Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Eurovizioni/ Ermal Meta kryeson në sondazhe, si renditet Shqipëria

Artisti shqiptar Ermal Meta së bashku me artistin italian Fabrizio Moro-n deri më tani janë më të favorizuarit e publikut për të fituar Eurovizion-in 2018. Këtë gjë e tregon sondazhi i bërë në faqen online “Wiwibloggs”(faqja online mbi spektaklin e muzikës Europiane) në të cilën vendin e parë e mban dyshja Ermal Meta dhe Fabrizio Moro-n me më shumë se ...

Lexo me teper »

Komediani i BBC-së në Shqipëri: Erdha për të parë pse nuk vijnë këtu britanikët për pushime

Komediani i njohur i BBC-së, Romesh Ranganathan, ka ardhur për të realizuar një dokumentar në Shqipëri. Në një intervistë në emisionin “Rreze dielli”, Ranganathan është shprehur se krahas dokumentarit, ka ardhur këtu që të kuptojë se përse britanikët nuk e vizitojnë Shqipërinë, por vkur vijnë këtu e bëjnë vetëm për arsye pune, njëlloj si ai. “Arsyeja pse jam këtu është ...

Lexo me teper »

Pas fitores, Dua Lipa merr në skenë vëllain dhe motrën: Doja të përjetonin magjinë (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa triumfoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Brit të këtij viti. Sëbashku me reperin Stormzy, ishin fituesit më të mëdhenj të çmimeve BRIT, çmimet më të njohura britanike të muzikës pop, duke marrë nga dy trofe secili. Dua fitoi çmimin si këngëtarja më e mirë femër në Britani dhe në fjalimin e saj të ...

Lexo me teper »

Dua Lipa rrëmben çmimin si këngëtarja britanike femër më e mirë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka arritur të rrëmbje çmimin si këngëtarja më e mirë femër në Britani. Për këtë çmim Dua Lipa falenderoi të gjithë fansat dhe menaxherët e saj gjithashtu edhe ekipin, miqtë dhe familjarët. Në garë për këtë çmim Dua Lipa ishte në konkurrencë me Paloma Faith, Jessie Ware, Laura Marling dhe Kate Tempest. Dua ...

Lexo me teper »

Dy shqiptare në Brit Awards 2018, Rita Ora përkrah me Dua Lipa-n

Brit Awards 2018 do të mbahet sonte në mbrëmje dhe do të bëjë bashkë emra të njohur të muzikës britanike dhe jo vetëm. Pjesë e këtij eventi do të jenë edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Rita Ora do të performojë krah Liam Payne, këngën kolonë zanore të filmit “Fifty Shades Freed”-‘Your Song’, ndërsa Dua ...

Lexo me teper »

Një muaj nga vdekja e Dolores O’Riordan, së shpejti del albumi i ri me zërin e saj

Një muaj pas vdekjes së papritur të këngëtares Dolores O’Riordan, “Cranberries” jep lajmin e gëzueshëm për fansat e saj. Së shpejti do të publikohet albumin i tetë dhe i papublikuar më parë me zërin e Dolores O’Riordan. Lajmin e dha pjesa tjetër e grupit nëpërmjet mediave sociale. Ferg, Noel dhe Mike duke falenderuar fansat për mbështetjen e tyre në këtë ...

Lexo me teper »

‘E talli’ në emisionin e tij, Besmir Metani i kundërpërgjigjet Ermal Mamaqit (Video)

Javës së kaluar, e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ishte këngëtarja Elvana Gjata. Gjatë bisedës në studio Ermali përmendi faktin se Elvanën e njihte prej vitesh që nga koha kur ajo konkuronte tek emisioni “Ethet e së Premtës”. Duke mos harruar pa përmendur faktin që Elvana u skualifikua dhe ai që skualifikoi këngëtaren ishte tashmë moderatori, Besmir Metani. “Ishe te ...

Lexo me teper »