwurmlager’, ‘Kampi i Krimbit të Shiut’, fortifikimi fsheh një grup ‘të frikshëm’ ndërtesash nëntokësore të përdorura dikur si objekte trajnimi për ushtarët dhe si magazinë për armatimet naziste. Zbulimi ...

Lexo me teper »

Diplomohet pas 30-vjetësh aktori i njohur Vin Diesel (FOTO)

Aktori i njohur Vin Diesel është i famshëm për rolet e tij në filmat aksion.  Ylli i “Fast and Furious” është rikthyer në kolegjin e Hunger për tu diplomuar pas 30 vitesh. Ai e la shkollën për të vazhduar ëndrrën e tij në Hollywood, por të mërkurën (30 maj) ka marrë titullin mjek. Emri i vërtetë i aktorit të njohur është  ...

Lexo me teper »

Në muajin e 7 të shtatzënisë, si duket Xhensila Myrtezaj në këngën e saj të fundit (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Xhensila Myrtezaj edhe pse në muajt e fundit të shtatzënisë ka publikuar klipin më të fundit. Projekti u publikua disa minuta më parë dhe është padyshim kënga që do ndezi verën. Vjen si bashkëpunim i Xhensila Myrtezajt me Ardian Bujupin. Xhensila është shfaqur shumë energjike edhe pse në muajin e 7-të të shtatzënisë, për të mos folur për nurin ...

Lexo me teper »

ME FOTO/ Gena bën ndryshimin që nuk pritej, i befason të gjithë

Përveç vokalit të tij të veçantë, Gena është komentuar shpeshherë edhe për flokët e tij të gjatë. Ai gjithmonë është shfaqur me kaçurela dhe ndonjëherë ka ndryshuar ngjyrën e tyre. Por së fundmi ai ka bërë një ndryshim drastik, ka prerë kaçurelat.  Ka qenë këngëtarja Big Mama  e cila ka publikuar në ‘InstaStory’ një video në të cilën Gena shihet ...

Lexo me teper »

Erion Veliaj do bëhet baba

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka treguar se së shpejti do të bëhet baba. Lajmi  u dha nga vetë Veliaj në festën e fëmijëve më 1 qershor, me anë të një postimi në Instagramin e tij. “Gëzuar 1 Qershorin dhe nga ne të tre! Ju duam shume të gjithëve!”- shkruhej në foton së bashku me bashkëshorten Ajola, e cila ...

Lexo me teper »

Ermal Meta: Nuk kam bërë asnjëherë muzikë për uri

Ermal Meta gjatë konferencës së sotme ka treguar ditën, kur dorëzoi diskun e parë. “Më thanë je i zoti, ke zë të bukur, këndon mirë, ke paraqitje të mirë në fytyrë, por të mungon diçka. M’u duk sikur më bënë një prpozim për martesë, por çfarë më mungonte? Më mungonte një shtëpi diskografike”, – ka thënë ai. Por ai ka ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful