Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Me beretë dhe përshëndetje ushtarake, reklama izraelite çmend rrjetin (FOTO)

Një reklamë e një materniteti në Izrael që përshkruan një fetus në mitër të veshur me beretë dhe që kryen një përshëndetje ushtarake, ka shkaktuar shumë reagime në rrjet. Reklama u bë për një qendër shëndetsore të “Tel Aviv Sourasky”, dhe mbi reklamë shkruhej: “Pranoi Çmimin Presidencial të Përsosmërisë, 2038.” Aktivistët pro-palestinezë morën reklamën  dhe ofruan një analizë më të ...

Lexo me teper »

“Kisha tre fëmijë, doja ta abortoja Cristianon”, rrëfimi i nënës së Ronaldos

Nëna e futbollistit, Cristiano Ronaldo ka treguar, se 33 vite më parë ajo ka dashur ta abortojë djalin e saj. Në librin e saj të titulluar “Mother’s courage”, Aveiro zbuloi sesi u përpoq që të abortonte yllin e futbollit gjatë shtatzanisë së saj. “Unë kisha 3 fëmijë dhe u përpoqa që ta abortoja por nuk munda. Fatmirësisht, sepse Cristiano ishte yll ...

Lexo me teper »

“Brad Pitt i tha, se do e vriste nëse më bënte keq”, aktorja tregon se si e mbrojti ish-i dashuri

Aktorja, Gwyneth Paltrow gjatë një interviste për programin  radiofonik “Sirius XM” ka treguar detaje në lidhje me ngacmimin seksual që i është bërë nga producenti Harvey Weinstein. “Ishte e çuditshme, më kërkroi t’i bëja masazh. Unë isha vetëm në një dhomë me të. U trondita.” Paltrow në atë kohë ishte e lidhur me Brad Pitt. Ajo ka treguar edhe se ...

Lexo me teper »

Ronaldinho do të martohet me dy gra, dasma bëhet në Gusht

Futbollisti brazialian  Ronaldinho  do të martohet me dy gra në të njëjtën kohë, shkruan “Daiy Mail” 38-vjeçari thuhet se jeton dy të fejuarat Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza në rezidencën e tij prej 5 milion dollarë në Rio de Janeiro dhe po planifikojnë të marrin hapin e ardhshëm. Po përgatiten që dasmën t’a zhvillojnë në Gusht. Ronaldinho, emri i tij ...

Lexo me teper »

Erërat e forta nxjerrin avionin jashtë piste, piloti mezi ia del (Video)

Një pasagjer në bordin e një avionit Airbus A320 të kompanisë ‘Air Astana’, filmoi makthin e udhëtarëve, teksa tundeshin, rënkonin e thërrisnin brenda një aeroplani që doli jashtë piste gjatë uljes. Shkak për këtë u bënë erërat e forta në aeroportin e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana. Videoja e bërë nga një pasagjer brenda aeroplanit, tregon se avioni lëkundet gjatë uljes ...

Lexo me teper »

Fituesja e ‘Eurovizionit’: Eleni Fouriera është për të kënaqur sytë, jo veshët

Fituesja e ‘Eurovizionit’ ka thumbuar së fundmi Eleni Fourierën. Ajo është shprehur në një intervistë të fundmit se  pretendentja kryesore për të fituar ishte Eleni Foureira, sepse sot vlerësohen ato që të kënaqin sytë dhe jo veshë. “Isha gati që Eleni të fitonte, s’do më dëmtonte, sepse e gjithë jeta ime ka qenë kështu…Nuk kam ditur kurrë diçka tjetër…Gjithë jetën time ...

Lexo me teper »

Angela Peristeri: Kam punuar me Eleni Foureiran, do isha më e suksesshme po të thoja se nuk isha shqiptare (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare  Anxhela Peristeti ka treguar së fundmi në lidhje me njohjen e saj me këngëtaren Eleni Fourerën në Greqi. Në ” Top Show”, Peristeri ka treguar se më herët ka punuar për 6 muaj me Eleni Foureiran në Greqi. “Kam punuar me Elenin, për 6 muaj. Nuk është se e kam patur shoqe. Profesionalisht mendoj se Genti ishte më i miri”, ...

Lexo me teper »

Pas “Non mi avete fatto niente”, Ermal Meta sjell një këngë të re

Këngëtari i famshëm italian Ermal Meta pas suksesit të këngës “Non mi avete fatto niente”, e cila fitoi çmimin e parë janë në Festivalit të “Sanremo”-s në Itali  ka publikuar një tjetër këngë.  ‘Dal Alba Al Tramonto’, titullohet kënga e kantautorit të talentuar shqiptar e cila është publikuar një muaj më parë. Kënga e shqipëruar me titullim“Nga agimi në Perëndim”, nuk ...

Lexo me teper »

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të dytë, del FOTOJA e parë e vogëlushes

Modelja shqiptare Emina Çunmulaj është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e gëzueshëm e ka dhënë vetë Çunmulaj, e cila ka vendosur që vogëlushen e saj ta pagëzojë me emrin Mia Soraya. Ashtu sikurse gjatë shtatzënisë, nuk është kursyer me foto duke treguar çdo ndryshim në barkun e saj, duke treguar ekot dhe pamje nga vizita të ndryshme mjekësore, ...

Lexo me teper »