Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

72-vjeç por stërvitet si një 20-vjeçar, video e Stallone që të mahnit

Ai është 72-vjeç por stërvitet si një 25-vjeçar. Fjalën e kemi për Silvester Stallone nuk e ka ndërmend të plaket. Aktori i famshëm ka publikuar një video në llogarinë personale të Instagramit duke treguar edhe sekretin e suksesit të qenit ende në top formë. “Një ushtrim tjetër i lehtë: Ju jeni aq i vjetër sa ju dhe kyçet tuaja!”, shkroi aktori ...

Lexo me teper »

Rihana kritikon ‘Snapchap’, aplikacioni humb 800 milionë dollarë

Pas ankesës së Rihanës  “Snapchat”  ka humbur miliona dollarë. “CNN” shkruan se aplikaconi i njohur ka humbur 800 milionë dollarë pasi Rihana u ka kërkuar fansave të saj të fshijnë këtë aplikacion për shkak të një reklame ofenduese për këngëtaren. Kujtojmë që “Snapchat”  kishte krijuar një foto ku shfaqeshin Rihanna dhe Chris Brown, duke sjellë në vëmendje dhunën që ai kishte ...

Lexo me teper »

Trump i kërkon 20 milionë dollarë si dëmshpërblim aktores së filmave pornografike (ARSYEJA)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i kërkon si dëshpërblim aktores së filmave pornografikë, Stormy Danniels 20 milionë dollarë. Këtë kërkesë Trump e ka argumentuar se  aktorja nuk ka respektuar marrëveshjen për të mos treguar rreth marrëdhënieve intime me presidentin.  Sipas ” The Telegraph” Michael Cohen , avokati i Donald Trump, deklaroi se aktorja e filmave pornografike, Stormy ...

Lexo me teper »

Shkencëtarët krijojnë zemrën prej silikoni

Duket si një zemër e vërtetë. Dhe ky është qëllimi i zemrës së parë tërësisht të butë artificiale: të imitojë modelin e saj natyror sa më afër që të jetë e mundur. Zemra prej silikoni është krijuar nga Nicholas Cohrs, një student i doktoraturës në grupin e udhëhequr nga Wendelin Stark, Profesor i Inxhinierisë së Materialeve Funksionale në ETH Zurich. ...

Lexo me teper »

‘Oktapod’-it i erdhi fundi, bëni ç’bëni ditën, por natën s’do ta kaloni më me Turin

Moderatori Turjan Hyska nuk do ta drejtojë më emisionin ‘Oktapod’, pasi ai do të mbyllet. Lajmin e ka dhënë vetë Hyska, i cili thotë se emisioni i ideuar dhe i drejtuar nga ai prej 4 vitesh, nuk do transmetohet më në ‘Vizion Plus’.  “Kjo foto qenka postimi im i parë ne Instagram! Është logo fillestare e Oktapod, i cili erdhi ...

Lexo me teper »

Koreja e Jugut dhe Suedia janë vendet më inovative në botë

Koreja e Jugut dhe Suedia janë vendet më inovative në botë, bazuar në numrin e të diplomuarve të shkencave dhe inxhinierisë. Indeksi mbi vendet inovative thekson pozicionin e Koresë së Jugut si ekonomia, kompanitë e të cilave kanë depozituar më shumë patentat në vitin 2017. Bloomberg, i cili përpilon indeksin bazuar në të dhëna duke përfshirë Bankën Botërore, FMN dhe ...

Lexo me teper »

Futbollistët më të pasur: As Mesi as Ronaldo por Flamini dhe Faiq Bolkiah

Përveç që janë kampionët më të frikshëm nga tifozët e Romës dhe Juventusit për ndeshjet e ardhshme të Ligës së Kampionëve, Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo shpesh përmenden si futbollistët më të mirë në botë. Vërtetë, por vetëm pjesërisht. Trashëgimia e kampionëve të Barcelonës dhe Real Madridit është e madhe, por shumë më e vogël se ajo e dy atletëve ...

Lexo me teper »