Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Treni-plumb”, Japonia nxjerr mbi shina mjetin që kap 400 kilometra në orë

Japonia ka nisur provën e trenit më të shpejtë ndonjëherë. Treni është në gjendje të arrijë shpejtësinë prej 400 kilometrash në orë, teksa vendi aziatik vijon të zhvillojë mënyrë revolucionare udhëtimin dhe transportin e udhëtarëve. Versioni ALFA-X i trenit Shinkansen nisi provën të premten pas tri vitesh me radhë eksperimentimi. Sapo të hyjë në punë, gjë që parashikohet të ndodhë ...

Lexo me teper »

Peticion për ribërjen e Sezonit 8 të Game of Thrones, 350 mijë firma brenda pak orësh

Një kërkesë që i bën thirrje HBO-së që të ribëjë krejtësisht sezonin e fundit të “Game of Thrones” me skenaristë të rinj, ka marrë më shumë se 350,000 nënshkrime, me tifozët e çmendur të serialit që kërkojnë “sezon përfundimtar që ka kuptim”. Peticioni i Change.org i quajtur “Ribëni Game of Thrones Season 8 me shkrimtarë kompetentë” thotë se “David Benioff ...

Lexo me teper »

Habit Putin, shfaqet në takim me atlete të bardha

Nuk ka asgjë më të mirë se të veshësh një palë atlete të rehatshme, kur do jesh në këmbë gjatë gjithë ditës. Kjo ide duket se mbështetet edhe nga presidenti rus, Vladimir Putin, i cili është fotografuar duke veshur një palë atlete sportive  “New Balance”. Presidenti rus u fotografua duke veshur atletet e kompanisë së njohur sportive teksa vizitonte një ...

Lexo me teper »

2-vjeçarja futet në fushë në mes të lojës, shpëtohet nga futbollisti (VIDEO)

Një vajzë dyvjeçare u fut në fushë gjatë një loje futbolli në Australi, duke rrezikuar të lëndohej. Por fatmirësisht një prej lojtarëve e pa vogëlushen dhe e largoi atë. Incidenti ndodhi gjatë një loje amatore, midis St Bernard dhe Old Melburnians, sipas “RT“. Fëmija i identifikuar si Peppa Bigs, mesa duket ishte larguar nga prindërit duke u futur në mes ...

Lexo me teper »

Lewis Hamilton çon “Mercedes”-in dhe trofeun e tij në shtëpinë e fansit të sëmurë me kancer

Pesë-vjeçari i diagnostikuar me kancer, Harry Shaw, mori një surprizë të hënën pasi kampioni i botës i “Formula 1”, Lewis Hamilton i dërgoi Mercedesin e tij në shtëpi, së bashku me trofeun që ai fitoi të djelën në Spanjë. Sipas “Independent“, Harry vuan nga kanceri i kockave të rralla. Harry i dërgoi një videomesazh të djelën në mëngjes Hamilton, i ...

Lexo me teper »

“Facebook” kufizon transmetimet live, si masë kundër terrorizmit

Rrjeti social “Facebook” ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti që synon frenimin e terrorit në internet pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të Zelandës së Re. “Transmetimi Live mund të abuzohet dhe ne duam të ndërmarrim hapa për të kufizuar këtë abuzim”, tha Facebook në një deklaratë. Gjiganti ...

Lexo me teper »

Trump habitet kur sheh veten në çorapet e guvernatorit të Luizianës (FOTO)

Presidenti amerikan Donald Trump është surprizuar kur u mirëprit nga guvernatori i Luizianës, Billy Nungesser, i cili mbante veshur çorape me fytyrën dhe flokët e tij. Çorapet  të prodhuara nga “Gumball Poodle”, janë në shitje në Amazon ku përshkruhen si “çorape të Donald Trump me flokë të butë dhe luksoze që mund t’i stiloni, krihni, kapni dhe ngacmoni. Ndryshoni stilin ...

Lexo me teper »

Problemet e Britney Spears me shëndetin mendor, menaxheri: Ajo mund të mos këndojë më kurrë!

Britney Spears nuk do kthehet në Vegas as në një të ardhme të afërt dhe mbase kurrë, raporton “TMZ”. Sipas portalit amerikan të shoëbizz-it, Britney nuk është në gjendje mendore apo fizike për të rifilluar performancat në Vegas, që duhej të nisnin në shkurt. Menaxheri për një kohë të gjatë i Britney, Larry Rudolph tha për “TMZ“:  “Si personi që ...

Lexo me teper »

Pas orës “Atlantic”, Gjuzi tregon celularin 7 mijë euro të Partisë Konservatore

Pas orës “Atlantic” deputeti i sapo futur në Parlament Kujtim Gjuzi ditën e sotme ka treguar se posedon një celular të tipit “Vertu” që kushton rreth 7 mijë euro. Sipas Gjuzit, celulari është i Partisë Konservatore. “Telefoni që ke, në mos gaboj është Vertu?”, e pyeti gazetari Fevziu në “Opinion” duke shtuar “mesa di unë kushton mbi 10 mijë euro”. ...

Lexo me teper »

Princi William dhe Kate e takojnë më në fund Archie-n

Duka dhe dukesha e Kembrixhit më në fund e kanë takuar nipin e tyre Archie. “Daily Mail” shkruan se princi William dhe Kate Middleton e kanë takuar dje foshnjën e princit Harry dhe të Meghan Markle, për herë të parë. Më shumë se një javë pas lindjes. Takimi sipas mediat britanike ishte privat dhe pa praninë e fotografëve. Archie, i ...

Lexo me teper »