Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Takohemi për një libër”, Rama përdor Lorik Canën për nismën e Kumbaros (VIDEO)

Pas memeve tallëse ndaj ministres Mirela Kumbaro, lidhur me ftesën e saj për të lexuar duke përdorur shprehjen “Fuck”, kryeministri Rama duket se ka vendosur ta shfrytëzojë në favor të tij. Rama ka publikuar sot në mëngjes një video, në të cilën shfaqet ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana. Nën moton “Takohemi për një libër”, Cana në ambientet e zyrës së ...

Lexo me teper »

Bëhet me shtëpi të re, Olti Curri fut në kuzhinë Monika Kryemadhin (VIDEO)

Blogeri Olti Curri është bërë me shtëpi të re së fundi dhe ka menduar ta festojë këtë rast, duke ftuar një grup miqsh në shtëpi. Por gjejeni pak kë ka futur në kuzhinë për të gatuar… kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Në një video të publikuar nga Curri në “Instagram”, Kryemadhi shihet duke gatuar një ëmbëlsirë tradicionale, ...

Lexo me teper »

Olti Curri kundra Ramës: Prisni kur ta heqë shqiponjën nga flamuri dhe ta zëvendësojë me 5 viza të bardha

Heqja e “Shqiponjës” ka ngjallur shumë debate. Opozita ka reaguar ashpër. Madje opozita paralajmëroi se nesër do të nxjerrë dokumente ku do tregohet afera korruptive e “Unazës së Re”. Por për heqjen e “Shqiponjës” ka reaguar edhe blogeri i njohur  Olti Curri, i cili  u është bashkuar reagimeve kundë kryeministrit Edi Rama. Me anë të një postimi në Instastory, Curri ironizoi Ramën, ...

Lexo me teper »

Rita Ora flet hapur: Jeta ime seksuale është inekzistente

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka tërhequr gjithmonë vëmendjen me këngët, stilin dhe fotot e saj. Së fundmi ajo na ka treguar për jetën e saj personale. Në një intervistë për “British Vogue” ajo është shprehur se gjithmonë është shumë e lodhur për shkak të angazhimeve të shumta në punë. “Jeta ime seksuale është inekzistente. Po punoj kaq shumë dhe ...

Lexo me teper »

10 vende për të vizituar në 2019, mes tyre edhe fshati në jug të Shqipërisë

Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në këtë listë të shkurtër, është përzgjedhur edhe Ksamili. Këto që do të shikoni më poshtë janë destinacionet e preferuara dhe më të bukura që Booking.com sugjeron për vitin e ardhshëm. Ksamili renditet në vendin e 9, ...

Lexo me teper »

Motorçikleta fluturuese për të luftuar krimin, policia nis trajnimin

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin. Policia beson se  S3 2019, e projektuar nga një firmë në Kaliforni, do ti ndihmojë që të reagojnë me shpejtësi në terrene të vështira për t’iu përgjigjur rasteve emergjente. Në një video të publikuar shihet një zyrtar policie ndërsa mëson sesi të drejtojë një motoçikletë fluturuese ...

Lexo me teper »

Me gropa si krateret e hënës, qyteti që dalëngadalë po “gëlltitet” nga uji (Video)

Qyteti rus i Bereznikit ka paguar çmimin e të qenit i vendosur mbi një minierë sovjetike për nxjerrjen e potasit. Toka është bërë gropa-gropa dhe vendbanimet janë dëmtuar gropat e ujërave që ngjasojnë me krateret e hënës. Minieria është ngritur gjatë viteve 1900 në Malet Ural. Berezniki është bërë kohët e fundit i famshëm për gropat thithëse, rezultat i gërmimeve ...

Lexo me teper »

Fotografi të rralla me ngjyra nga Lufta e Parë Botërore

Lufta e Parë Botërore ishte e para përplasje masive ushtarake mes vendeve më të fuqishme të Evropës. Ajo konsiderohet si lufta e parë e madhe shkatërrimtare dhe me pasoja të tmerrshme në historinë e kontinentit të vjetër. E nisur në korrik të vitit 1914 ajo zgjati deri në 11 nëntor 1918. Shkak për nisjen e luftës u bë vrasja e ...

Lexo me teper »

Përmbytje në Arabinë Saudite, nuk ndodhte prej dekadash (Videot)

Gadishulli Arabik është goditur nga moti ekstrem gjatë javëve të fundit dhe kjo ka shkaktuar jo pak probleme në infrastrukturën e vendit sidomos në qëndrat e mëdha. Pamjet që janë publikuar në rrjet tregojnë shiun e rrëmbyeshëm që futet i gjithë në një nga aeroportet kryesor të vendit sic është “King Khalid Airport”. Uji ka depërtuar në tavanin e aeroportit ...

Lexo me teper »

Nëse e konsideroni veten “kockë e fortë”, mund të merrni pjesë te ky konkurs (Video)

Në Rusi zhvillohet një konkurs i rrallë, kjo pasi sfida në këtë konkurs është të durosh sa më shumë të rrahura. Pjeswmarrësit janë meshkuj kryesisht . Ata kanë për detyrë ta bëjnë kundërshtarin të dorëzohet me vetëm një lëvizje, duke e goditur sa më shumë që mundem me shuplakë në fytyrë. Rregullat e lojës janë: Në lojë marrin pjesë dy ...

Lexo me teper »