Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Rama me charter drejt Torinos për të pozuar me Presidentin e Juventus dhe Ronaldon (Foto)

Kryeministri Edi Rama menjëherë pas mbledhjes në Vlorë u nis me një avion charter në drejtim të Italisë për të parë sfidën midis Juventus dhe Lazios. Për udhëtimin e tij me charter në drejtim të Italisë ai u komentua edhe nga opozita  e cila ka ironizuar me këtë udhëtim pasi “Kryeministri i vendit më të varfër të Evropës niset me ...

Lexo me teper »

Sekustrohet pasuria e ish-diktatorit Pinocheti në Kili, pas skandalit për korrupsion

Gjykata e Lartë e Kilit ka urdhëruar të bëhet sekuestrimi i aseteve të ish-diktatorit Augusto Pinochet, si rrjedhojë e një skandali për korrupsion). Vendimi në fjalë zgjidh një skandal të njohur me emrin “Banka Riggs”, i cili zbulon origjinën e pasurisë së diktatorit të vdekur e cila ishte fshehur në llogaritë bankare me emra të ndryshëm në bankën amerikane Riggs, ...

Lexo me teper »

Princ Harry dhe Megan Markle bëhen me një qen labrador, i shoqëron nëpër shëtitjet e tyre (FOTOT)

Me një mik të ri është bërë familja mbretërore, me një qen Labrador. Tashmë qeni ka mbërritur në Nottingham Palace dhe ësht% në duart e Dukës.. ” Qeni është tashmë i lumtur në shtëpinë e tyre, ‘thonë burime nga pallati.  Mësohet se ashtu si  dukesha,  qeni do të ndajë kohën e tij midis pallatit dhe shtëpisë së tyre në Cotswolds. ...

Lexo me teper »

Shqipëria dhe Maqedonia konsumojnë më pak alkool në rajon, Moldavia vendin e parë në botë

Shqipëria dhe Maqedonia janë vendet me konsumin më të ulët të alkoolit për frymë. Sipas të dhënave të përpunuara nga portali Our Ëorld in Data dhe të publikuara nga Banka Botërore, konsumi mesatar për frymë për popullatën mbi moshën 15 vjeçare në Shqipëri është 6.6 litra. Konsumin më të ulët për frymë në rajon e ka Maqedonia, ku sipas hartës ...

Lexo me teper »

Sa alkool duhet të konsumoni? Studimi: Nuk ka nivel të sigurt

Një studim i ri global, i publikuar në revistën shkencore, Lancet, ka konfirmuar të dhënat e një studimi paraprak, i cili ka treguar se nuk ka “zonë të sigurt” të konsumimit të alkoolit. Studiuesit kanë pranuar se konsumimi mesatar mund të ndihmojë kundër sëmundjeve të zemrës, mirëpo i njëjti ka gjetur se rreziku nga kanceri dhe sëmundje tjera tejkalojnë “të ...

Lexo me teper »

Po intervistonte live ministrin e Putinit, gazetares i bie të fikët para tij (VIDEO)

Po intervistonte live Denis Manturov, ministrin e industrisë dhe tregtisë të Putinit, kur gazetarja Daria Kozlova rrëzohet papritmas. Në transmetimet e drejtpërdrejta ndodhin shpesh herë gjëra të papritura dhe kjo i ndodhi gazetares Kozlova. Asaj nisën t’i rrotulloheshin sytë kur po merrte në pyetje ministrin Manturov, i cili u përpoq ta mbante kur e kuptoi se diçka nuk shkonte. Por ...

Lexo me teper »

Djali i Michael Schumacher në hapat e të atit: Qëllimi im është që të fitoj ‘Formula 1’

Legjenda e ‘Formula 1’ Michael Schumacher ende nuk mund të flasë ose të ecë pa ndihmë. Djali i tij, Mick Schumacher ëndërron të ndjekë hapat e të atit. 19-vjeçari, në një intervistë me ‘5 Live’ ka thënë se dëshiron të fitojë ‘Formula 1’ si babai i tij. “Ai ishte idhulli im dhe unë po ndjek gjithçka që ka bërë. Jam ...

Lexo me teper »

Bebe Rexha bashkëpunim të ri me David Guetta-n

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha do të vijë së shpejti në një bashkëpunim të ri me DJ me famë botërore, David Guetta. Kënga e re do të jetë pjesë e albumit të shtatë të Guetta-s dhe nga kjo është titulluar shkurt ‘7’. Bashkëpunimi i fundit i Bebes me guetta-n ishte për këngën ‘Hey Mama’. Guetta është një ndër DJ ...

Lexo me teper »

ME FOTO/ Si e festoi ditëlindjen Flori Mumajesi

Flori Mumajesi ka festuar ditëlindjen e tij të 36-të dhe nuk kanë munguar as miqtë e tij më të mirë. Edhe pse Flori nuk ka zbuluar asnjë detaj nga surprizat që ka marrë deri më tani me rastin e ditëlindjes së tij, kanë qenë miqtë e tij ata që na kanë postuar disa foto nga festa surprizë që i kanë ...

Lexo me teper »

Familja mbretërore nuk pranon ftesën e Britney Spears, refuzojnë t’i shkojnë në koncert

Britney Spears prej kohësh është cilësuar si një ndër artistet e suksesshme amerikane. Ajo vazhdon ende me turnetë e saj. Së fundmi këngëtarja  ka nisur një turne në Mbretërinë e Bashkuar dhe ajo kishte menduar që në koncertin e saj të ishte e pranishme edhe familja mbretërore, por duket se ata nuk kanë pranuar. Një burim pranë ‘Star Magazine’ ka treguar ...

Lexo me teper »