Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Plas debati në Rusi, gjoksin e vogël zyrtarët e klasifikojnë si ‘defekt fizik’

Në Rusi ka nisur një debat për shkak të një reklame, e cila konsiderohet si fyese për femrat me gjoks të vogël. Imazhi që ka shkaktuar debatet, është një grua e dobët, që paraqitet me të brendshme me dantella duke matur gjoksin e saj, që paraqitet në një billboard gjigand në rrugë. Disa aktivistë i kanë akuzuar reklamuesit për ‘pamjen ...

Lexo me teper »

Ish- e dashura e Picasso-s, Françoise Gilot publikon librin me skica: Dua të harroj

“Arti nuk vjen nga ajo qëju rrethon, por nga ajo që mbani brenda”, kështu thotë piktorja 96-vjeçare Françoise Gilot. Artistja franceze, e njohur edhe si ish-e dashura dhe muza i Pablo Picasso-s, si dhe nëna e dy fëmijëve të tij Claude dhe Paloma, këtë javë publikon një libër skicash që ajo e realizoi gjatë udhëtimeve të saj në Indi, Senegal ...

Lexo me teper »

Klienti i pakënaqur i bën namin punonjësve për mungesën e letrave higjienike në banjë, nuk ngurron të përdorë forcën (VIDEO)

Një video ka dalë nga një klient McDonalds duke nisur një tiradë të furishme në stafin mbi roll tualet. Një vide po qarkullon në rrjet, ku një klient shihet duke u konfliktuar me stafin e një pike të McDonald’s në Islington, shkruan Daily Mail. Pamjet, të cilat u filmuan në orët e para të 25 gushtit, tregojnë klientin që i ...

Lexo me teper »

VIDEOJA e Theresa May duke kërcyer me fëmijët në Afrikë bëhet virale

Kryeministrja e Britanisë Theresa May, vallëzon me fëmijët e një shkolle në Afrikën e Jugut, që ajo vizitoi një ditë më parë. Pas një fluturimi prej 12 orësh nga Londra, May vizitoi një shkollë ku nxënësit kishin përgatitur një shfaqje për kryeministren. May përpiqet të kërcejë me fëmijët e shkollës dhe rezultati sipas ‘Daily Mirror’ mund të përshkruhet si i ...

Lexo me teper »

Mbretëresha Elizabeth dhe Princesha Charlotte ndajnë të njëjtin pasion, cili është

Shumë të ngjashme në pasionet e tyre. Fjalën e kemi për  princeshën Charlotte dhe stërgjyshen e saj, mbretëreshën Elizabeth. Hobi i preferuar i princeshës është hipizimi, që është dhe aktiviteti i preferuar i mbretëreshës. Princesha Charlotte pothuajse gjysmën e jetës së saj e ka kaluar duke u marrë me hipizëm, duke marrë parasysh se e ka filluar qëkur ishte 18-muajshe. ...

Lexo me teper »

Babai i Rita Orës kapet mat në momente të sikletshme, po urinonte në rrugë (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, padyshim po përjeton kulmin e karrierës së saj muzikore, mbi të gjitha pas prezantimit të çmimeve të MTV VMA-s. Jo vetëm Rita, por edhe prindërit e saj kanë fituar mjaft ndjekës në rrjetet sociale, pas famës së madhe që e bija e tyre po tërheq dita-ditës. Mamaja e Ritës, Vera Ora ka tërhequr vëmendjen ...

Lexo me teper »

Vladimir Putin merr fundjavën pushim, mes kafshëve të egra në Siberi (FOTO/VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin këtë fundjavë e ka kaluar shumë larg Moskës, sëbashku me disa zyrtarë të tjerë të lartë të Kremlinit, të cilët kanë shijuar naturën siberiane, shkruan RT. Fotot e botuara nga Kremlini tregojnë një Putin të qetë dhe me këmbët në pyjet e Republikës së Tyva-s në Siberinë Jugore. Një video tregon se presidenti po udhëtonte me shtiza ...

Lexo me teper »

Beyonce dhe Jay-Z i sulmon fansi në skenë, “i shpëtojnë” balerinët (VIDEO)

Një incident i ka ndodhur në skenë dy këngëtarëve të famshëm Beyonce dhe Jay-Z. Ata ishin në  turin e tyre muzikor dhe gjatë “OTR Tour Atlanta”, pasi kanë përfunduar këngën e tyre, gati për të dalë nga skena, një fans i çmendur ka tentuar t`i sulmojë ato. Balerinët pasi kanë parë fansin kanë vrapuar menjëherë drejt tij. Madje në video-t e ...

Lexo me teper »