Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Hetimi ndaj Skënderbeut, UEFA: Inspektorët janë kërcënuar me jetë

  Me anë të një deklarate zyrtare në websajtin e saj, organi më i lartë futbollistik europian, UEFA ka bërë të ditur se Inspektorët Disiplinorë që po merren me hetimet e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë. “Sot, Inspektorët Disiplinorë të UEFA-s që punojnë në këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me jetë, me sa duket kanë për qëllim t’i trembin ...

Lexo me teper »

Përplasja me Encën, flet për herë të parë pas sherrit Rosela Gjylbegu

Përgjigjia që këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu, tha gjatë një loje në emisionin “Shiko Kush Luan” bëri shumë bujë mediatike duke vënë në qendër të vëmendjes edhe një herë këngëtaren. Kjo sepse, Rosela pyetjes se me cilën nga këngëtaret shqiptare nuk do të bënte asnjëherë bashkëpunim, iu përgjigj me…Encën. Përgjigje që kjo e fundit nuk e priti mirë, duke shkruar ...

Lexo me teper »

Ilda Bejleri flet për projektet televizive dhe për lidhjen me deputetin e PD-së

E ftuar sot tek “Rudina”, moderatorja e njohur Ilda Bjeleri ka folur për planet e saj televizive dhe jo vetëm. Në mediat rozë Ilda është përfolur shumë për marrëdhënien me deputetin e Partisë Demokratike, Klevis Balliu, dhe Rudina e ka provokuar duke e vënë përballë fotove të kapura të të dyve. “Klevisin e njoh, e kam mik, është një person ...

Lexo me teper »

Teknologjia ka ndryshuar gjithçka, edhe ndërtimin e biçikletave (Video)

Biçikletat janë ndër mjetet më të përdorshme sot, sidomos në vendet perëndimore. Deri tani jami mësuar të shohim biçikletat tradicionale, me zinxhir dhe pjesët e tjera. Por me zhvillimin e teknologjisë, gjithçka po ndryshon. Në videon e mëposhtme, në vend të zinxhirit, në biçikletë ka një rrip llastiku, që ëshgtë me efektiv, më i lirë financiarisht dhe më praktik.

Lexo me teper »

Rezarta Shkurta uron Shën Valentinin me…Edi Ramën (Video)

Këngëtarja Rezarta Shkurta është treguar ironike në postimin e saj në Instagram për festën e “Shën Valentinit”. Ndryshe nga koleget e saj, të cilat festën e presin me lule, çokollata, verë të kuqe dhe ambiente të ngrohta, Rezarta ka menduar një mënyrë krejt të veçantë për të festuar. Këngëtarja ka postuar në “Instastory” disa pjesë nga fjalimet e kryeministrit Rama, i ...

Lexo me teper »

Degjeneron në fyerje debati për Teatrin, Kame-Andreas: Lëpirëse e Edi Ramës

Debati për Teatrin Kombëtar ka degjeneruar në fyerje midis aktores Ema Andrea dhe djalit të regjizorit Gëzim Kame, me të cilin aktorja pati një debat në momentin që i doli në mbrojtje Altin Bashës. Aktori Kame, ka komentuar në një status të Andreas duke hedhur pretendimet se ka pasur një histori mes saj dhe kryeministrit të vendit Rama. Sipas tij ...

Lexo me teper »

Kjo pajisje është ‘armike’ e telave që ju ngatërrojnë këmbët (Video)

Me shtimin e pajisjeve teknologjike janë shtuar edhe telat e shumtë nëpër dysheme, të cilat janë jo vetëm të bezdishëm por edhe të rrezikshëm. Për t’i disiplinuar ato vjen në ndihmë një pajisje e vogël por tejet praktike si ajo në videon e mëposhtme. Gjithçka duhet të bëni është të kaloni me të sipër telave dhe ata mblidhen në një ...

Lexo me teper »

Nuk është Shën Valentini, çfarë ka të veçantë dita e sotme për Arbana Osmanin

14 shkurti është një ditë e veçantë për moderatoren Arbana Osmani, jo vetëm për faktin se është Shën Valentini – festa për të dashuruarit, por sepse një person i rëndësishëm për të feston ditëlindjen. Bëhet fjalë për mamanë e saj, e cila për hir të së vërtetës Arbana i ngjan shumë. “Gëzuar ditëlindjen shpirti im”, shkruan Arbana për atë që ...

Lexo me teper »

Giulermo Del Torro president i jurisë së Festivalit të Kinemasë në Venecia

Regjizori Giullermo Del Toro do të jetë presidenti i jurisë për Konkursin e 75 të Festivalit të Kinemasë të Venecias. Festvali do të mbahet në datat 29 gusht deri në 8 shtator. Vendimi është marrë nga Bordi i Bienales së Venecias i cili miaroti propozimin e Drejtorit të Festivalit Alberto Barbera. Regjizori meksikan në vitin 2017 fitoi ccmimin “Luani i ...

Lexo me teper »