Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Aktorja Peggy Lipton humb betejën me kancerin

Peggy Lipton, ylli i shfaqjes televizive “The Mod Squad” të viteve ’60 , dhe “Twin Peaks” i viteve ’90 ka humbur betejën me kancerin. Revista “Time” shkruan se aktorja 72 vjeçare u nda nga jeta pranë familjarëve të saj, vajzat Rashida dhe Kidada Jones. “Ne jemi zemërthyer që nëna jonë e dashur humbi jetën nga kanceri sot. Ajo e bëri ...

Lexo me teper »

Justin Timberlake bëhet doktor muzike

  Këngëtari i njohur amerikan Justin timberlake, ka marrë titullin “Doktor Muzike”. Mediat amerikane shkruajnë se Kolegji Berklee ka dhënë lajmin e vlerësimit me titullin “doktor muzike”, të Timberlake së basdhku me reperen Missy Eliot dhe Alex Lacamoire. Që në mars, isshte marrë ky vendim, kur ky kolegj njoftonte se këta emra e marrin këtë diplomë për shkak të influencës ...

Lexo me teper »

Tepër krenare për të kërkuar ndihmë, e moshuara vret veten pasi administrata “gabimisht” i ngrin pagesat e pensionit

Një pensioniste në Britani ka vrarë veten, pasi zyra e Pensioneve i kishte ngrirë asaj prensionin prej disa muajsh. 81-vjeçares Joy Worral, i kishin mbetur vetëm 5 pound në llogari, kur ajo vendosi t’i jepte fund jetës në nëntor të vitit 2018, shkruan “Daily Mail”. Djali i saj, i zemëruar, thotë se nëna e tij e moshuar u vetëvra pasi ...

Lexo me teper »

SHBA me armë të re, çan objekte pa shpërthim

CIA ka zhvilluar fshehurazi një armë të re që i shkatërron objektet armike me gjashtë tehe të mprehta. Arma quhet R9X dhe është e aftë të çajë përmes ndërtesave dhe makinave me ndihmën e teheve që vihen në punë pak sekonda para përplasjes, pa lëndë shpërthyese. Pasi futet në ndërtesë, arma arrin t’i kapë armiqtë me saktësi ët lartë. Për ...

Lexo me teper »

Rihana arrin sukses edhe në industrinë e modës, bashkohet me kompaninë e njohur

Grupi i mallrave luksoze franceze (LVMH) po lançon një markë të re, me këngëtaren Rihanna, duke u bazuar në një ndërmarrje të përbashkët të mëparshme për t’u degëzuar tashmë në veshje, këpucë dhe aksesorë. Etiketa, e cila do të bashkohet me një sërë marka të tjera të njohura, si Louis Vuitton, Moet dhe Chandon champagne, do të quhet Fenty, ashtu ...

Lexo me teper »

Taksi vetëm për femra, nis projekti për muajin e Ramazanit në Çeçeni

Gratë në Republikën e Çeçenisë ku shumica e popullsisë është e besimit islam, mund të shijojnë udhëtime me taksi vetëm me shoferet femra, pasi shërbimi i parë i taksive me shofere gra u lancua në kryeqytetin e vendit, Grozny. Mekhkari (që do të thotë “vajza” në çeçenisht) është menduar të bëhet një alternativë për gratë çeçene, të cilat shmangin udhëtimin ...

Lexo me teper »

Me një mjet të tillë, problemet në plazhe zhduken sa hap e mbyll sytë (Video)

Me ardhjen e sezonit veror, plazhet janë një nga vendet më të vizituara nga pushuesit anembanë botës. Gjithsesi mbajtja pastër e tyre nuk është aspak e lehtë duke qenë se një pjesë e pushuesve nuk janë aspak të kujdesshëm për të mbajtur të pastër mjedisin. Këtu futen në lojë makineritë siç është ajo në videon shoqëruese. Makineria pastron rërën nga ...

Lexo me teper »

Kujdes ku e parkoni makinën, ariu u vjedh ushqimin gjuetarëve (Video)

Kujdes nga arinjtë kur shkoni në ndonjë pyll në Rusi. Ata janë shumë të rrezikshëm dhe madje mund t’ju vjedhin ushqimet  e t’ju lënë pa gjë dhe ka disa prova mbresëlënëse për ata që dyshojnë. Ndalimi i kamionit të tyre në një autostradë në Gadishullin Kamçatka në Lindjen e Largët të Rusisë ishte qartësisht një gabim me pasoja për një ...

Lexo me teper »

Bebe Rexhës i vjen në majë të hundës: Komentet më të ndyra m’i bëjnë shqiptarët (VIDEO)

Bebe Rexhës i kanë ardhur në majë të hundës komentet negative të shqiptarëve. Këngëtarja ka publikuar në “Instastory”, një video ku shprehet e habitur, se si pikërisht shqiptarët janë ata që i bëjnë më shumë komente negative dhe ofenduese.  “Unë e dua kulturën e vendit tim, u rrita si shqiptare dhe vërtet e dua, por ndonjëherë ndjej se shqiptarët nuk ...

Lexo me teper »

Kanë kaluar 5 ditë, por princi William dhe Kate ende s’e kanë takuar Archie-n, as gjyshi Charles

Meghan Markle dhe princi Harry mund t’ja kenë prezantuar foshnjën e tyre gjithë botës përmes fotove, por gjyshi Charles dhe xhaxhai William ende nuk e kanë takuar. Edhe ata e kanë parë vetëm përmes fotove. “Mirror” shkruan se edhe pse kanë kaluar pesë ditë që nga lindja e Archie-t, princi Charles, princi William dhe Kate Middleton ende nuk e kanë ...

Lexo me teper »