Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Kina prezanton ‘armën’ më të rëndësishme që ka prodhuar deri tani (Video)

Liaoning, aeroplanmbajtësja e vetme e Kinës përfundoi provat e saj të parë të fluturimit të natës, raportojnë mediat shtetërore. Videoja e misionit tregon avionë J-15, të njohur si ‘peshkaqenë fluturues’, të cilët ngrihen dhe të ulen në bordin e një platforme të sheshtë 65,000 tonësh. Pilotët filluan përgatitjet për manovrat e guximshme që nga janari. Ngritja dhe ulja në errësirë ...

Lexo me teper »

Nicki Minaj dhe Eminem të lidhur? Çfarë thotë këngëtarja

Të gjithë kanë ngelur të shokuar pas një deklarate të papritur të Nicki Minaj. Ajo ka deklaruar se është në një lidhje me reperin e njohur Eminem.  Duke u nisur nga disa element të kësaj kënge, njëri prej fansave e ka pyetur nëse ajo është në një lidhje me Eminem dhe këngëtarja nuk ka hezituar të thotë: “Po”.   Më parë ...

Lexo me teper »

Robert Berisha e pranon: Për Tianin dhe Patrisin jap jetën, me Tunën nuk dua të takohem

Marrëdhënia e tyre është diskutuar shpesh nga mediat rozë. Por vetë Robert Berisha ka pranuar marrëdhëniet me Patrisinnuk janë të mira dhe kjo për shkak të bashkëshortes së tij, këngëtares Tuna. Në ditëlindjen e vogëlushit të Tunës dhe Patrisit, Nora dhe Roberti nuk ishin të pranishëm. E njëjta gjë ndodhi në ditëlindjen e Renee pas ditë më parë. I ftuar ...

Lexo me teper »

Macron i mburret, Putin bën batutën dhe e lë ‘me gisht në gojë’ presidentin francez

Një kompani e vetme finlandeze ka investuar pothuajse gjysmën e investimeve franceze në Rusi, i tha presidenti Vladimir Putin homologut të tij Emmanuel Macron në Forumin Ndërkombëtar Ekonomik të Petërsburgut (SPIEF). “Kompani Fortum e Finlandës investoi 6 miliardë euro në Rusi, ndërsa e gjithë Franca investoi 15 miliardë euro”, tha Putin me shaka. Pak çaste para deklaratës së Putin, Macron ...

Lexo me teper »

Të dënuarve myslimanë iu dha mish derri për iftar, fitojnë çështjen në gjykatë

Një gjykatës federal i Shteteve të Bashkuara dha një urdhër kufizues të enjten duke detyruar rojet e burgut në Alaska për të ndaluar dhënien e mishit të derrit ndaj të burgosurve myslimanë, gjatë iftarit në muajin e Ramazanit. Këshilli mbi Marrëdhëniet Amerikano-Islamike (CAIR) ngriti një padi të martën duke pretenduar se burgu i Anchorage kishte shkelur të drejtat kushtetuese duke ...

Lexo me teper »

“Duam t’i mbushim njerëzit me hare”, Will Smith flet për herë të parë mbi këngën e Botërorit

Pas publikimit të këngës zyrtare të “Botërorit 2018” artisti i me famë botërore Will Smith, ka folur mbi projektin. Kënga është në bashkëpunim me Nicky Jam dhe Era Istrefin, dhe gjatë një deklarate për shtyp këngëtari dhe aktori i njohur Will Smith tregon se e ka pritur me mjaft entuziasëm bashkëpunimin. “Është një nder që të më kërkohet të këndoj ...

Lexo me teper »

Gwyneth Paltrow tregon si e mbrojti Brad Pitt nga ngacmimet seksuale të Harvey Weinstein

Gwyneth Paltrow ka më shumë detaje mbi ngacmimet seksuale të Harvey Weinstein. Në një intervistë aktorja tregoi se Weinstein e kishte ngacmuar seksualisht në një dhomë hoteli në 1995, duke i kërkuar asaj të bënte atij një masazh. Paltrow, e cili ishte e dashura e Brad Pitt në atë kohë, tha se i tregoi të dashurit se çfarë ndodhi. Pitt ...

Lexo me teper »

Pas koncertit në Tiranë, reagon këngëtari grek: Ishte përgjigjja që ju dhashë të gjithëve

Këngëtari grek Notis Sfakianakis ka reaguar pas koncertit të mbrëndshëm në “Pallatin e Kongreseve”. Këngëtari grek i ka falënderuar të gjithë ata që shkuan ta ndiqnin live koncertin e tij dhe ka paralajmëruar një tjetër vizitë të tijën në Shqipëri. Ardhja e tij në Tiranë u shoqërua me debate të shumta pasi këngëtari grek akuzohet racizëm ndaj shqiptarëve.  Këngëtari grek u shpreh ...

Lexo me teper »