Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Minjtë “pushtojnë” qytetin, autoritetet thirrje banorëve: Mos lini fëmijët jashtë

Qyteti suedez i Sundsvall po lufton një armik të pamëshirshëm; minj të mëdhenj me madhësinë e një maceje. Një “pushtim” i tillë ka bërë që autoritetet t’i bëjnë thirrje banorëve për të mbajtur dyert dhe dritaret e mbyllura dhe mbi të gjitha t’i mbajnë fëmijët brenda. “Nuk janë minj normalë nga ata që shihni në pyll, janë aq të mëdhenj ...

Lexo me teper »

“Pirati” spanjoll e pëson keq, më parë kishte humbur syrin në ndeshjet me dema

Matadori i njohur spanjoll, me nofkën “pirati” pësoi lëndimë të rënda teksa u godit nga një dem i tërbuar përara një tume të mbushur me spektaktorë. Siç tregohet në video në qytetin spanjoll të Arevalos demi i madh e godet 45-vjeçarin Padilla, i cili e ka humbur njërin sy pikërisht në një ndeshje me dema. Duke u përpjekur për t’iu ...

Lexo me teper »

Barcelona me një dedikim të veçantë në bluzën e tretë

Mesi dhe lojarët e tjerë të Barcelonës ia kanë dedikuar qytetit bluzën e tretë të ekipit. Përveçse me ngjyra të pazakonta, në bluzë duken disa vija dhe simbole ndërtesash, ndër të cilat “Diagonal Avenida”, që është një nga rrugët më të famshme të qytetit. Bluza është dizenjuar nga kompania e famshme e veshjeve sportive “Nike”, që është edhe sponsori i ...

Lexo me teper »

Kush është politikani që mban këpucë 600 euro

Me këpucë luksoze që fillojnë nga çmime si 500 apo 600 euro është parë të dilte nga dera e parlamentit kryeministri Rama. Kësaj here kreu i qeverisë i ishte harruar atletet e bardha me të cilat shkon nëpër takimet me krerët e vendeve të Bashkimit Evropian. Kohët e fundit Rama, është shfaqur në misione të ndryshme bamirësie duke vizituar familje ...

Lexo me teper »

Dy eksperimentet sociale më të mëdha të ditëve të sotme: Dekoderat dhe uji në Sarandë

Pas vendimit të AMA-s për ndërprerjen e transmetimeve analoge në Tiranë dhe Durrës, qytetarët u turrën në dyert e dyqaneve që shesin dekodera duke nbajtur radhë të gjata për orë të tëra për blerjen e një dekoderi. Pak persona e ngritën zërin dhe u ankuan, më së shumti në rrjetet sociale. “Sot është një ditë e rëndësishme për ne dhe ...

Lexo me teper »

Studenti i gazetarisë nuk është dakord me notën, çon universitetin në Gjykatën e Lartë dhe ankohet te kryeministri

Një student i gazetarisë po hedh universitetin e tij në gjyq vetëm pse ai nuk arriti të merrte një detyrë. Studenti i universitetit Monash, i quajtur Chinmay Naik dështoi në një detyrë për stereotipet negative të qenve. Detyra e tij, e cila përfshinte intervista me njerëz që shëtitnin qentë, fillimisht mori 12 pikë nga 100. Ajo u vlerësua për herë ...

Lexo me teper »

‘Padashur mora me vete armë në aeroport’, arrestohet ylli i “Wizards of Waverly Place”

Aktori i serialit “Wizards of Waverly Place” David Henrie, është arrestuar nga policia pasi tentoi të kalonte në aeroport me një armë të mbushur. Henrie ka kërkuar falje për përpjekjen për të hipur në avion, në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Anxhelosit me një armë. 29-vjeçari u arrestua ndërsa po kalonte nëpër shqyrtimin e TSA, shkruan Daily Mail. Aktori i “Disney’, ...

Lexo me teper »

Për t’i bërë ballë detit të trazuar teksa peshkoni, ju vjen në ndihmë kjo pajisje e veçantë (Video)

Të dalësh në det për të peshkuar apo edhe për të pushuar me skaf apo jaht është diçka e këndshm, por deti i trazuar mund të t’ua prishë festën. Për të zbutur pasojat e detit një kompani ka shpikur një stabilizues për valët që e zvogëlon në maksimum efektin e valëve të detit mbi mjetin tuaj detar. Për mënyrën sesi ...

Lexo me teper »