Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

S’mbahet Usain Bolt, njeriu më i shpejtë në planet shënon 2 golat e parë si futbollist (Video)

Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt, ka shënuar golat e tij të parë si futbollist për Central Coast Mariners, gjatë një ndeshjeje miqësore, ndërsa periudha e tij e provës për klubin profesionist australian të A-League vazhdon. Shpresat e 32-vjeçarit për të nënshkruar një kontratë me kohë të plotë u rritën ndjeshëm pas dygolëshit të shënuar në miqësore. Goli ...

Lexo me teper »

Muçi këtë punë ka, mbeti duke kërkuar falje nëpër studio…

Pas debatit me deputetin Ervin Salianji në studion e emisionit ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu, Mustafa Nano duket se është penduar dhe ka kërkuar falje publike. “Sjelljen time nuk e justifikon asgjë, as personi që mund të kem përballë që mund të ma heqi petllën. U kërkoj ndjesë të gjithëve, shpresoj të mos përsëritet. Edhe mund të ndodhë por unë ...

Lexo me teper »

Chelsea i çon tifozët problematikë për t’i edukuar në… Auschwitz

Ekipi anglez i Chelsea do i dërgojë tifozët racistë në një udhëtim edukativ në kampin e vdekjes gjatë kohës së nazizmit në Auschwitz, Poloni, si pjesë e masave për të goditur anti-semitizmin. Tifozët e përfshirë në veprimtari raciste, duke përfshirë këtu këngë anti-semitike, do u jepet një mundësi korrigjimi duke i çuar në një udhëtim edukativ në kampet e vdekjes, në ...

Lexo me teper »

Një nga ministret e Ramës, me tatuazh një nusepashke (FOTO)

Një foto e publikuar sot zbulon një tatuazh, të një prej ministreve të qeverisë Rama. Fotografi i Parlamentit Agim Rama, ka publikuar foton e këmbëve të ministres, e cila ka tatuazhin me nusepashke në këmbë. “Shpresojmë t’i sjelli fat nusepashkia ministres”, shkruan Rama. Por fotografi nuk e zbulon as fytyrën dhe as emrin e ministres me këtë tatuazh. Gjithçka kuptohet ...

Lexo me teper »

Rama duhet ta shohë këtë VIDEO: “Thirri mendjes o rrotë, do përfundosh si Rikardi i III”

Në marshimin e djeshëm drejt presidencës, për t’i kërkuar presidentit Meta kthimin e ligjit për Teatrin, protestuesit- qytetarë, artistë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile, bënë një ndalesë të shkurtër edhe para Kryeministrisë. Në këtë moment, aktori Neritan Liçaj, i përcolli një mesazh kryeministrit Edi Rama, duke i kujtuar se ai s’mund të bëjë çtë dojë me shqiptarët. Liçaj bëri një ...

Lexo me teper »

Melania Trump: Unë jam personi më i prekur në botë nga bullizmi

Zonja e Parë e SHBA-ve, Melania Trump ka treguar se e ka filluar fushatën “anti-cyberbullying”, në shqip “kundër-talljes online” sepse ajo e konsideron veten si personin më të dhunuar në botë në rrjet. Në një intervistë për “ABC News”, zonja Trump tha: “Do të thosha që unë jam personi që vuan më shumë nga bullizmi në botë. Këtë e kupton ...

Lexo me teper »

Samsung prezanton Samsung Galaxy A9, i pari me 4 kamera

Samsung zbuloi sot versionin Galaxy A9 për vitin 2018, i pari smartfon në botë që ka kamera me katër lente. Telefoni supozohet të jetë i nivelit mesatar, por megjithatë, ai vjen me ekran 6.3 inch, amoled, dhe me rezolucion tepër të lartë, 2220×1080. Përveç kësaj, procesorin e ka Snapdragon 660 dhe kartën grafike GPU Adreno 512. Memoria e brendshme është ...

Lexo me teper »

Pesë grimasat e Lorenc Vangjelit para provave të Salianjit

Analisti Lorenc Vangjelit, mbrëmjen e kaluar i ka ndryshuar çast pas çasti shprehia e fytyrës, ndërsa shfaqej shumë i tensionuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut njësoj si një natë më parë. Deputeti Ervin Salianji  publikoi të tjera të dhëna mbrëmjen e kaluar mbi çështjen e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt, i njohur edhe me emrin ...

Lexo me teper »

Paradë homoseksualësh në Kosovë, i mbështet edhe Adelina Ismaili (FOTOT)

Parada e homoseksualëve në Kosovë është mbështetur edhe nga këngëtarja e njohur Adelina Ismaili. Kjo e fundit ka marrë pjesë në paradën që LGBTI ka zhvilluar së fundmi në Kosovë.  Kjo është hera e dytë që zhvillohet një paradë gei në Kosovë.  Këngëtarja ka marrë pjesë në këtë paradë në shenjë solidariteti për këtë komunitet. Ajo shfaqet mes të rinjve ...

Lexo me teper »

Ed Sheeran, këngëtari më i pasur në botë

Ed Sheeran është këngëtari më i pasur në botë. Të paktën sipas renditjes së fundit që ka bërë revista ‘Forbes’. Sipas kompanisë së tij, ylli britanik britanik i muzikës fitoi më shumë se 36 milionë pound  apo 67 milion dollarë, vetëm në vitin 2017. Jo keq për dikë që e nisi karrierën e tij duke kënduar në rrugë, siç shkruajnë ...

Lexo me teper »