Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Nis projekti më i madh për pastrimin e oqeaneve – Bosi i Teslas shpik sistemin revolucionar

Shkencëtarët kanë nisur “Pastrimin e Oqeanit” – një tub prej rreth 609 kilometrash që mund të shpëtojë gjysmën e Pellgut të Madh të Mbeturinave në Oqeanin Paqësorit në vetëm pesë vjet – nismë për të cilën, shpikësi i saj, Elon Musk (Bosi i Teslas), ka marrë një përkrahje të madhe në mediat sociale. Pajisja inovative filloi punë të shtunën në ...

Lexo me teper »

E dini sa fiton në një orë bosi i “Amazon”? Kompania e tij kalon 1 trilionë dollarë pasuri

Themeluesi dhe CEO i një prej tregjeve më të mëdha në botë online, është një njeri shumë i pasur. Por sa të thellë janë xhepat e Jeff Bezos në krahasim me mesataren e punonjësve të Amazon? Më parë këtë javë, gjiganti i tregtisë elektronike, Amazon menjëherë u bë kompania e dytë botërore me asete më shumë se 1 trilion dollarë, ...

Lexo me teper »

Rona Nishliu nuse, foto nga dasma e saj

Këngëtarja e njohur, Rona Nishliu, ka ditur gjithmonë si ta mbajë jetën private larg vëmendjes mediatike. Madje edhe për dasmën e saj ajo nuk ka thënë asgjë publikisht dhe ceremoninë e saj ka vendosur ta mbajë të fshehtë. Por një foto e postuar nga grimieri i saj na ka treguar  Norën të veshur me fustan të bardhë bashke me partnerin ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/Cardi B dhe Nicki Minaj rrihen me njëra tjetrën

Cardi B dhe Nicki Minaj janë rrahur me njëra-tjetrën mbrëmjen e së premtes në Nju Jork, gjatë Javës së Modës. Kjo shihet mjaft qartë në  videon e mëposhmte. Mësohet se përleshja fizike mes këngëtareve filloi pasi Cardi iu drejtua ashpër Nickit mbi “gënjeshtrat” që kjo e fundit po përhapte për të.Grindja ndodhi në ballkonin e katit të parë të Harper’s Bazaar ...

Lexo me teper »

Ndahet nga jeta reperi amerikan, ish-i dashuri i Ariana Grandes

Reperi i njohur amerikan, Mac Miller, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Kaliforni. Mediat raportojnë se muzikanti 26-vjeçar, i cili ka dalë hapur përpara publikut për përdorimin e drogës, dyshohet se ka vdekur nga një overdozë. TMZ shkruan se edhe pse u tha se Mac Miller humbi jetën nga një overdozë, në fakt policia sot ka gjetur ...

Lexo me teper »

FOTOJA nga Çekia që po hap debat në rrjet, a po urinojnë vërtet mbi hartën e Shqipërisë?

Një fotografi po qarkullon ditët e fundit në rrjetet sociale, ku duken dy statuja duke urinuar mbi hartën e Shqipërisë. Statujat ndodhen në Republikën Çeke, jashtë Muzeut Franc Kafka, fare pranë urës Charles. E në fakt, vërtet duket sikur dy burrat po urinojnë mbi hartën e Shqipërisë, por kjo vetëm nëse fotot realizohen nga një pikë e caktuar. Edhe pse ...

Lexo me teper »

Njëri majë vinçit, tjetri bën fotografin – kështu bëhen punët në Tiranë (FOTO)

Punët në kryeqytet mesa duket nuk mund të kryhen pa shkrepur të paktën një foto… ose disa. Siç tregon kjo foto, ndërsa njëri nga punonjësit e bashkisë qëndron lart mbi një automjet tip vinçi, një tjetër po i bën atij foto. Dhe zotëria me uniformë duket që është krejtësisht i vëmendshëm ndaj ‘punës’ së tjetrit me fotot, saqë ka vendosur ...

Lexo me teper »

Tifozi i veçantë në ‘Elbasan Arena’, presidenti Meta mbështet kombëtaren (FOTO)

Në Elbasan Arena ku po zhvillohej ndeshja e djeshme mes kombëtares kuqezi dhe Izraelit, ka qenë edhe një tifoz i veçantë- presidenti i Republikës Ilir Meta. Ai ka qenë në tribunën e nderit përkrah Presidentit të FSHF-së Armand Duka. Presidenti Meta gjatë gjithë mbrëmjes ka brohoritur për lojtarët shqiptarë, ndërsa në kohën kur është kënduar himni, ashtu si gjithë të ...

Lexo me teper »

Nigeriani varros babanë në një ‘BMW’ fringo të ri, FOTOJA që po ‘çmend’ rrjetin

Fotoja e një makine luksoze duke u varrosur në Nigeri, ka shkaktuar debate të mëdha në rrjetet sociale. Pretendohet se një burrë e ka varrosur të atin brenda një automjeti tip “BMW”, fringo të ri, në vend të një arkivoli. “RT” shkruan se një nigerian i pasur, i identifikuar vetëm si Azubuike, thuhet se premtoi t’i blinte babait të tij ...

Lexo me teper »