Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Ajo që ndodh në Amsterdam është fantastike, ulja e temperaturave e ka një anë pozitive

Temperaturat e ulëta që kanë preku mbarë kontinentin europian kanë bërë që shumë nga liqenet apo kanalet në qytete të ndryshme të ngrijnë. Kështu ka ndodhur edhe në Amsterdam të Holandës ku ulja e temperaturave ka bërë që të ngrijë kanali kryesor i qytetit. Kjo u ka mundësuar banorëve që ta përdorin atë si vend argëtimi ose si rrugë për ...

Lexo me teper »

Akrobacia e këtij sportisti do ju habisë (Video)

Sërfi është një nga sportet më të praktikuara në shumë vende bregdetare dhe të shumtë janë ata që e praktikojnë. Por jo të gjithë sërfistët kanë të njëjtat aftësi me disa që janë në gjendje të bëjnë lloj lloj veprimesh. Ajo që bën ky sportist në videon e mëposhtme është fantastike.

Lexo me teper »

Episodi i pazakontë që i ndodhi ‘kavalierit’ Berlusconi teksa po votonte (Video)

Një episod i pazakontë i ka ndodhur ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi. Teksa ‘kavalieri’ po votonte, një vajzë e re është zveshur nudo nga mesi e lart në formë proteste dhe ka hipur mbi tavolinën ku ndodhej kutia e votimit. Forcat e sigurisë ndërhynë menjëherë duke e larguar Berlusconi-n dhe duke ndaluar vajzën. Në Itali është votuar sot për parlamentin e ...

Lexo me teper »

SHBA/ Komuniteti shqiptar bashkohet për gjetjen e Adea Shabanit

Studentja për aktore nga Maqedonia, Adea Shabani, është zhdukur në mënyrë të mistershme në Los Angeles. E reja u zhduk pa lënë gjurmë një javë më parë, diçka që sipas familjareve dhe miqve të saj është e pazakontë dhe rasti i saj ka mobilizuar autoritetet dhe qytetarët atje, të cilët po ndërmarrin një fushatë për gjetjen e vajzës. 25-vjeçarja u ...

Lexo me teper »

‘FUTURE’ feston në klub me këngët e reperit shqiptar (Video)

Është një prej reperave më të mirë të Amerikës dhe njihet ndërkombtarisht me pseudonimin “FUTURE”. Edhe pse këngëtari i hitit “Mask Off” ka mjaft kolegë të tjerë bashkëkombas, këngët e të cilëve mbushin stadiumet ai shfaqet në një video duke dëgjuar këngë shqip.  Është biznesmeni shqiptar, Fatmir Hysenbelliu i cili ka publikuar një video reperit amerikan teksa qëndron në mes ...

Lexo me teper »

Mes publikut Miriami i shpreh Albanit atë që s’ia ka thënë kurrë më parë (VIDEO)

Në ditën e dytë të koncertit ” Hapësira e një ëndrre” të Alban Skënderaj në Pallatin e Kongreseve, bashkëshortja e tij Miriam Cani ka disa fjalë zemre për gjysmën e saj më të mirë. E veshur me një fustan të kuq ajo është shprehur se këtë herë është shumë krenare për Albanin dhe ndjen një kënaqësi të madhe shpirtërore. Ajo ...

Lexo me teper »

Eneda Tarifa flet pas divorcit: Ndihem e plotësuar

Eneda Tarifa ka folur së fundmi në lidhje me divorcin e saj me Erion Zaloshnjën. Ata kishin 18 vite bashkë dhe të gjitha këto Eneda i kujton si kohë shumë të bukura.  Në një intervistë të dhënë së fundmi ajo tha se martesa me Zaloshnjën është një kapitull i mbyllur.  Tashmë klubi i tyre që i bashkonte ka mbetur tashmë në ...

Lexo me teper »

Rita Ora me 29 milionë paund në llogari, çudit i vëllai, punon kamarier

Rita Ora është një nga këngëtaret më të suksesshme të muzikës botërore dhe të ardhurat monetare nuk i ka të pakta.  Në javë sipas përllogaritjeve të “The Sun” Rita Ora i merr diku 17 mijë paund.  Por familja e Ritës duket se fitimet  i nxjerr nëpërmjet një biznesi të thjeshtë familjar në Londër ku gatuajnë ushqime tradicionale shqiptare. Ai që ...

Lexo me teper »

Njihuni me berberin shqiptar që i pret flokët David Cameron (FOTO)

Valon Sadiku, është prej vjetësh berber në Londër. Salloni ku ai aktualisht punon ndodhet në tregun Borough në kryeqytetin britanik dhe nuk janë të paktë vipat që shkojnë për të prerë flokët e tyre aty. Shumë turistë dhe fytyra publike janë klientë aty. Së fundmi në këtë parukeri ka qenë edhe  ish-kryeministri i Britanisë së Madhe David Cameron. Flokët e ...

Lexo me teper »