Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Çmendet” Maradona, hipën sipër makinës dhe zhvishet para tifozëve (Video)

Ikona argjentinase e futbollit dhe shefi i ekipi bjellorus, Dinamo Brest, Diego Maradona, festoi në mënyrë të pazakontë me tifozët e ekipit. I hipur majë një makine, Maradona, këndon me ta dhe më pas heq bluzën dhe u tregon kraharorin tifozëve të shumtë. Në pamjet, Maradona mund të shihet ngadalë duke zbërthyer këmishën e tij ndërsa është ulur në automjet, ...

Lexo me teper »

Ky dron është krejt i veçantë në llojin e tij (Video)

Dronët po gjejnë gjithnjhë e më shumë përdorim në fusha të ndryshme. Duke nisur që nga gëzimet familjare, shëndetësia e deri tek lufta. Ky në videon e mëposhtme është një dron kreit i veçantë. Ai është ndërtuar mbi një vaskë tualeti dhe është tejet praktik e mund të bëhet nga kushdo. Mjafton pak fanatazi dhe mjetet e duhura.

Lexo me teper »

Publikohet sërish letra e Lady Diana: Burri im po më planifikion aksidentin me makinë

Princeshë Diana u nda nga jeta në datën 31 Gusht, por edhe pse kanë kaluar 21 vjet, vdekja e saj tragjike ka ngelur një pikëpyetje. ‘Mirror’ ka publikuar sërish letrën që doli në pah në vitin 2003. Në letrën e publikuar që thuhet se e ka shkruar princesha Dinana thuhet se ajo besonte se Princ Charles po planifikonte “një aksident ...

Lexo me teper »

Ndërrimi i orës jo më si praktikë, Komisioni Evropian vendos

Pas një sondazhi online për ndërrimin e orës në atë të dimrit dhe të verës, ku shumica e qytetarëve është shprehur kundër, Jean-Claude Juncker, kreu i Komisionit Europian shprehet rregullorja do të shfuqizohet. Së shpejti nuk do të duhet më të përgatitemi për kohën e dimrit dhe atë të verës përmes orës. Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në një ...

Lexo me teper »

Aktori i njohur francez akuzohet për ngacmim seksual ndaj një 22-vjeçare

Aktori i njohur francez, Gerard Depardieu akuzohet për përdhunim. Sipas mediave vendase 69-vjecari është denoncuar nga një aktore e re, 22-vjeçe. Kjo e fundit emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ka akuzuar Depardieu, se e ka përdhuar në një nga rezidencat e tij në Paris. Ndërkohë zyra e prokurorit të Parisit ka nisur një hetim paraprak kundër yllit ...

Lexo me teper »

Meghan Markle jep intervistën e saj të parë, si pjesë e familjes mbretërore

As martesës së saj me princ Harry-n, dukesha e Sussex Meghan Markle ka dhënë intervistën e saj të parë që kur u bë pjesë e familjes mbretërore. Markle u bashkua me familjen mbretërore për një seri dokumentaresh të profilit të lartë për Mbretëreshën Elisabeth II, shkruan Daily Mail. ‘Mbretëresha e Botës’, dokumentari që do të transmetohet në ‘ITV’ muajin e ...

Lexo me teper »

Më shumë para i vdekur se i gjallë. Fitimet e Jackson kanë shkuar mbi 900 milionë dollarë

Fitimet e ‘Mbretit të Popit’, Michael Jackson, janë shtuar, tani që ai nuk është më mes nesh, shkruan Daily Mail. Këngëtari Jackson humbi jetën në vitin 2009 në moshën 50 vjeç, pas një mbidoze të ‘anaesthetic propofol’. Por të mërkurën, 60 vite nga dita e tij e lindjes, u zbulua se fitimet bruto që nga vdekja e tij mendohet se ...

Lexo me teper »