Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Natalie Portman refuzon ‘nobelin’ hebraik

Aktorja dhe producentja izraelito-amerikane Natalie Portman nuk do të marrë pjesë në qershor në Izrael për të tërhequr çmimin “Genesis”, i cilësuar si “Nobeli” hebraik.  Çmimi iu dha aktores Portman, e cila ka lindur në Izrael, për arritjet e saj në fushën e kinematografisë. Sipas përfaqësuesit të saj, aktorja nuk do të marrë pjesë për disa arsye etike pasi disa ngjarje ...

Lexo me teper »

Mihrije Braha tregon momente gjatë luftës: Kur kënga kthehet në shërim

Mihrije Braha, këngëtarja shqiptare e ftuar në “Rudina” në Tv Klan ka folur mbi karrierën dhe jetën e saj. Ajo nuk ngurroi të tregonte një histori shumë prekëse dhe frymëzuese në të njëjtën kohë. “Ishte koha e luftës kur bombardimet sapo kishin nisur, më telefonuan nga Dukagjini dhe më thanë se një vajzë 7 ose 8 vjeçe kishte bojkotuar ushqimin. Ajo s`kishte ...

Lexo me teper »

Vrau 800 spanjollë dhe plagosi mijëra të tjerë, organizata baske Eta shpall shpërbërjen

Organizata terrorite baske ETA u ka kërkuar falje viktimave që ka shkaktuar përpara shpërbërjes së saj, që pritet të ndodhë brenda disa ditësh. Në një deklaratë të botuar në gazetën e tyre, ETA u kërkon “falje” atyre që vdiqën, u plagosën ose pësuan lëndime të tjera gjatë periudhës së luftës së armatosur. “Ne duam të tregojmë respekt për të vdekurit, ...

Lexo me teper »

Lustraxhiun Isuf Veliaj e zhvendosi nga Taivani për të vënë një kioskë (FOTO)

Ky që shihni në këtë foto, rrethuar me rrethin e kuq quhet Isuf dhe ka punuar prej vitesh si lustraxhi. Pikërisht pak më tutje vendit ku është ulur. Pas kësaj fotoje publikuar nga Armir Shkurti qëndron një histori e trishtë, e cila ‘i preu krahët’ burrit që ushqehej me mjeshtërinë  e tij. Disa ditë më parë, kryebashkiaku Erion Veliaj, në ...

Lexo me teper »

‘Unë dhe Ameli do të duam përjetësisht’, fjalët e ndjera të Miriam Canit për ditëlindjen e Albanit

Këngëtari Alban Skënderaj ka ditëlindjen sot dhe këtë gjë e ka treguar bashkëshortja e tij Miriam Cani me anë të një postimi në profilin e saj në Instagram. “Gëzuar ditëlindjen jeta  ime. Unë dhe Ameli do të duam përjetësisht dhe asgjë s’do kishte kuptim pa ty”, ka shkruar Miriami. Në këtë status ajo ka shkruar gjithashtu edhe se Albani ka ...

Lexo me teper »

Genc Sejko rimer profilin, kë thumbon në tre memet e fundit

Faqja e Genc Sejkos është rihapur sërish. Sejko ka postuar tre punët e tij të fundit. Në memet e postuara janë ironizuar thënia e djeshme e Saimir Tahirit, dhuna e ushtruar ndaj një shitësi ambulant nga policia bashkiake. Pas mbylljes së kësaj faqeje menjëherë filluan reagimet në rrjetet sociale, në mbrojtje të Genc Sejkos. Madje miqtë e tij postuan memet ...

Lexo me teper »

‘Dua ushqime shqiptare’, modelja tregon se për çfarë ka neps gjatë pritjes së ëmbël

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj është gjatë pritjes së ëmbël. Ajo është gjatë duke pritur të sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë. Me anë të disa postimeve në Instagramin e saj Emina ka treguar se ka shumë neps për ushqime shqiptare. ‘Dua ushqime shqiptare’, ka shkruar ajo në disa postime të tjera. Ajo ka postuar një foto, ...

Lexo me teper »

Gjendet nëndetësja që thuhet se u përdor nga Hitleri për t’u arratisur drejt Amerikës së Jugut

Një nëndetëse e zhdukur gjermane, që thuhet se kishte marrë udhëheqjen naziste pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore nga Gjermania drejt Amerikës së Jugut, është zbuluar pasi ishte e humbur në det për gati 73 vjet. ‘U-3523’ ishte një nga nëndetëset e Hitlerit e tipit XXI – një model i ri dhe shumë i avancuar, i cili u prodhua ...

Lexo me teper »

‘Zgjohesha në 2 të mëngjesit për të ngrënë’, aktorja tregon se si ra në depresion nga roli

Aktorja Charlize Theron ka treguar gjatë një inteviste se kaloi në depresion, pasi iu desh të shtonte 26 kilogramë për rolin e saj të fundit. Në filmin “Tully” Charlize luante rolin e nënës së tre fëmijëve dhe ishte e detyruar të shtonte në peshë. “Duhet të zgjohesha në 2 të mëngjesit për të ngrënë biskota dhe djathë. Duhet të zgjohesha ...

Lexo me teper »

Aktorja shqiptare tregon incidentin që u bë shkak për largimin nga ekrani

Aktorja shqiptare Rezana Çeliku, e ftuar në studion e Rudina Magjistarit ka rrëfyer një episod të sikletshëm nga jeta e saj. Përveçse aktore në filmat: Zonja nga Qyteti, Shokë të një skuadre dhe Një djalë dhe një vajzë, ajo ka prezantuar disa koncerte dhe programacionin e mbrëmjes në radio. “Unë bëja flokët me bigudina dhe një natë e kisha harruar ...

Lexo me teper »