Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Britani/ Princi Philip aksidentohet me makinë

Princi Philip është përfshirë në një aksident me makinë teksa hynte në rezidencën mbretërore të Sandringham, në Britaninë e Madhe, por fatmirësisht ka mbetur i padëmtuar. Sipas lajmit të bërë publik nga Buckingham Palace, 97-vjeçari, bashkëshorti i mbretëreshës Elisabetta ishte në bordin e një veture e cila është përplasur me një tjetër mjet. Duka i Edimburgut ishte në drejtimin e ...

Lexo me teper »

Selena Gomez gjen gjithë mbështetjen tek Taylor Swift

Pas një rehabilitimi Selena Gomez i është rikthyer jetës së saj normale. Këngëtarja kaloi një fazë depresioni por tani e ka marrë veten.  Tashmë ajo ka edhe mbështetjen e shumë mikeshave të saj.  Sipas disa burimeve të “E! News”, Selena dhe Taylor kanë qenë gjithmonë pranë njëra-tjetrës pas rehabilitimit. “Taylor ka shfaqur gjithë suportin dhe dashurinë ndaj Selenës”, – ka thënë ...

Lexo me teper »

Jo më kot është arma më e përhapur në botë, njihuni me modelet e rralla të “Kallashnikovit”

AK-47 ose Avtomat Kalashnikova e njohur në Shqipëri si Kallashnikov, është arma automatike më e shitur dhe më e përdorur ende në botë. E projektuar në vitet 1946-1948, ajo hyri në shërbim në vitin 1949 në ushtrinë asokohe sovjetike dhe përdoret ende në pjesën më të madhe të vendeve të botës. Ajo përshkruhet si armë së cilës mund t’i besosh ...

Lexo me teper »

“Bird Box” sfida e re që po rrezikon të rinjtë, “You Tube” ndalon videot që nxisin lojën

Filmi “BirdBox” me aktore kryesore Sandra Bullock ka bërë që të rinjtë në rrjetet sociale të nisin disa sfida të rrezikshme. Duke u bazuar në film, përdoruesit e rrjeteve sociale lidhin syte me shami dhe bëjnë veprime nga më të çuditshmet dhe rrezikshmet. “RT” shkruan se vetëm para pak ditësh, një vajzë 17-vjeçare shkaktoi një aksident në autostradë kur makina e ...

Lexo me teper »

Fusha magnetike e Tokës po ndryshon në mënyrë misterioze dhe askush se di pse

Fusha magnetike e Tokës, baza për sistemet moderne të lundrimit global, është vazhdimisht në disa gjendje gradiente. Megjithatë, tani duket se po çoroditet, duke e shtyrë Polin e Veriut më pranë Siberisë dhe askush nuk e di pse. Fusha ndryshon pasi metalet e shkrira që rrethojnë bërthamën solide prej hekuri të Tokës tunden dhe rrjedhin, duke krijuar rryma elektrike dhe ...

Lexo me teper »

Pas problemeve me depresionin, Selena Gomez në një lidhje të re dashurie

Pasi mbaroi trajtimin në një spital psikiatrik, Selena Gomez duket se ka filluar një lidhje me një dajë më të ri se vetja. “HollywoodLife” shkruan se ai është Austin North, një 22-vjeçar nga “DizneyChannel”. Sipas revistës “Life & Style”, aktori ka patur një influencë pozitive tek 26-vjeçarja. Selena dhe Austin janë parë bashkë në një aktivitet, si edhe në mbrëmjen ...

Lexo me teper »

Këto janë gratë më të dëshiruara të 2019-ës (FOTOT)

Sigurisht shijet ndryshojnë me kalimin e kohës, por edhe nga një njëri te tjetri sepse ato janë subjektive. “Viviroma” shkruan se sipas një studimi të organizatës ‘Anima Select’, e kryer në një mostër prej 1600 burrash në moshën 24 dhe 55 vjeç, ka kaluar koha kur lartësia dhe hollësia mbretëronin si modele referimi te një grua. Në vitin 2019, duket ...

Lexo me teper »

Bes Kallaku i “nxjerr bojën” Sinan Hoxhës (FOTOT)

Sfida e fundit e “Instagramit” duket se i ka rrëmbyer të gjithë të famshmit. Por ndërsa supozohet të publikosh dy foto të vetes në një diferencë kohore prej 10 vitesh, aktori i humorit Bes Kallaku, ka publikuar disa foto të mikut të tij këngëtar, Sinan Hoxhës. “Vdiqa o Sinan Hoxha. Hahahahha”, shkruan Besi krahas fotove. Këngëtari duket shumë ndryshe kur ...

Lexo me teper »

Eneda Tarifa flet për projektet e ardhshme, bashkëpunim me Flori Mumajesin

Eneda Tarifa ka publikuar këngën e saj më të fundit “Nuk ia vlen” dhe nuk la pa përmendur planet për projektet e ardhshme. Këngëtarja zbuloi se momentalisht është duke punuar për një projekt surprizë me kantautorin Flori Mumajesi. Ajo preferoi që të mos zbulonte më tepër detaje nga bashkëpunimi, por tregoi se në mars kënga do të jetë gati. Duhet të ...

Lexo me teper »

Aurela Gaçe tregon çfarë ka zili te femrat e tjera (FOTO)

Aurela Gaçe është një nga ato këngëtare që na shfaqet me komplekse dhe shumë  e drejtëpërdrejtë. Por së fundmi ajo ka treguar se çfarë u ka zili femrave.  Teksa tregon se çfarë do të donte të ndryshonte tek vetja, Gaçe shprehet se ka zili femrat me vetulla të trasha natyrale. “Ka diçka që do ta doja, por se kam…Jo nuk ...

Lexo me teper »