Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Burri me krahun e artë”, kush është 81-vjeçari që u ka shpëtuar jetën 2.4 milionë foshnjave (Video)

Një burrë nga Australia ka shpëtuar jo pak, por më shumë se 2 milionë foshnja me anë të gjakut të tij. Kjo për shkak së në gjakun e tij ka një antidot tejet të rrallë. Disa gra shtatzënë, mund të sulmojnë me anë të gjakut të tyre fëmijët ende të palindur që janë në bark duke kërcënuar jetën e tyre. ...

Lexo me teper »

U nis për qejf por desh humbi jetën, turisti mbetet varur në ajër (Video)

Një video e një turisti nga Florida, është bërë virale në Youtube. Arsyeja për këtë është se ai rrezikoi seriozisht jetën teksa po fluturonte mbi malet zviceriane me anë të një fluturimi me motor. Chris Gursky vendosi të provojë diçka të re ndërsa pushonte me gruan e tij në Interlaken, Zvicër në tetor. I etur për të përjetuar adrenalinën që ...

Lexo me teper »

Jose Mourinho përplas shishet e ujit pas golit në minutat e fundit (VIDEO)

Manchester United siguroi kualifikimin në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve pas fitores ndaj Young Boys me një gol të vetëm. Edhe pse e dominuan gjysmën e parë të takimit, nuk arritën që ta zhbllokonin rezultatin. Golin e fitores e shënoi Marouane Fellaini në minutat shtesë (90’+1), falë asistimit nga Romelu Lukaku. Trajneri Jose Mourinho duket se e ka ...

Lexo me teper »

Kritikohet David Beckham pasi puthi vajzën e tij në buzë

Shumë prej VIP-ve na janë shfaqur kohët e fundit duke puthur në buzë fëmijët e tyre. Kësaj nuk i ka shpëtuar as David Bekham i cili ka publikuar në ‘Instagram’ një fotografi duke u puthur në buzë me vajzën e tij, Harper. Një pjesë e madhe e fansave nuk e kanë pritur aspak mirë dhe kanë reaguar menjëherë ashpër ndaj tij. ...

Lexo me teper »

Piloti përgjumet dhe ngatërron destinacionin me 46 kilometra

Një pilot e pa veten në telashe të mëdha, pas një hetimi ndaj tij për shkak se kishte ngatërruar destinacionin e fluturimit me 46 kilometra për shkak të gjendjes së përgjumur. Zyra Australiane e Sigurisë së Transportit (ATSB) hapi hetimin pas incidentit që pretendohet se ndodhi për shkak të “paaftësisë” së pilotit, gjatë një fluturimi nga Devonporti në Tasmani në ...

Lexo me teper »

Brenda tunelit sekret të nazistëve, u ndërtua për një mison të veçantë (Video)

Rreth 200 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të ndërtuara për të mbrojtur ‘planin’ e Adolf Hitlerit për një Rajh të Tretë, është i fshehur në fshat polak. Me emrin ‘Regenwurmlager’, ‘Kampi i Krimbit të Shiut’, fortifikimi fsheh një grup ‘të frikshëm’ ndërtesash nëntokësore të përdorura dikur si objekte trajnimi për ushtarët dhe si magazinë për armatimet naziste. Zbulimi ...

Lexo me teper »

“Dikur ngjasoja shumë me Elvis Presley-n” – Trump habit me deklaratën

Gjatë një tubimi të së hënës në Tupelo, Mississippi, vendlindja e ish-këngëtarit të famshëm amerikan, Elvis Presley, presidenti Donald Trump tërhoqi jo pak vëmendjen, gjë që u përshëndet nga të pranishmit pasi e krahasoi veten me të. Trump ndodhej në Tupelo në mbështetje të kandidatit republikan, Cindy Hyde-Smith. “Përveç flokëve bjondë, që i kisha kur isha ende fëmijë, për pjesën ...

Lexo me teper »

“Këtu i theu këmbët shejtani”, Bieta Sulos i këputet taka në nisje të emisionit (VIDEO)

Në transmetim “live” gjithçka mund të ndodhë dhe gjërat mund të mos të shkojnë sipas planit. Moderatorja Bieta Sulo e di shumë mirë këtë, sidomos pas një incidenti që i ndodhi. Ditën e djeshme, sapo Bieta do hynte në emision, i është thyer taka e këpucës. Por moderatorja e mori të gjithë këtë me sportivitet dhe me të qeshura tregoi ...

Lexo me teper »

Adelina Isamili dedikim të veçantë për personin e zemrës në një ditë të shënuar

Këngëtarja Adelina Ismaili, postimet e saj nga jeta personale i ka të paktë për publikun , por kësaj here ajo ka zgjedhur që të publikojë një foto me bashkëshortin e saj në një ditë të veçantë për ta. Këngëtarja ka uruar personin e saj të zemrën me një urim të veçantë duke tërhequr vëmendjen e fansave të saj. Për ditëlindjen ...

Lexo me teper »