Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Mbretëresha Elisabeth II refuzon të kryejë operacionin në gju

Mbretëresha e Britanisë Elisabeth II, po refuzon të kryejë një operacion në gju, të cilin e ka të domosdoshëm. Mediat britanike shkruajnë se mbretëresha 92-vjeçare po vuan prej shumë kohësh nga dhimbjet e gjurit dhe nga frika se mos bën ndonjë skenë në publik. Por pavarësisht kësaj nuk pranon t’i nënshtrohet operacionit, sepse kështu do të detyrohej të hiqte dorë ...

Lexo me teper »

Ditëlindja e 7-të e Harper-it nuk është e zakontë, prindërit i bëjnë 7000 pound dhuratë (FOTOT)

Ditëlindja e shtatë për shumicën e njerëzve, kalohet me një festë të vogël, tullumbace e njerëz të ftuar. Mirëpo për Harperin, vajzën e David dhe Victoria Beckam asgjë nuk është e njëjtë si për moshataret e saj. Përkundrazi, prindërit i saj të famshëm, i kanë dhuruar Harperit për ditëlindje një poni, që kushton plot 7 mijë pound. Sakaq, Harper ka ...

Lexo me teper »

Drejt hënës- Biletat do të nisin shitjen në 2019

Më 2019 nis shitja e biletave për të udhëtuar drejt hënës. Themeluesi i “Amazon”, Jeff Bezos do të fillojë të shesë bileta për udhëtime në hapësirë ​​që në fillim të vitit të ardhshëm, sipas “Blue Origin”, turizmi hapësinor në pronësi të miliarderit. Kompania pret që mjeti “New Shepard” të mbajë turistët e parë të hapësirës në orbitë në 2019, sipas zëdhënësit ...

Lexo me teper »

Protestoi kundër Trump, arrestohet aktorja Susan Sarandon

Pak ditë më parë Susan Sarandon ka protestuar kundër presidentit amerikan Donald Trump poshtë ndërtesës së Senatit Amerikan. Sipas policisë në Uashington, janë arrestuar rreth se 575 persona për demonstrim të paligjshëm. Mes tyre duket se ka qenë edhe aktorja e njohur e cila ka treguar në rrjetet sociale: “Jam arrestuar, qëndroni të forta. Vazhdoni luftoni”. Exspress.com.uk shkruan se gratë ...

Lexo me teper »

Nga ‘shqiponjat’ e Zvicrës te kriza e Maradonës, këto janë momentet më të komentuara të këtij Botërori (FOTOT)

Shumë gjëra kanë ndodhur që nga nisja e kampionatit Botëror, i cili që në fazën e parë ka patur shumë surpriza dhe të papritura për tifozët. Me nisjen e fazës së radhës, “RT Sport” ka renditur momentet më të komentuara deri më tani në këtë Botëror. Përshëndetja e Robbie Williams me gishtin e mesit E nisim që nga fillimi… ky ...

Lexo me teper »

Me armë dhe granata, ditëlindje si kjo feston vetëm princi i Jordanisë (VIDEO)

Princi i kurorës Hussein i Jordanisë  ka festuar ditëlindjen e tij të 24, në një mënyrë tejet të veçantë. Së bashku me të atin, Mbretin Abdullah II, kanë filmuar një stërvitje të drejtpërdrejtë nga e Hollivudi. Në një video të postuar nga nëna e tij, Mbretëresha Rania, Hussein dhe babai i tij iu bashkuan një kursi trajnimi ushtarak në një ...

Lexo me teper »

Basha shfaqet ndryshe, pozon me mikun e tij të vjetër për festën e pavarësisë së SHBA

Me një mik te vjeter amerikan, Steve Bennett. Basha i eshte pershtatur festes per pavaresine e SHBA dhe me pamje kaubojsash ka pozuar me ish drejtorin e shkolles se policise se Kosoves ne stenden e Teksasit. Me Steve Bennett Basha eshte njohur kur te dy punonin ne Kosove pas çlirimit te saj. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është ...

Lexo me teper »

Sulmuesi belg objekt talljeje në rrjet, i del “huq” festa pas golit të fitores ndaj Anglisë (Video)

Pas shënimit të golit të fitores ndaj Anglisë prej Januzajt, sulmuesi i kombëtares belge, Batshuayi, zgjodhi të festojë në mënyrë të veçantë, por i doli huq. Sulmuesi afrohet tek topi dhe e godet fort pa ta futur sërish në rrjetë, por trajektorja e tij nuk ishte e saktë dhe topi pasi përplaset në shtyllë e godet sulmuesin në fytyrë. Ky ...

Lexo me teper »

Del në treg birra speciale, zviceranët falenderojnë “alla shqiptarçe”

Një kompani zvicerane e prodhimit të birrës i ka kushtuar një seri, simbolit të shqiponjës të bërë nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pas golave të fitores ndaj Serbisë në ndeshjet në grupe në botërorin e Rusisë. Kompania “Luzerner Bier” e ka postuar serinë e re të pijes në faaqen e saj në “Facebook” ku shkruan: “Ajo që filloi si ...

Lexo me teper »

Trump “dështon” në pikën e tij më të fortë (Video)

Presidenti i SHBA, Donald Trump, “mbreti i shtrëngimeve të duarvet”, u kap në befasi kur presidenti portugez, Marcelo Rebelo de Sousa, e largoi atë me një shtrëngim duarsh “mashkullor” Pas mbërritjes në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën, Marcelo de Sousa doli nga makina e tij dhe iu afrua Trump në mënyrë të sigurt. Video kap momentin kur presidenti portugez e ...

Lexo me teper »