Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

‘A je beqare’, Rodrigo Duterte puth në buzë vajzën nga publiku (VIDEO)

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte njihet si një nga liderët më kontroversë, më të papërmbajtur dhe të paparashikueshëm. Së fundmi, ai është vënë në qendër të vëmendjes së mediave ndërkombëtare, për shkak se në një takim në komunitetin filipinas në Korenë e Jugut, ai ka puthur në buzë një vajzë nga publiku. Ndërsa i dhuron një libër të quajtur “Altari ...

Lexo me teper »

‘CJAPI-më i madhi i të gjitha kohërave’, Messi pozon mes dhish para Kupës së Botës

Tanimë Lionel Messi njihet edhe si “CJAPI- më i madhi i të gjitha kohërave – për shkak të një seti fotografish që ka realizuar me një kope dhish, përpara Kupës së Botëtorit në Rusi. Kapiteni i Argjentinës Messi, i cili do të jetë hajmalia e kombit të tij këtë verë në Rusi, paraqitet me kafshët në një sesion fotografik për ...

Lexo me teper »

“Sa të dashura ke?”, Ermal Meta flet për lidhjen e tij

Këngëtari Ermal Meta i ftuar në “Kurthin  e Piter Pan” në Tv Klan ka treguar detaje nga jeta e tij. Ai është pyetur nga fëmijët në lidhje se sa të dashura ka dhe nuk ka ngurruar në përgjigjet. Këngëtari Ermal Meta është shprehur se ka vetëm një të dashur dhe se është ende herët për të vendosur për martesë. Biseda: ...

Lexo me teper »

Kanye West flet për problemet mendore: Nuk është paaftësi

Kanye West përpara pak ditësh ka publikuar albumin e tij më të ri ‘YE!’. Por ai na ka treguar edhe detaje nga jeta e tij personale në lidhje me gjendjen e tij mendore.   “Asnjëherë nuk isha diagnostikuar me probleme mendore derisa arrita moshën 39-vjeçare”, – ka thënë reperi. Megjithatë ai ka thënë se në fakt për të ky problem nuk ...

Lexo me teper »

Refuzoi t’i bënte tortën e dasmës një çifti gay, hidhet në gjyq pastiçieri

Pronari i “Masterpiece Cakeshop”, Jack Phillips, po apelon për një vendim të Komisionit të të Drejtave Civile të shtetit, që ai që refuzon të bëjë ëmbëlsira për dasma seksesh të njëjta do të përballet me gjoba. Jack Phillips, pronar i Masterpiece Cakeshop në Lakewood, refuzoi të piqte një tortë martese për Charlie Craig dhe David Mullins në korrik të vitit ...

Lexo me teper »

Eleni Foureira vlerësohet nga Presidenti i Qipros me një çmim (FOTO)

Eleni Fouriera, këngëtarja shqiptare e cila përfaqësoi Qipron në ‘Eurovision Song Contest’ ka marrë një çmim nga Presidenti i Qipros.  Në “Eurosong” ajo arriti të renditej në vendin e dytë duke bashkuar votat e jurisë dhe të publikut. Presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades e ka nderuar Elenin me një çmim të rëndësishëm. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka publikuar në ‘Instagram’ foto ...

Lexo me teper »

Jim Carrey tallet me Melania Trump: I kanë bërë lavazh truri

Aktori Jim Carrey ndau një foto në Instagram ku tallej me Zonjën e Parë Melania Trump, duke e quajtur  një njeri që i është bërë lavazh truri. “Mos u mërzisni njerëz. Melania është e mirë. Thjesht ata po i kujtojnë sesi të sillet mirë me të tjerët”-shkruan Carrey poshtë fotos. Don’t worry folks. Melania is fine. They’re probably just reminding ...

Lexo me teper »

50,000 vetë nënshkruajnë dhe kalojnë peticionin në Parlament: Jo synetllëkut, nën moshën 18-vjeçare

Një peticion që kërkon kufizimin e moshës për synetllikut është çuar për debat në parlamentin danez. Nëse miratohet, ligji imponon kufizime në procedurë, gjë që do ta bënte të parin e këtij lloji në botë. Propozimi u detyrua të futej në rendin e ditës pasi më shumë se 50,000 vetë nënshkruan një peticion duke bërë thirrje për ta çuar në ...

Lexo me teper »

Vizitori që nuk pritej në koncertin e Rita Orës (FOTO)

Nuk ishin të paktë shqiptarët që mbushën dje sheshin “Skënderbej” dje për të parë nga afër këngëtaren shqiptare Rita Ora. Të rinjtë ishin ata që mbizotëronin në shesh duke kënduar dhe kërcyer me hitet e Rita Orës. Dhe kur erdhi momenti që ajo të dilte në skenë, të gjithë ngritën duart lart me telefonat celularë për të filmuar këngëtaren shqiptare. Por ...

Lexo me teper »