Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Princ Harry urdhëron Meghan-in: Kthehu para, shiko andej! (VIDEO)

Të jesh pjesë e familjes mbretërore nuk është aq bukur sa duket, pasi ka një sërë rregullash për të ndjekur e një sërë pritshmëri që duhet të plotësosh. Fansat janë të bindur se kanë kapur një moment të dukeshës Meghan Markle, të cilën princ Harry e urdhëron të kthehet para. Ky moment ka ndodhur gjatë festimeve për ditëlindjen e mbretëreshës ...

Lexo me teper »

Chris Martin dhe Dakota Johnson ndahen pas 2 vitesh lidhje

Pas gati dy vite sëbashku, Chris Martin dhe Dakota Johnson përfliten se janë ndarë. Martin thuhet se i ka treguar miqve se ai është beqar pasi është ndarë me të dashurën e tij. Sikurse shkruan “Mirror“, Chris dhe Dakota kanë dalë bashkë për 20 muaj dhe ndarja vjen vetëm disa javë pasi ata përfliteshin për martesë. Një shok i muzikantit ...

Lexo me teper »

Njihuni me mjetet amfibe më të veçanta në botë (Video)

Makinat amfibe nuk përdoren vetëm në ushtri. Ato mund të përdoren mjaft mirë edhe si mjete personale duke ofruar dy shërbime njëkoësisht. Mbi ujë luajnë rolin e skafit, ndërsa në rrugë rolin e makinës. Mjetet janë prodhuar nga kompania WaterCar dhe njihet si mjeti amfib më i shpejtë Mbi ujë mjeti mund të arrijë shpejtësinë 80 kilometra në orë. Ajo ...

Lexo me teper »

Me një pajisje të tillë s’keni nevojë të shkoni në palestër (Video)

Të qëndrosh në formë të mirë fizike nuk është përherë një mision i lehtë. Megjithatë mundësitë për t’u marrë me sport janë të panumërta. Një i tillë përshtat çiklizmin dhe kanotazhin. Me një pajisje të tillë nuk keni nevojë që të shkoni në ujë për të bërë kanotazh pasi mund ta ushtroni atë në këtë pajisje fanastike. Për më shumë ...

Lexo me teper »

Victoria Beckham thyen zemrat e fansave të “Spice Girls”

Victoria Beckham thyen zemrat e fansave të “Spice Girls” duke shkuar në SHBA në prag të shfaqjes së parë të grupit në Londër. Siç shkruan “Mirror“, Beckham vendosi të mos merrte pjesë në turne, në mënyrë që të përqendrohej në biznesin e saj të modës. Megjithatë shumë fansa shpresonin se Victoria po planifikonte një vizitë të papritur në një nga ...

Lexo me teper »

Britney Spears merr mbrojtje ligjore nga ish-menaxheri i saj

Britney Spears ka marrë një urdhër mbrojtës pesë vjeçar kundër ish-menaxherit të saj, Sam Lutfi. Siç shkruan “Mirror“, Lutfi i cili ka menaxhuar Britney-n në fillimet e karrierës së saj, është ndaluar të kontaktojë këngëtaren ose familjen e saj dhe duhet të qëndrojë të paktën 200 metra larg. Gjykatësja e Gjykatës së Lartë të Los Anxhelos, Brenda Penny lëshoi ​​urdhrin ...

Lexo me teper »

Qyteti turistik në Belgjikë kërkon zvogëlimin e vizitorëve

Banorët e Bruges, qytetit më të madh të rajonin perëndimor Flandria ose Flamania, përgatiten për të ulur numrin e turistëve që vijnë në këtë qytet belg. Qyteti është i banuar nga flamanët të cilët flasin një dialekt të gjuhës holandeze. Qyteti ka 117.000 banorë, 20.000 prej të cilëve jetojnë në qendrën e mbrojtur historike e cila ndodhet në listën e ...

Lexo me teper »