Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Ndahet nga jeta reperi amerikan, ish-i dashuri i Ariana Grandes

Reperi i njohur amerikan, Mac Miller, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Kaliforni. Mediat raportojnë se muzikanti 26-vjeçar, i cili ka dalë hapur përpara publikut për përdorimin e drogës, dyshohet se ka vdekur nga një overdozë. TMZ shkruan se edhe pse u tha se Mac Miller humbi jetën nga një overdozë, në fakt policia sot ka gjetur ...

Lexo me teper »

FOTOJA nga Çekia që po hap debat në rrjet, a po urinojnë vërtet mbi hartën e Shqipërisë?

Një fotografi po qarkullon ditët e fundit në rrjetet sociale, ku duken dy statuja duke urinuar mbi hartën e Shqipërisë. Statujat ndodhen në Republikën Çeke, jashtë Muzeut Franc Kafka, fare pranë urës Charles. E në fakt, vërtet duket sikur dy burrat po urinojnë mbi hartën e Shqipërisë, por kjo vetëm nëse fotot realizohen nga një pikë e caktuar. Edhe pse ...

Lexo me teper »

Njëri majë vinçit, tjetri bën fotografin – kështu bëhen punët në Tiranë (FOTO)

Punët në kryeqytet mesa duket nuk mund të kryhen pa shkrepur të paktën një foto… ose disa. Siç tregon kjo foto, ndërsa njëri nga punonjësit e bashkisë qëndron lart mbi një automjet tip vinçi, një tjetër po i bën atij foto. Dhe zotëria me uniformë duket që është krejtësisht i vëmendshëm ndaj ‘punës’ së tjetrit me fotot, saqë ka vendosur ...

Lexo me teper »

Tifozi i veçantë në ‘Elbasan Arena’, presidenti Meta mbështet kombëtaren (FOTO)

Në Elbasan Arena ku po zhvillohej ndeshja e djeshme mes kombëtares kuqezi dhe Izraelit, ka qenë edhe një tifoz i veçantë- presidenti i Republikës Ilir Meta. Ai ka qenë në tribunën e nderit përkrah Presidentit të FSHF-së Armand Duka. Presidenti Meta gjatë gjithë mbrëmjes ka brohoritur për lojtarët shqiptarë, ndërsa në kohën kur është kënduar himni, ashtu si gjithë të ...

Lexo me teper »

Nigeriani varros babanë në një ‘BMW’ fringo të ri, FOTOJA që po ‘çmend’ rrjetin

Fotoja e një makine luksoze duke u varrosur në Nigeri, ka shkaktuar debate të mëdha në rrjetet sociale. Pretendohet se një burrë e ka varrosur të atin brenda një automjeti tip “BMW”, fringo të ri, në vend të një arkivoli. “RT” shkruan se një nigerian i pasur, i identifikuar vetëm si Azubuike, thuhet se premtoi t’i blinte babait të tij ...

Lexo me teper »

Ushtari australian ngre flamurin nazist gjatë misionit në Afganistan (Foto)

Një foto e një flamuri nazist në një automjet ushtarak australian në Afganistan ka shkaktuar jo pak zhurmë dhe është dënuar nga kryeministri i vendit dhe komuniteti hebre, ndërsa Ministria e Mbrojtjes thotë se ushtarët përgjegjës për marifet janë “disiplinuar”. Ushtarët australianë u kapën duke fluturuar flamurin nazist nga makina e tyre gjatë kryerjes së një misioni në Afganistan, si ...

Lexo me teper »

Piloti ngatërron objektivin dhe ‘u bën dush’ policëve me 40 tonë ujë (Video)

Një avion gjigant ‘Ilyushin Il-76’ shkarkoi 40 ton ujë para se të mbërrinte te zona pyjore ku duhet të shkarkonte ngarkesën si pjesë e stërvitjes kundër zjarrit, duke ia lëshuar atë një makine policie. Aeroplani po merrte pjesë në stërvitjet e zjarrit dhe po mbante rreth 40 ton ujë që të hidhej në vendin e pyllëzuar diku afër qytetit të ...

Lexo me teper »

Thaçi si Rama, vishet me atlete në kulmin e debateve për ‘korrigjimin e kufijve’ (FOTO)

Kryeministri Edi Rama e ka bërë rrugë tashmë të vishet me atlete në ngjarje serioze, ku kërkohet patjetër veshja formale, mbi të gjitha kur çështje me rëndësi shqetësojnë vendin, ndërsa vëmendja mediatike largohet nga çështja tek veshja. Duket se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po bën të njëjtën gjë si Rama, pasi në një kohë kur lëshoi idenë për ‘korrigjim ...

Lexo me teper »

Arrestohet për drogë reperi që bashkëpunoi me Elvana Gjatën

Vetëm pak muaj më parë, Elvana Gjata publikoi këngën “Off Guard” në bashkëpunim me këngëtarin amerikan Ty Dolla $ign, mirëpo ky i fundit është arrestuar pasi është kapur me marijuanë dhe kokainë. Revista ‘People’ shkruan se këngëtari, emri i vërtetë i të cilit është Tyrone William Griffin Jr, është arrestuar ndërkohë që ishte nisur për një koncert që do të ...

Lexo me teper »

Zbulohet shkaku i vdekjes së Dolores O’Riordan

Bëhet publik shkaku i vdekjes së yllit të grupit ‘Cranberries’ Dolores O’Riordan, e cila u nda nga jeta më 15 janar të këtij viti. Hetuesit kanë zbuluar para gjykatës në Westminster Coroner, se këngëtarja vdiq duke u mbytur për shkak të dehjes së alkoolit, shkruan BBC. Këngëtarja, e cila vdiq papritur më 15 janar në moshën 46 vjeçare, u gjet ...

Lexo me teper »