Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Ledina Çelo ironizon koncertin e Elvanës, reagon Besa Kokëdhima: Herë tjetër bëj gabime

Koncerti më i fundit i Elvana Gjatës tërhoqi vëmendjen e mediave rozë për shkak se ishte privat, përkonte me ditëlindjen e saj dhe ishte live. Por këngëtarja e njohur shqiptare, Ledina Çelo duket sikur nuk është impresionuar nga koncerti duke e thumbuar me një story në Instagram duke shkruar: “Pse playback o yllo”. Edhe pse kjo deklaratë bëri bujë në ...

Lexo me teper »

Ndrenika i përgjigjet Kumbaros: Nuk heq asnjë presje nga ato që thashë

Ministrja e kulturës, Mirela Kumbaro i shkroi një letër të hapur aktorit Robert Ndrenika pas deklaratave që ai lëshoi kundrejt saj për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar. Ndërkohë, edhe aktori Ndrenika i ka kthyer përgjigje ministres me anë të një letre të publikuar në gazetën Panorama. Ndrenika shkruan se në letrën e dërguar nga Kumbaro, përveç fjalisë së parë ku është ...

Lexo me teper »

‘Mjeku’ në Indi, infekton qëllimisht dhjetëra pacientë me HIV

Autoritetet në Indi po kërkojnë një ‘mjek’ të rremë shëtitës që dyshohet se infektuar më shumë se 30 njerëz me virusin HIV, duke përdorur një shiringë të vetme në pacientë të shumtë, duke premtuar se po i trajtonte për sëmundjet që kishin në mënyrën më të mirë dhe çmim të lirë. Qindra pacientë që banojnë rreth qytetit Unnao në Indi, ...

Lexo me teper »

Kush janë personazhet pas maskave, në ballon e organizuar në Pallatin e Brigadave?

Një ballo me maska është organizuar në ‘Pallatin e Brigadave’. Personazhe të njohur nga bota e showbiz-it, medias etj. janë mbledhur në ballon ‘Dashuria vs Maska’. Po kush janë personazhet e fshehura pas maskave? Bëhet fjalë për emra të njohur ndër të cilët mund të përmendim Luisa Bellin, Ina Sinojmerin, Eljan Taninin, Isli Islamin.    

Lexo me teper »

‘Skandaloze! Si t’ja shpjegosh një fëmije?’, Film vizatimor me dëshirë incesti në televizionin shqiptar

Që mediat shpesh herë i kalojnë kufijtë e seriozitetit për të arritur më shumë shikime, ky është një fakt tashmë. Mirëpo gazetarja e showbizz-it Aulona Musta, tregon një rast flagrant, të një medieje në Shqipëri e cila transmeton një film vizatimor për fëmijë, ku paraqitet një rast inçesti. Filmi vizatimor tregon historinë e një babai që dëshiron të martohet më vajzën ...

Lexo me teper »

Këngëtarët shqiptarë ‘pushtojnë’ Eurovision 2018, përfaqësojnë 3 shtete të ndryshme

Tre këngëtarë shqiptarë do marrin pjesë në ‘Eurovision 2018’, duke përfaqësuar tre shtete të ndryshme. Eugent Bushpepa që fitoi Festivalin e Këngës në RTSH do përfaqësojë Shqipërinë. Ermal Meta që fitoi San Remon do përfaqësojë Italinë, së bashku me Fabrizio Moro-n, kurse këngëtarja me origjinë nga Fieri, Eleni Foureira, do përfaqësojë Qipron. Kjo është hera e parë që tre këngëtarë ...

Lexo me teper »

Pamjet e mrekullueshme që vijnë nga Ujëvara e Niagarës, që si rrallë herë ka ngrirë (Fotot)

Muajin e shkuar, pjesë lindore e SHBA-së u godit nga një i ftohtë ekstrem që shkaktoi probleme të mëdha për banorët. Temperaturat e ulëta çuan edhe në ngrirjen e lumenjve dhe liqeneve dhe një artist ka përfituar për të shkrepur imazhe të rralla të Ujëvarës së Niagarës. Fotografi kanadez, Adam Klekotka, arriti të kapë disa pamje të mrekullueshme të ujëvarës ...

Lexo me teper »

Kompania e njohur e veshjeve sportive pastron oqeanet dhe bën shpikjen interesante

Kompania gjermane e prodhimit të pajisjeve dhe veshjeve sportive, Adidas, ka arritur të krijojë atlete duke përdorur plastikën e hedhur në oqeane dhe dete anembanë botës. Sipas kompanisë, deri tani janë shitur më shumë se 1 milionë palë atlete të prodhuara në këtë mënyrë. Kjo gjë jo vetëm ndihmon në pastrimin e ujërave të ndotura por ul edhe kostot e ...

Lexo me teper »