Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Mustafa Nano kritikon moderatoret sportive për veshjen:  Është studio, jo lokal striptizmi!

Mustafa Nano ka sulmuar publikisht gazetaret sportive, Bora Zemani dhe Ilda Bejleri, lidhur me mënyrën se si ato vishen në emisionet respektive që drejtojnë. Në emisionin e tij “Provakacija”, në një moment në ekran u shfaq një foto e Bora Zamanit dhe Nano nuk nguroi të thoshte se sytë e panelistëve shkojnë direkt tek fundi i fustanit, pasi moderatorja e ...

Lexo me teper »

Jo vetëm ndërkombëtarët, Rama kopjon edhe Ramush Haradinajn (FOTOT)

  Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka publikuar një foto ku shihet ndërsa u shërbente në rolin e kamarierit mësueseve me rastin e ‘7 Marsit’. Mirëpo, kushdo që e ndjek sadopak politikën e Kosovës, nuk do t’i shpëtonte detaji që edhe kryeministri Ramush Haradinaj, ka bërë të njëjtën gjë me rastin Përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ai u ka shërbyer ...

Lexo me teper »

‘Coca-Cola’ thyen traditën 125-vjeçare, eksperimenton me një pije të re

Kompania e famshme ‘Coca-Cola’ pritet të nisë prodhimin e pijeve ‘alcopop’ (kokteje) në Japoni. Ajo do të jetë pija e parë alkoolike e prodhuar nga kompania në historinë e saj 125-vjeçare. ‘Coca-Cola’ do të prodhojë pije ‘Chu-Hi’, të cilat janë pije të konservuara që përmbajnë alkool. Përmbajtja e alkoolit të koktejeve ‘Chu-Hi’ varion nga 3% në 8%, dhe popullariteti i ...

Lexo me teper »

FIFA me udhërrëfyes për tifozët myslimanë që do shkojnë në Botërorin e Rusisë

FIFA po planifikon të lëshojë një udhërrëfyes udhëtimi për rreth 100 mijë tifozët muslimanë në Botërorin e Rusisë 2018. Udhëzuesit do të detajojnë vendndodhjet e xhamive, restorantet hallall, madje edhe informacionet për kohët e lutjes. Një total prej shtatë vendesh me shumicë muslimane janë kualifikuar për në Kupën Botërore të Rusisë 2018 këtë verë: Arabia Saudite, Egjipti, Arabia Saudite, Maroku, ...

Lexo me teper »

I biri shikonte pornografi në celular, babai kasap ‘i heq’ fiksimin

Një kasap në Indi, i zemëruar nga varësia e djalit të tij ndaj pornografisë në internet, i copëtoi dorën e tij të djathtë si një dënim, për refuzimin e të birit për të dorëzuar smartfonin e tij. Ngjarja ndodhi pranë qytetit të Hyderabad, ku 18-vjeçari, Khalid Qureshi, refuzoi t’i bindej paralajmërimeve të përsëritura nga babai i tij 45-vjeçar, i cili ...

Lexo me teper »

Klasifikimi i “Forbes”, shefi i ‘Amazon’ heq nga froni Bill Gates

Numri një i “Amazon”, Jeff Bezos është shpallur personi më i pasur në botë, duke rrëzuar kështu nga froni i klasifikimit themeluesin e “Microsoft”-it, Bill Gates. Revista “Forbes” ka qënë ajo e cila ka saktësuar se falë një rritjeje prej 59% të vlerës së aksioneve të “Amazon” gjatë vitit të fundit, Bezos ka dyfishuar pasurinë e tij në 120 miliardë ...

Lexo me teper »

Ndodh edhe kjo, vidhet statuja ‘Oscar’ e aktores Frances McDormand

Frances McDormand fitoi këtë të diel çmimin Oscar si aktorja më e mirë protagoniste, për interpretimin e saj në filmin “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”. Por mesa duket gëzimi i aktores ka zgjatur shumë pak, pasi një person vodhi statujën e saj të artë. Sipas mediave amerikane, i dyshuari është Terry Bryant, i cili e vodhi statujën nga një tavolinë ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Me kostum dhe këpucë serioze, çfarë bën Putin 100 ditë para botërorit

Pas 100 ditësh do të startojë kampionati botëror i futbollit. Ndeshja e parë do të luhet më 14 qershor.  Për të na sjellë në kujtesë këtë numër FIFA ka publikuar një video interesante ku shfaqen ish-futbollistë të cilët kryejnë 100 prekje të topit. Skuadra e Wayne Rooney, Diego Maradona dhe Carlos Valderrama shënoi 90 prekjet e para. Por këto goditje topi ...

Lexo me teper »

Jim Belushi ndahet nga bashkëshortja pas 20 vitesh martesë

Aktori me origjinë shqiptare, Jim Belushi i ka dhënë fund martesës së tij 20-vjeçare me Jennifer Sloan. Mësohet se ka qenë kjo e fundit, ajo  e cila ka dorëzuar dokumentet në Gjykatën e Lartë të Los Angelos-it ditën e djeshme. Mediat amerikane të Showbizz-it shkruajnë se çifti mendohet të kenë disa muaj të ndarë, pasi hera e fundit që janë ...

Lexo me teper »