Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Zbulohet për kë do bëjë tifo presidenti Meta në botëror

Në muajin qershor do të mbahet në Rusi botërori i futbollit, që zhvillohet çdo 4 vjet. Holanda, ashtu si edhe Italia është skualifikuar. Në fakt, Holanda është skuadra e zemrës së presidentit të Republikës, Ilir Metës, që ka bërë tifo gjithnjë për të. Këtë herë do të ketë një ndryshim planesh për Metën. Në pamundësi të mbështetjes së Holandës, presidenti ...

Lexo me teper »

Historitë që fsheh “York Cottage”, shtëpia ku do të jetojnë princ Harry dhe Meghan Markle

Princ Harry dhe aktorja Meghan Markle janë një nga çiftet më të përfolura të momentit. “Daily Mail” ka publikuar një artikull që tregon për shtëpinë, ku do të jetojnë Harry dhe Meghan. “York Cottage, vila që është vendosur nga Kensington Palace si banesa, ku do të jetojnë Harry dhe Meghan është një shtëpi e përhumbur, periferike, e vogël dhe e ...

Lexo me teper »

Zëri i shqiptares Deborah nuk duhet humbur, po korr sukses në Itali (Video)

Deborah Xhako, 20-vjeçarja shqiptare që konkuron që konkuron në “The Voice of Italy” ka arritur të thyejë çdo parashikim. Në performancën e fundit Deborah  është krahasuar si “Dua Lipa italiane”. 20-vjeçarja ka kaluar në gjysmë finale dhe sondazhet tregojnë se Deborah është një nga pretendentet kryesore për ta fituar këtë kompeticion muzikor. Konkurrentja shqiptare është pjesë e skuadrës së J-Ax. ...

Lexo me teper »

Edhe Vogue me Photoshop? Plasin kritikat ndaj revistës së modës për transformimin e Gigi Hadid

Revista e modës “Vogue Italia”, po përballet me një sërë kritikash ditët e fundit për shkak të një kopertine që ka realizuar me modelen Gigi Hadid. I gjithë problem është se modelja, një bjonde natyrale, me sytë blu dhe ngjyrë të bardhë të lëkurës, shfaqet brune dhe me lëkurë të errët. Gigi është fotografuar përkrah modelit Justin Martin,  nga fotografi ...

Lexo me teper »

Kush është 18-vjeçari shqiptar, fotot e të cilit u bënë virale në rrjet

Në radhët e grimierëve të njohur në SHBA, është shtuar edhe emri i Kevin Kodra. 18- vjeçari është bërë i famshëm në Instagram për mënyrën se si përdor makiazhin në fytyrën e tij. Fotot e tij janë bërë virale nga aftësitë e tij për të konturuar fytyrën. “Kam kujtime që nuk do ti harroj kurrë. Falenderoj çdo njeri që më ka mbështetur ...

Lexo me teper »

“Më morën gjak për operacionin e radhës”, aktorja tregon se po përballet sërish me kancerin

Aktorja Shannen Doherty, e cila u bë e njohur nga  “Beverly Hills 90210” është sërish në betejë me kancerin e gjirit. Këtë gjë, ajo e ka treguar me anë të një postimi në Instagram. “Mjeku im më mori gjak për operacionin tim të ardhshëm”,- ka shkruar aktorja krah fotos, ku është me mjekun e saj. Doherty është diagnostikuar fillimisht me ...

Lexo me teper »

Bëri simbolin e shqiponjës Eleni Foureira, kjo nuk u prit mirë nga grekët (VIDEO)

Një fotografi e postuar dje nga këngëtari Eugent Bushpepaj, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion emocionoi shqiptarët. Ai u shfaq  duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipron në Eurovsion, Eleni Foureira. Në lidhje me këtë foto nuk kanë reaguar mirë grekët.  “Të gjithë e dimë që ky simbol që ka bërë Eleni me këngëtarin ...

Lexo me teper »

‘Kokainë, politikë dhe festa në pishinë’, jeta e Berlusconi-t bëhet film (VIDEO)

Skena seksi, kërcimtare ekzotikë, kokainë dhe festa në pishina – jeta dhe koha e skandalit të Italisë do të pasqyrohet në një film me dy-pjesë të quajtur Loro (Them). Duke folur për atë që e ka frymëzuar për ideimin e këtij filmi, regjizori Paolo Sorrentino tha se donte të bënte një film për italianët dhe Berlusconi është prototipi i ‘italianitetit’ ...

Lexo me teper »

Në 2008 goditi me këpucë Bushin, sot gazetari garon për deputet

Me siguri emri Muntadhar al-Zaidi nuk iu kujtohet, po nëse iu përmendim një detaj? Bëhet fjalë për gazetarin irakian, i cili në vitin 2008, i gjuajti me këpucë gjatë një konferencë për shtyp në Bagdad, presidentit amerikan Xhorxh W. Bush. “Ky është një puthje lamtumirë nga populli irakian, qen. Kjo është nga vejushat, jetimët dhe ata që u vranë në ...

Lexo me teper »