Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Donte të ngrinte motrën në krah, këngëtarja rrëzohet në mes të skenës (Video)

Beyonce njihet për performancat e saj, madje edhe nga ata më kritikët është pranuar shpesh se  këngëtraja ka aftësi ‘ta djegë’ skenën. Por në performancën e saj të fundit diçka ka shkuar keq. Teksa ishte duke performuar në një koncert në Coachella, në California, ajo është rrëzuar në mes të skenës. Kjo ndodhi sepse në një moment këngëtarja ka ngjitur ...

Lexo me teper »

Qeni i verbër shpëton vajzën 3-vjeçare, si mund të bënte atë që se bëri dot as policia

Një qen, i cili është i verbër dhe pjesërisht i shurdhër është bërë kryefjala e të gjitha mediave në Australi. Kjo  pasi qeni me Max ka mund të bëjë atë që policët, nuk e kanë bërë dot. Ai ka mundur të shpëtojë një vajzë tre-vjeçare, e cila  kishte humbur në pyll. Vajza me emrin Aurora kërkohej nga policia në shkurret ...

Lexo me teper »

Ta mendosh që kjo foto është bërë gjatë funeralit të Barbara Bush

Në funeralin e ish- zonjës së Parë, Barabara Bush kanë qenë të pranishëm rreth 1.500 persona, por ajo ç’ka ka bërë përshtpje në këtë foto është se të gjithë shikohen duke qeshur. Kjo në fakt është pak e pazakontë sepse në ceremonitë mortore shqiptare dalin të gjithë duke qarë. Dy ish-presidentët  Bush shikohen më të rezervuar. Ndërsa ish- presidenti Obama ...

Lexo me teper »

‘Njeriu i parë që do ecë në Mars do jetë grua’, NASA tregon përse e mori këtë vendim

Të gjithë personat që kanë shkelur në Hënë kanë qenë meshkuj, por në rastin e Marsit nuk do të jetë kështu, pasi NASA ka vendosur që personi i parë që do të shkel në planetin Mars do të jetë një femër. Allison McIntyre, një prej shkencëtareve më të njohura të agjencisë hapësinore amerikane, NASA është shprehur se ka ardhur koha ...

Lexo me teper »

Kjo pajisje është ‘armike’ e telave që ju ngatërrojnë këmbët (Video)

Me shtimin e pajisjeve teknologjike janë shtuar edhe telat e shumtë nëpër dysheme, të cilat janë jo vetëm të bezdishëm por edhe të rrezikshëm. Për t’i disiplinuar ato vjen në ndihmë një pajisje e vogël por tejet praktike si ajo në videon e mëposhtme. Gjithçka duhet të bëni është të kaloni me të sipër telave dhe ata mblidhen në një ...

Lexo me teper »

Një biçikletë të tillë, zor se e keni parë (Video)

Biçikletat janë ndër mjetet më të përdorshme sot, sidomos në vendet perëndimore. Deri tani jami mësuar të shohim biçikletat tradicionale, me zinxhir dhe pjesët e tjera. Por me zhvillimin e teknologjisë, gjithçka po ndryshon. Në videon e mëposhtme, në vend të zinxhirit, në biçikletë ka një rrip llastiku, që ëshgtë me efektiv, më i lirë financiarisht dhe më praktik.

Lexo me teper »