Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Tmerr në fluturim, pasagjeri filmon nga brenda motorin e avionit që merr flakë (Video)

Një pasagjer në një fluturim me kompaninë ‘Delta Airlines’ ka filmuar pamjet e çmendura të motorit të avionit të dëmtuar rëndë. Aty tregohet sesi pjesa e motorit është shkëputur krejtësisht dduke e detyruar pilotin që të bëjë ulje të detyruar. Në një deklaratë, ‘Delta’ tha se fluturimi 1426 nga Atlanta në Baltimore u detyrua të bënte një ulje emergjente në ...

Lexo me teper »

Nga Melania Trump te Ronaldo, cilat janë statujat më të çuditshme në botë

Në mbarë botën, për shumë persona të famshëm ngrihen statuja në shenjë falenderimi apo përkujtimi. Statujat janë për aktorë, këngëtarë, sportistë e politikanë. Megjithatë jo çdo herë artistët që i kanë bërë ia kanë qëlluar për të kopjuar në mënyrë identike personazhet në fjalë. Më poshtë ka një përmbledhje të këtyre statujave dhe vlerësojini vetë nëse artistët kanë bërë një ...

Lexo me teper »

8 ide brilante për ju që s’keni kohë dhe as para të dekoroni shtëpinë

Mendoni se dekorimi i shtëpisë është një nga ato detyra që kërkojnë kohë, para dhe mprehtësi për estetikën? Jo domosdoshmërisht është kështu. Një artikull i “realtor.com” jep 8 këshilla se si mund ta dekoroni shtëpinë tuaj pa shumë peripeci. Sipas projektuesve profesionistë, edhe disa rregullime të vogla në një shtëpi mund të ndryshojnë tërësisht mënyrën si duket. 1- Ndryshoni mbuluesat ...

Lexo me teper »

Akuzat për pedofili, arrestohet reperi amerikan Kelly

Reperi i njohur amerikan R. Kelly është arrestuar në Chicago për ngacmim seksual ndaj të miturve dhe pedopornografi. Këngëtari 52 vjeç ishte në liri me kusht për një rast të mëparshëm pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht ndaj katër femrave, tre prej të cilave në atë periudhë ishin minorene. Ylli 52 vjeçar, i muzikës R’N’B në 1996 kryesonte klasifikimet në ...

Lexo me teper »

Racizmi në futboll ende problem, lojtari largohet nga fusha mes lotësh (VIDEO)

Një futbollist angles është përlotur në mes të fushës, pasi është ofenduar në mënyrë raciste nga një kundërshtar i tij. 20-vjeçari Jordi Osei-Tutu i cili u huazua nga Arsenali për të luajtur për Bochum në Gjermani, përjetoi një moment shumë të pakëndshëm në ndeshjen miqësore kundër skuadrës zvicerane St. Gallen, para sezonit. Jordi Osei-Tutu u largua nga fusha në lot ...

Lexo me teper »

Helikopter me ujë të bekuar, peshkopi në Kolumbi kërkon të pastrojë qytetin nga krimi dhe korrupsioni

Ekzorcizmi për këtë peshkop katolik ka nevojë të shkojë në një tjetër nivel. Ruben Dario Haramijo Montoja, peshkop i Buenaventuras, Kolumbi, do të përdorë një helikopter të marinës për të spërkatur gjithë qytetin me ujë të shenjtë, që të largojë djajtë që sipas tij janë përgjegjës për rritjen e krimit, dhunës dhe korrupsionit. “Duam të kalojmë në të gjithë Buenaventurën ...

Lexo me teper »

Njësoj si në videolojëra, trupat speciale amerikane mësyjnë nëndetësen e trafikantëve të kokainës (Video)

Një operacion emocionues tamam si një videolojërat u zhvillua në Oqeanin Paqësor, kur Rojet Bregdetare Amerikane zbuluan një nëndetëse trafikantësh dhe një grup komandosh arritën të hipin mbi mjetin detar duke kapur drogë në vlerë disa milion dollarë. Kapja e nëndetëseve të karteleve të drogës në brigjet amerikane nuk është detyrë e lehtë, pasi shumë prej tyre mund të shmangin ...

Lexo me teper »

Meghan Markle e kritikojnë se s’di të mbajë fëmijën, por s’keni parë akoma Kate Middleton (FOTO)

Fansat e kanë kritikuar dukeshën e Sussex, Meghan Markle, për mënyrën se si e mbante djalin e saj Archie, në shëtitjen e parë në publik. Meghan Markle u bë objekt i memeve të ndryshme, ku shumica e përdoruesve të internetit e akuzuan atë se po e mban fëmijën në mënyrë të pahijshme dhe se ajo nuk e dinte se çfarë ...

Lexo me teper »

Shpërthimi i autobotit me karburant e kthen natën në ditë (Video)

Një zjarr i fuqishëm përfshiu shumë ndërtesa në qytetin e Worcester në Afrikën Perëndimore, pas një shpërthimi të një autoboti me karburant në orët e para të së mërkurës. Raportet paraprake tregojnë se cisterna e karburantit goditi një shtyllë të energjisë elektrike, e cila krijoi një shpërthim masiv që ndriçoi vendin duke e kthyer natën në ditë. Automjeti njoftohet se ...

Lexo me teper »

“Ministria e Turizmit si je?”, fenomeni i shëmtuar që po ndodh në kalanë e Himarës (FOTOT)

Florjan Binaj nuk është vetëm ai që bën gjithmonë humor siç jemi mësuar ta njohim përmes ekranit. Përkundrazi, kur bëhet fjalë për disa çështje ai kushton gjithë seriozitetin dhe rëndësinë e duhur. Përmes një postimi në rrjetet sociale, aktori ka denoncuar një fenomen të shëmtuar që po ndodh në zonën e Himarës. Muret e pjesës së vjetër të qytetit dhe ...

Lexo me teper »