Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Rita Ora suprizon shqiptarët me vallen e Rugovës (VIDEO)

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora, mbrëmjen e kaluar dha një koncert me rastin e Festës së Pavarësisë së Kosovës. Siç i ka hije një patrioteje shqiptareje, edhe Rita ishte veshur kuq e zi dhe për më tepër foli shqip duke mahnitur shqiptarët. Në një moment gjatë koncertit, Rita ndaloi dhe u tha personave të pranishëm në shesh, se kishte ...

Lexo me teper »

300.000 persona në koncert, Rita Ora mesazh të veçantë për shqiptarët

Plot 300.000 vetë kanë ndjekur koncertin live të Rita Orës në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Pas largimit nga Kosova, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora publikoi një mesazh të veçantë për bashkëkombësit e saj. “Më treguan që ishin rreth 300.000 vetë që erdhën të më shihnin sonte. Urime Dita e Pavarësisë. Nuk mund të isha ...

Lexo me teper »

Arben Ahmetajt i ka humbur ‘ë’-ja

  Ministrit të Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj në një postim në Facebook ku uron pavarësinë e Kosovës duket se i ka humbur shkronja ‘ë” për të shkruar siç duhet fjalët e gjuhës shqipe. Në statusin e tij vihet re se në të gjitha fjalët mungon shkronja ‘ë’. Nuk është e qartë pse Ahmetaj nuk përdor shkronjën ‘ë’, mos ndoshta ...

Lexo me teper »

Eneda Tarifa-Eugent Bushpepës: Dua të të jap këshilla për në Eurovizion

Eneda Tarifa ka qënë e ftuara e sotme në emisionin “Pop Culture”, ku është pyetur nga moderatorët mbi eksperiencën e saj si një të tillë. Sipas saj prezantimi në “Portokalli” ka qënë një eksperiencë e jashtëzakonshme, e cila e ka bërë të ndjehet e plotësuar. “Dua të takoj Eugent Bushpepën për t’i dhënë disa këshilla në lidhje me pjesëmarrjen në ...

Lexo me teper »

Hetimi ndaj Skënderbeut, UEFA: Inspektorët janë kërcënuar me jetë

  Me anë të një deklarate zyrtare në websajtin e saj, organi më i lartë futbollistik europian, UEFA ka bërë të ditur se Inspektorët Disiplinorë që po merren me hetimet e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë. “Sot, Inspektorët Disiplinorë të UEFA-s që punojnë në këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me jetë, me sa duket kanë për qëllim t’i trembin ...

Lexo me teper »

Përplasja me Encën, flet për herë të parë pas sherrit Rosela Gjylbegu

Përgjigjia që këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu, tha gjatë një loje në emisionin “Shiko Kush Luan” bëri shumë bujë mediatike duke vënë në qendër të vëmendjes edhe një herë këngëtaren. Kjo sepse, Rosela pyetjes se me cilën nga këngëtaret shqiptare nuk do të bënte asnjëherë bashkëpunim, iu përgjigj me…Encën. Përgjigje që kjo e fundit nuk e priti mirë, duke shkruar ...

Lexo me teper »

Ilda Bejleri flet për projektet televizive dhe për lidhjen me deputetin e PD-së

E ftuar sot tek “Rudina”, moderatorja e njohur Ilda Bjeleri ka folur për planet e saj televizive dhe jo vetëm. Në mediat rozë Ilda është përfolur shumë për marrëdhënien me deputetin e Partisë Demokratike, Klevis Balliu, dhe Rudina e ka provokuar duke e vënë përballë fotove të kapura të të dyve. “Klevisin e njoh, e kam mik, është një person ...

Lexo me teper »

Teknologjia ka ndryshuar gjithçka, edhe ndërtimin e biçikletave (Video)

Biçikletat janë ndër mjetet më të përdorshme sot, sidomos në vendet perëndimore. Deri tani jami mësuar të shohim biçikletat tradicionale, me zinxhir dhe pjesët e tjera. Por me zhvillimin e teknologjisë, gjithçka po ndryshon. Në videon e mëposhtme, në vend të zinxhirit, në biçikletë ka një rrip llastiku, që ëshgtë me efektiv, më i lirë financiarisht dhe më praktik.

Lexo me teper »

Rezarta Shkurta uron Shën Valentinin me…Edi Ramën (Video)

Këngëtarja Rezarta Shkurta është treguar ironike në postimin e saj në Instagram për festën e “Shën Valentinit”. Ndryshe nga koleget e saj, të cilat festën e presin me lule, çokollata, verë të kuqe dhe ambiente të ngrohta, Rezarta ka menduar një mënyrë krejt të veçantë për të festuar. Këngëtarja ka postuar në “Instastory” disa pjesë nga fjalimet e kryeministrit Rama, i ...

Lexo me teper »