Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Edhe pse gratë saudite fituan të drejtën e patentës, sërish nuk mund t’i bëjnë këto 8 gjëra

Edhe pse Arabia Saudite ka filluar të lëshojë patenta për gratë, megjithatë ka ende mënyra të tjera që femrat janë të diskriminuara në krahasim me gjininë mashkullore. Ndërkohë që gratë tani mund të votojnë dhe të ngasin makinën, ato ende duhet të kërkojnë leje nga një mashkull – siç duhet të bëjnë edhe për të gjitha vendimet e tjera të rëndësishme. ...

Lexo me teper »

Shkon me të mbathura në polici, çfarë i bënë politikanit gjerman?

Politikani gjerman Alexander Eberhardt Gauland u bë objekt tallje në Gjermani pasi një njeri i panjohur vodhi rrobat e tij, teksa politikani po lahej në një liqen.  Për shkak të vjedhjes atij iu desh që të hynte në një stacion policie duke mbajtur vetëm të mbathura. Për shkak të temperaturave të nxehta bashkëdrejtuesi i Alternativës për Gjermaninë (AfD) Aleksandër Gauland ...

Lexo me teper »

‘Respektoni bosin’ – Drejtori i safarit ka një formë origjinale për të nënshtruar luanët (Video)

Drejtori i një parku safari në Krime, ka ‘zhvilluar’ një armë të fuqishme për ruajtjen e rendit midis krenarisë së luanëve të parkut të tij. Një video virale tregon Oleg Zubkovin duke përdorur këpucët e tij për të shpërndarë përplasjen mes luanëve. Zubkov, i cili drejton Parkun Safari të Taiganit në Krime, me sa duket ka përsosur artin e përdorjes ...

Lexo me teper »

Rrëmben autoblindën dhe del xhiro nëpër qytet, policia i vihet nga pas (Video)

Zyrtarët në Policinë e Shtetit të Virxhinias nuk mund t’u kenë besuar veshëve, kur morën thirrjen se një makinë ushtarake e ngjashme me tankun ishte vërejtur duke ecur me shpejtësi në një autostradë. Policët që menduan se po bëhej grusht shteti, u lehtësuan kur mësuan se bëhej fjalë për një ushtar nga një bazë ushtarake aty pranë, që kishte rrëmbyer ...

Lexo me teper »

Puthi një femër në buzë, Duterte premton dorëheqjen por me një kusht

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, u është përgjigjur akuzave ndaj tij se ka tejkaluar kufijtë, kur puthi një grua në buzë në një aktivitet publik. Ai u zotu të dorëhiqej nëse gratë e vendit do nënshkruanin një peticion ku do i bënin thirrje të largohej. “Nëse ka gra të mjaftueshme për të…Po mendoj se nëse të gjitha gratë këtu do ...

Lexo me teper »

As fotot e gruas në dush nuk i mban dot për vete, Icardi i bën publike për gjithë fansat

Sulmuesi i Interit Mauro Icardi, sëbashku me bashkëshorten e tij modelen Wanda Nara, ndodhen në Afrikë me pushime. Një fotografi e publikuar nga Icardi, ka thyer rrjetin për shkak se aty paraqitet gruaja e tij nudo, duke bërë dush. “Pushtim majmunësh, për të parë gruan time duke u larë. Ditën e mirë Afrikë.”,  shkruan Icardi krahas fotos, ku dallohen disa ...

Lexo me teper »

Teksa mbillte patate gjen një kafkë, gruaja e “qetëson”: Mos u shqetëso- është burri im i parë

Teksa po gërrmonte në oborr për të mbjellë perime, një kopshtar ka gjetur një kafkë, e cila sipas gruas së tij i përkiste burrit të saj të parë që ajo e kishte vrarë dhe varrosur 20 vjet më parë. 60-vjeçarja i shpjegoi qetësisht bashkëshortit aktual situatën: “Mos u bëj merak, është burri im i parë”. Ajo i rrëfeu atij vrasjen ...

Lexo me teper »

“Një grua nuk e bën dot punën time”, shpërthejnë replikat kundër Drejtorit Ekzekutiv të Qatar Airway

Komenti i Drejtorit Ekzekutiv të Qatar Airways, Akbar Al Baker, ka bërë bujë në rrjet duke inatosur gjininë femërore dhe mbështetësit e barazisë gjinore. I pyetur në një intervistë se çfarë hapash janë ndërmarrë për të eliminuar diskriminimin gjinor në industrinë e aviacionit në Lindjen e Mesme, Al Baker theksoi se ndonëse kompania e tij po lëvizte  drejt barazisë gjinore, ...

Lexo me teper »