Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

“Ford” prezanton makinë e parë elektrike, të famshmin “Mustang” (Fotot)

Prodhuesi amerikan i makinave, ‘Ford’ ka zbuluar versionin e tij të parë elektrik të makinës klasike ‘Mustang’, por me skeletin e një SUV-i. ‘2020 Mustang Mach E’ u zbulua gjatë një ngjarjeje në Los Angeles nga ‘Ford’. Prodhuesi automobilistik numër 2 pas ‘General Motors’ planifikon të ketë ‘Mach E’ në treg vitin e ardhshëm. Ai do dalë në shitje vitin ...

Lexo me teper »

Elon Musk prezanton makinën futuristike, por diçka shkon keq (Video)

I prodhuar për t’i bërë ballë plumbave dhe vareve, dritaret anësore të automjetit futuristik ‘Cybertruck’ të Elon Musk u krisën lehtësisht nga disa topa metalikë të hedhur me dorë gjatë prezantimit pompoz të ‘Tesla’-s. Inovatori i zjarrtë prezantoi të premten produktin më surreal të ‘Tesla’-s, të quajtur ‘Cybertruck’, duke u mburrur për qëndrueshmërinë e automjetit elektrik. Kohë herë në rolin ...

Lexo me teper »

Gëlltiten papritmas nga gropa në rrugë, nënë e bijë përfundojnë poshtë me gjithë makinë

Një nënë dhe bija e saj duke vozitur rastësisht nëpër rrugët e Flores da Cunha në Brazil u gëlltitën nga një gropë gjigante që papritmas u hap në rrugën para tyre. Vanessa Cavagnolli, 34 vjeç, pësoi një hundë të thyer dhe vajza e saj Andressa Carnesela, 12 vjeçe, pësoi dëmtime të vogla, në incidentin dramatik në rajonin Rio Grande do ...

Lexo me teper »

U tall me vajzën e tyre në transmetim direkt, Kate Middleton dhe princi William i tregojnë vendin moderatorit

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit duket se nuk janë impresionuar nga shakaja e fundit e prezantuesit të “BBC Radio 1”, Greg James në ditën e parë të shkollës të vajzës së tyre, princeshës Charlotte. Gjatë transmetimit direkt, moderatori u habit nga takimi i princeshës së vogël me stafin e shkollës. “Kush dreqin shtrëngon duart me mësuesen në ditën e parë ...

Lexo me teper »

Modelja e “Playboy” refuzon postin e rëndësishëm në politikën ruse: Nuk dua të jem shpërqendrim

Maria Liman, e konsideruar si një nga tifozet më seksi të Kupës së Botës në vitin 2018, ka zbuluar se i kanë ofruar detyrën e zëdhënëses së partisë politike ruse LDPR, por ajo e hodhi poshtë këtë ofertë pasi mendon se do të ishte shumë “shpërqendruese”. 25-vjeçarja fitoi shumë famë gjatë Kampionatit Botëror vitin e kaluar në Rusi, për shkak ...

Lexo me teper »

Studiuesit zbulojnë larvën 44-milionëvjeçare

Shkencëtarët thonë se është hera e parë që një fosile nga një specie e madhe fluturash është zbuluar e ruajtur brenda një qelibari antik baltik. Ata e kanë përshkruar atë si një zbulim “të jashtëzakonshëm”. Studiuesit gjermanë zbuluan një larvë 44-milionëvjeçare, sipas një punimi të botuar në revistën Scientific Reports. Ajo është larva e parë e këtij lloji që zbulohet ...

Lexo me teper »

Mercedes dhe Maybach sjellin për herë të parë SUV-in luksoz

Mercedes planifikon të shesë automjetin e parë SUV në bashkëpunim me markën luksoze Maybach, tha shefi ekzekutiv i Daimler, Hubertus Troska, duke u bashkuar me markat e tjera luksoze që ofrojnë modele SUV për të tërhequr klientë nga Kina dhe Shtetet e Bashkuara. Daimler planifikon të nxjerrë modelin Mercedes-Maybach GLS, i cili pritet të dalë në shitje në gjysmën e ...

Lexo me teper »

Mendoni se jeni në Mars? Skena apokaliptike në Australi pas stuhisë së pluhurit (Video)

Erërat e fuqishme që përfshinë Australinë juglindore e kanë veshur një qytet në pluhur, duke i dhënë qiellit një ngjyrim portokalli. Banorët thanë se stuhitë e pluhurit po bëhen më të rregullta, duke e bërë zonën të pabanueshme. Videot dhe fotografitë tregojnë qiellin e errësuar mbi Mildura, Victoria si  rezultat i erërave të forta që arritën në 24 kilometra në ...

Lexo me teper »

Finalizohet divorci mes Channing Tatum dhe Jenna Dewan

Finalizohet më në fund divorci mes Channing Tatum dhe Jenna Dewan. Ata donin të ishin beqare në sytë e ligjit dhe një gjykatës sapo ia plotësoi dëshirën. Çifti kishte paraqitur dokumente gjyqësore duke i kërkuar gjykatës që të finalizojë divorcin ndërsa ata kishin bërë një marrëveshje për pasurinë dhe kujdestarinë e vajzës. Channing Tatum  kishte 9 vite i martuar me ...

Lexo me teper »

“Mendoj fundin e muajit a i paguaj dot dritat” – Këngëtari shqiptar pranon se nuk fiton mjaftueshëm nga muzika

Këngëtari i njohur Xhavid Dedej ka pranuar se paratë që fiton duke kënduar nëpër dasma, nuk i dalin në fund të muajit. Ai ishte i ftuar në emisonin ‘Soiree’, ku gazetarja Jonida Shehu e pyeti se sa para fiton nga muzika që bën.  “Të them të drejtën fare, mendoj fundin e muajit, i paguaj dritat, s’i paguaj. Se kur ulemi ...

Lexo me teper »