Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Ori Nebiaj: Deputet i PD-së që ka flirtuar me mua

Ori Nebiaj ka folur së fundmi rreth jetës së saj private. Mbrëmë në  emisionin ‘Shiko kush luan” ajo ka treguar emrin e një deputeti me të cilin ka flirtuar. Ajo nuk ngurroi të përgjigjej dhe u shpreh se deputeti Ervin Salianji kishte flirtuar me të.  Ori vite më parë ka qenë zëdhënëse e PD-së dhe sigurisht që ajo ishte një pyetje ...

Lexo me teper »

Kastro Zizo: Finalja e Këngës Magjike një farsë, hipokrizi

Kastro Zizo ka dalë i pakënaqur nga “Kënga Magjike”.  Ai konkurroi në këtë festival me projektin“Sonata e gjumit” dhe ajo që e ka shqetësuar më shumë duket se ishte votimi. Për këtë arsye në formë bojkoti, Kastro vendosi që të mos shfaqej në finalen e festivalit. Sipas tij finalja e këtij festivali ishte një farsë.  “Pasi pashë finalen jam shumë ...

Lexo me teper »

13 milionë paund evazion fiskal, gati padia për këngëtaren Shakira

Këngëtarja e famshme kolumbiane, Shakira, pritet të akuzohet brenda disa ditësh për 13 milionë paund evazion fiskal. Mësohet se padia ndaj këngëtares është gati dhe pritet që të shkojë në gjykatë. Duhet të themi se sipas ligjit spanjoll njerëzit që kalojnë më shumë se 183 ditë të vitit në Spanjë duhet t’i paguajnë shtetit spanjoll taksë mbi të ardhurat e tyre, ...

Lexo me teper »

Ky ‘Bugatti’ kushton 2.4 milionë dollarë, ka një arsye për këtë (Video)

“Bugatti” është një nga kompanitë që prodhon makinat më sportive dhe më të shtrenjta në botë. Ata që janë të apasionuar pas makinave të shpejta e dinë mirë këtë gjë. Por modeli ‘Veyron’ që tregohet në video kushton jo pak por 2.4 milionë dollarë. Ai është i bërë me porcelan, një material i pazakontë kur bëhet fjalë për prodhimin e ...

Lexo me teper »

Të bllokuara prej 99 milionë vitesh, zbulohen fosilet e bretkosave

Bretkosa të fosilizuara prej 99 milionë vjet janë zbuluar në rrëshirën ngjitëse një peme në Kinë. Katër fosilet i përkasin fundit të epokës së dinosaurve dhe përmbajnë në përbërjen e tyre lëkurë dhe luspa. “Këto fosile jeshile japin dëshmi të drejtpërdrejta se bretkosat kanë banuar pyjet tropikale të lagështa përpara ngjarjes masive të zhdukjes në fund të Kretakut, pra bretkosat ...

Lexo me teper »

Drejt hënës – Biletat do të nisin shitjen në 2019

Më 2019 nis shitja e biletave për të udhëtuar drejt hënës. Themeluesi i “Amazon”, Jeff Bezos do të fillojë të shesë bileta për udhëtime në hapësirë ​​që në fillim të vitit të ardhshëm, sipas “Blue Origin”, turizmi hapësinor në pronësi të miliarderit. Kompania pret që mjeti “New Shepard” të mbajë turistët e parë të hapësirës në orbitë në 2019, sipas ...

Lexo me teper »

Nominohen për çmimet “Grammy”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha s’përmbajnë dot lotët (VIDEO)

Ky vit është padyshim viti i këngëtareve shqiptare, të cilat po korrin suksese njëri pas tjetrit nëpër botë. Bebe Rexha është nominuar për çmimin “Artisti i ri më i mirë”, ndërsa Dua Lipa përveçse është nominuar në të njëjtën kategori, ka marrë edhe një nominim të dytë, atë për “kërcimin më të mirë”. Të dyja këngëtaret shqiptare kanë shpërthyer në ...

Lexo me teper »

Volkswagen po heq dorë nga nafta, deri në 2022 do prodhohen 15 milionë makina elektrike

Volkswagen ka njoftuar se ka në plan të prodhojë deri në 15 milionë makina elektrike gjatë viteve të ardhshme, raporton Reuters. Kompania po investon në më shumë se 12.5 miliardë dollarë në automjete elektrike dhe autonome deri në vitin 2022. Më shumë se 80% e totalit do të shkojnë për makinat elektrike. Prodhuesi gjerman i makinave parashikon të sjellë 27 ...

Lexo me teper »

Luksemburgu vendi i parë që bën transportin publik falas

Luksemburgu do të jetë vendi i parë në botë që pritet të ketë transport publik falas për të gjithë. Biletat në transportin publik që përfshijnë udhëtimin me tren, tramvaj dhe autobusë do të hiqen në verën e ardhshme. Ky vendim është marrë nga koalicioni i ri qeverisës, i drejtuar nga Xavier Bettel, i cili u betua për një mandat të ...

Lexo me teper »