Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Polici kinez ndalon banorin të futet në fshatin e karantinuar, e tremb me lëvizje karateje (Video)

Një polic kinez është kapur në kamera duke bërë lëvizje marciale për të ndaluar një fshatar të kthehet në shtëpinë e tij, pasi fshati i tij ishte mbyllur për shkak të koronavirusit. Videoja tregon oficerin dhe kolegun e tij që qëndrojnë pas një shiriti, duke parandaluar hyrjet nga jashtë. Teksa një fshatar me motoçikletë afrohet dhe kërkon të kalojë pengesën, ...

Lexo me teper »

Blerësi hyn në dyqan sikur po e “çlironte”, por bën copë e çikë dyert (Video)

Një blerës është bërë personazh në rrjetet sociale. Shkak për këtë është bërë hyrja e tij ‘triumfatore’ në dyert e një qendre tregtare duke i përplasur aq fort, saqë i thyen. Pamjet CCTV tregojnë se blerësi provon të hapë dyert e një dyqanit të kompanisë Saturn por i përplas aq fort ato saqë i rrëzon duke i thyer. Pasi qëndron ...

Lexo me teper »

Arrestohet për dhunë në familje, vajza e Steven Spielberg

Vajza e regjisorit Steven Spielberg është arrestuar për dhunë në familje, vetëm një javë pasi njoftoi se do të niste një karrierë në industrinë e filmave për të rritur. Fox News shkruan se 23-vjeçarja Mikaela Spielberg u arrestua të shtunën rreth orës 06:30 të mëngjesit në Nashville. I fejuara i saj Chuck Pankow, konfirmoi lajmin. “Është e vërtetë”- i tha ...

Lexo me teper »

Dukuria e rrallë, bora e kuqe habit ekuipazhin e stacionit polar në Antarktidë

Një stacion polar ukrainas në Antarktidë është shndërruar në një film horror, pasi dëbora përreth tij u kthye në një të kuqe të përgjakshme. Por shkencëtarët shfaqen të qetë, duke ofruar një shpjegim për fenomenin e çuditshëm. Fotografitë nga baza kërkimore e Vernadsky-t u postuan në Facebook nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës e Ukrainës, e cila tha se dëbora ...

Lexo me teper »

Kush s’do e donte një të tillë, elektrike, e vogël dhe mund ta ngasësh pa patentë (Video)

Tashmë adoleshentët në Francë e Britaninë e Madhe, fillimisht, do jenë në gjendje të ngasin një makinë pa pasur nevojë për leje drejtimi. Kompania franceze Citroën ka prodhuar një makinë krejtësisht elektrike që kushton rreth 5000 stërlina. Ajo mund të arrijë një shpejtësi deri në 40 kilometra në orë dhe të përshkojë me një karikim deri në 75 kilometra. Për ...

Lexo me teper »

Boris Johnson-it s’i ndahen lajmet e mira, pas fitores në zgjedhje do bëhet sërish baba

Boris Johnson dhe e dashura e tij, Carrie Symonds janë fejuar dhe janë në pritje të një fëmije në fillim të verës, njoftuan ata mbrëmjen e sotme. Në Instagramin e saj këtë mbrëmje,  znj Symonds ndau një foto intime të saj dhe kryeministrit dhe shkroi: ‘Unë normalisht nuk do të postoja këtu këtë gjë, por dëshiroja që miqtë e mi ...

Lexo me teper »

Në qytetin japonez mbarojnë maskat mbrojtëse, njerëzit përleshen në rrugë (Video)

Japonia aktualisht po përballet me shpërthime të shumta të koronavirusit që po kërcënon Lojërat Olimpike të ardhshme dhe mes thashethemeve për mungesa të maskave mbrojtëse, përleshjet po shpërthejnë në rrugë. Kërkesa për maska ​​është rritur në të gjithë Japoninë me dyqanet e farmacitë që i shesin më shpejt ssesa vjen furnizimi, duke përkeqësuar një situatë tashmë të tensionuar. Në qytetin ...

Lexo me teper »

Shkencëtarët shërojnë diabetin te kafshët, shpejt nis testimi edhe te njerëzit

Një ekip shkencëtarësh në një shkollë mjekësore amerikane kanë arritur të kurojnë diabetin tek minjtë deri në nëntë muaj, pasi i injektuan brejtësit me qeliza prodhuese të insulinës të krijuara nga qelizat burimore të njeriut. Rezultatet emocionuese, të zbuluara nga një ekip në Shkollën e Mjekësisë në Universitetin e Uashingtonit në St Louis, mund të jenë një moment i rëndësishëm ...

Lexo me teper »

Kina i dërgon Pakistanit 100 mijë rosa…për të luftuar karkalecët

Mijëra rosa kineze janë të gatshme për t’u zhvendosur në Pakistan për të ndihmuar në luftën kundër karkalecëve që ka goditur vendin aziatik. Tufat e karkalecëve kanë shkaktuar probleme në disa vende të Afrikës e Gjirit Arabik dhe tani janë zhvendosur drejt Azisë. Të paktën 100,000 rosa pritet të dërgohen në Pakistan në gjysmën e dytë të këtij viti për ...

Lexo me teper »

Kamarieri shqiptar konsiderohet hero në Itali, u vjen në ndihmë të sëmurëve me koronavirus

Në një kohë mjaft të vështirë për italianët që gjenden nën panik për shkak të përhapjes së koronavirusit, një djalë i ri shqiptar është kthyer në hero për ta pasi po jep një ndihmë të çmuar në një nga rajonet e prekura , në Liguria. Mediat italiane, shkruajnë se bëhet fjalë për Albi Albinon, i  cili punon si kamarier në ...

Lexo me teper »