Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

ME FOTO/ Edhe kapiteni i Zvicrës Stephan Lichsteiner festoi me shqiponjë

Jo vetëm Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, por edhe kapitetin i kombëtares zviceriane ka festuar golat në portën e serbëve duke bërë simbolin e shqiponjës me duar. Fotoja e zvicerianit Stephan Lichtsteiner, po qarkullon në rrjetet sociale për shkak se ai shihet teksa ka kryqëzuar duart ashtu siç bënin edhe kolegët e tij shqiptarë në fushë. Pas fitores së Zvicrës ...

Lexo me teper »

Rama s’guxon të shkruajë asnjë germë, komenti epik i gazetares pas golave

Për golat e shqiptarëve Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në sfidën që Zvicra luajti kundër Serbisë, nuk mund të rrinte pa bërë një postim Kryeministri Edi Rama. Rama në një postim në Facebook shpërndau foton e dy futbollillstëve shqiptarë që luajnë për Zvicrën duke shkruar vetëm “Fotoja e Ditës”, asgjë më shumë, për krenarinë dhe entuziazmin që përçuan te tifozët. ...

Lexo me teper »

Tentuan t’i kalonin në Hollandë, kapen në aeroport 14 fanella të zhytura në kokainë

Autoritetet në aeroportin ndërkombëtar të Bogotas kanë gjetur 14 bluza të ekipit kombëtar të Kolumbisë të zhytura në 11 kilogramë kokainë. Fanellat  me hidroklorur kokaine u kapën në një qytet të vogël holandez nga një punonjës i aeroportit. Kjo është një metodë e përdorur shpesh nga trafikantët, të cilët i lagin rrobat në drogë dhe më pas i thajnë për ...

Lexo me teper »

Kërkojnë të tërheqin më shumë turistë, në rrugë police femra me pantallona të shkurtra

Shteti i Libanit po përdor policet femra që patrullojnë rrugët në qytetin e Broummanas, si pjesë e planit për të tërhequr sa më shumë turistë dhe për të përmirësuar imazhin e vendit. Por jo të gjithë në Liban ndajnë vizionin e kryetarit të komunës, disa ankohen në mediat sociale se është e gabuar ideja për të joshur turistët duke përdorur ...

Lexo me teper »

Rikthehen në stadium pas 40 vjetësh gratë iraniane (FOTO)

Më në fund pas 40 vjetësh gratë iraniane u lejuan të shihnin një ndeshje në stadium. Në qershor të këtij viti, guvernatori i përgjithshëm i Provincës së Teheranit nxori një urdhër që lejon tifozet femra të futbollit,  të shikojnë ndeshje në stadium. Tifozët iranianë ndodhen në Rusi e përdorën turneun si një platformë për të protestuar kundër ndalimit të spektatorëve ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Braçe nuk ngurron, kap në faqe gazetaren, çfarë i thotë

Një pyetje provokuese iu ka bërë sot gazetarja  e “Channel One” Sonila Musai deputetëve të parlamentit shqiptar, duke vënë në provë njohuritë e tyre në futboll. Ajo i pyet në lidhje me rezultatin e ndeshjes Itali-Holandë por kjo është pyetje pakuptim tani këto dy skuadra nuk janë fare në botëror.  Të paktë janë deputetët që ngatërrohen, pasi pjesa më e madhe e tyre ...

Lexo me teper »

“Mua s’ma ndjen fare, po juve?” – Xhaketa e Melania Trump shkakton polemika në rrjet

Një xhaketë e veshur nga zonja e parë e SHBA-së, Melania Trump, ka shkaktuar jo pak polemika në rrjet. Bëhet fjalë për një xhaketë, në pjesën e pasme të së cilës shkruhet: “Mua nuk ma ndjen fare, po juve?” Trump u fotografua teksa vizitonte një kamp për fëmijët  e emigrantëve të paligjshëm në Teksas. Presidenti Trump është vënën në kritika ...

Lexo me teper »

“Djalin e Trump mbylleni në kafaz me pedofilët”, Melania njofton shërbimin sekret për statusin e aktorit

Në kuadër të politikave të ndjekura prej administratës së Trump kundër emigrantëve në Arizona shumë persona të indinjuar nisën fushata sensibilizimi. Foshnja të ndarë nga prindërit nëpër kafaze hekuri dhe dysheme betoni, të qara dhe rënkime, bënë që të nisin fushata ndërgjegjësimi dhe peticionesh kundër kësaj politike të Trump. Por ndër më të ashpërit ka qënë edhe mesazhi i aktorit Peter Fonda, ...

Lexo me teper »

I thotë “PO” propozimit për martesë, këngëtarja shqiptare i fton të gjithë në dasmë

Të dy artistë dhe prej vitesh po shijojnë dashurinë e tyre dhe fjalën e kemi për Venera Lumanin dhe Lind Islamin.  Ata të dy janë një ndër çiftet më të pëlqyera në Shqipëri, teksa pak ditë më parë nga kënaqën të gjithëve me lajmin se kanë vendosur të martohen pas disa vitesh lidhje. Së fundmi Lindi ka propozuar për martesë ...

Lexo me teper »

Floriana Garo flet për zhvendosjen në Zvicër: Ende nuk jam përshtatur

Floriana Garo pas martesës së saj ndodhet në Zvicër, ku edhe aty jeton. Pikërisht në të njëjtin vend, Floriana solli në jetë edhe vogëlushen e saj, Adia. Ditën e sotme, moderatorja simpatike ishte e ftuar nëpërmjet një video ‘live’ në emisionin ‘KafeIn’. Floriana ka rrëfyer se si po shkon jeta në Zvicër. Ajo është shprehur se është vendi i duhur për ...

Lexo me teper »