Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Piloti ngatërron objektivin dhe ‘u bën dush’ policëve me 40 tonë ujë (Video)

Një avion gjigant ‘Ilyushin Il-76’ shkarkoi 40 ton ujë para se të mbërrinte te zona pyjore ku duhet të shkarkonte ngarkesën si pjesë e stërvitjes kundër zjarrit, duke ia lëshuar atë një makine policie. Aeroplani po merrte pjesë në stërvitjet e zjarrit dhe po mbante rreth 40 ton ujë që të hidhej në vendin e pyllëzuar diku afër qytetit të ...

Lexo me teper »

Ayo, këngëtarja me famë botërore për herë të parë koncert në Tiranë

Më 28 qershor në Amfiteatrin e Liqenit Artificial të Tiranës do të japë një shfaqje Ayo, artistja e njohur e fillim viteve 2000. Emri i saj i vërtetë është  Joy Olasunmibo Ogunmakin. Artistja nigeriano-gjermane ka spitakur për talentin e saj në muzikë si instrumentiste në violinë që në moshë të vogël, ndërsa në moshën 15-vjeçare i ka kushtuar një këngë mamasë ...

Lexo me teper »

Ushtari australian ngre flamurin nazist gjatë misionit në Afganistan (Foto)

Një foto e një flamuri nazist në një automjet ushtarak australian në Afganistan ka shkaktuar jo pak zhurmë dhe është dënuar nga kryeministri i vendit dhe komuniteti hebre, ndërsa Ministria e Mbrojtjes thotë se ushtarët përgjegjës për marifet janë “disiplinuar”. Ushtarët australianë u kapën duke fluturuar flamurin nazist nga makina e tyre gjatë kryerjes së një misioni në Afganistan, si ...

Lexo me teper »

Julian Deda largohet nga ‘vizion Plus’, merr me vete edhe kastën e ‘Apartamentit 2 XL’

Pas Turjan Hyskës, edhe aktori Jul Deda bashkë me kastën e artistëve të tjerë të “Apartamentit 2XL” do të largohen nga “Vizion Plus”. Lajmin e ka konfirmuar vetë Deda, i cili shprehet se ky largim vjen pa hatërmbetje, duke falenderuar të gjithë bashkëpunëtorët e tij në këtë televizion. Duke përshkruar bashkëpunimin prej 9 vitesh, Jul Deda ka përdorur vetëm një ...

Lexo me teper »

Motra e porsalindur po pagëzohej, princesha Leonore bën skena në mes të ceremonisë (VIDEO/FOTO)

Ndërsa familja mbretërore e Britanisë ka tërhequr vëmendjen që kur Meghan Markle dhe princ Harry u bënë çifti i preferuar, edhe familja mbretërore suedeze e meriton pak vëmendje gjithashtu. Anëtarët e familjes mbretërore suedeze u mblodhën të premten për pagëzimin e vajzës së porsalindur të princeshës Madeleine dhe Christopher O’Neill, princesha Adrienne. Mirëpo vajza tjetër e tyre, princesha 4-vjeçare Leonore ...

Lexo me teper »

Nigeriani varros babanë në një ‘BMW’ fringo të ri, FOTOJA që po ‘çmend’ rrjetin

Fotoja e një makine luksoze duke u varrosur në Nigeri, ka shkaktuar debate të mëdha në rrjetet sociale. Pretendohet se një burrë e ka varrosur të atin brenda një automjeti tip “BMW”, fringo të ri, në vend të një arkivoli. “RT” shkruan se një nigerian i pasur, i identifikuar vetëm si Azubuike, thuhet se premtoi t’i blinte babait të tij ...

Lexo me teper »

Politikania paralajmëron vajzat ruse: Mos kryeni marrëdhënie me të huajit

Politikania ruse Tamara Pletnyova, anëtare e Partisë Komuniste, ka këshilluar gratë lokale që të mos kryejnë marrëdhënie me burra të huaj gjatë Kupës Botërore të Rusisë 2018. “A do të ketë vajzat që do të takohen (me burra) dhe do të mbeten shtatzënë? Ndoshta po, ndoshta jo. Ne duhet të lindim fëmijët tanë. Unë nuk jam nacionaliste, por gjithësesi. Unë ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Dy fëmijë luajnë me njëri-tjetrin në majë të një ndërtese 12-katëshe

Në një video ku dy fëmijë janë duke luajtur në majën e një ndërtese të lartë po bën xhiron e rrjetit. Videoja e kapur nga një fqinj tregon djemtë rreth moshës shtatë ose tetë vjeç, duke ecur mbi çatinë e një ndërtese 12 katëshe. Pas shqyrtimit të pamjeve, ekipi i menaxhimit të pronës konfirmoi se fëmijët kishin shkuar në tarracë ...

Lexo me teper »

Fejohet Ariana Grande, sa i kushton unaza me gurë të çmuar (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Ariana Grande tre ditë më parë shpalli fejesën e saj me yllin e “Saturday Night Live”, Pete Davidson. Çifti po dilte prej një muaji dhe kishin shprehur afrimitet me njëri tjetrin që prej ndarjes së Arianës me ish-të dashurin. Por menjëherë ata kanë bërë edhe ceremoninë e fejesës.  Billboard ka raportuar ditën e sotme mbi unazën e ...

Lexo me teper »

Gjykata lëshon një urdhër të ri për Jolie: Fëmijët të kalojnë më shumë kohë me babanë

Angelina Jolie i është kërkuar që të lërë ish-bashkëshortin e saj Brad Pitt, të ketë më shumë akses tek fëmijët e tyre. Sipas dokumenteve të publikuara nga DailyMail.com, Gjykata e Lartë e Los Anxhelos vendosi që do të ishte e dëmshme për fëmijët nëse nuk kanë marrëdhënie me babanë e tyre. Gjykata beson se fëmijët janë të sigurt me Pittin ...

Lexo me teper »