Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Motrës së Meghan Markle akoma s’i ka dalë mllefi, çfarë bën në ditëlindjen e dukeshës së Sussex

Meghan Markle dhe motra e saj Samantha, vazhdojnë të shkojnë keq me njëra-tjetrën. Ose më saktë, Samantha vazhdon të flasë keq për motrën e saj të famshme në publik. Në ditëlindjen e 37-të të Meghan-it, Samantha ka bërë një dedikim tejet ironic për të motrën, duke thënë se ajo nuk e kishte uruar babain e tyre për ditëlindje. “Gëzuar ditëlindjen ...

Lexo me teper »

Britney Spears pushime me dy djemtë, vizitojnë ‘Buckingham Palace’ (FOTOT)

Këngëtarja Britney Spears ka vizituar Buckingham Palace sëbashku me djemtë e saj, duke zgjedhur kështu të kalojë pak kohë me familjen përpara performancës së saj në Brighton Pride. Ylli i Popit u përzie me vizitorë të tjerë, ndërsa i mori bijtë e saj në një turne rreth kryeqytetit anglez. Britney, kishte veshur një fustan të shkurtër, të verdhë dhe çizme ...

Lexo me teper »

Barack Obama feston ditëlindjen, urimi i veçantë i gruas së tij Michelle (FOTO)

Ish-presidenti amerikan Barack Obama mbushi 57-vjeç këtë të shtunë. Me këtë rast, bashkëshortja e tij Michelle Obama ishte e para që nisi me urimet për ish-presidentin. Ish-zonja e parë publikoi një foto në rrjetet sociale, ku shfaqet Obama me një pamje të një peizazhi. “Gëzuar ditëlindjen Barack Obama. Pamja është gjithmonë më e bukur me ty”, shkruan Michelle. Menjëherë pas ...

Lexo me teper »

Hidhet nga dritarja e apartamentit për t’i shëtuar policisë, pasi vrau të dashurën me thikë (Video)

Policia e Manchesterit ka publikuar pamjet kur Michael Marler, u përpoq të ikë nga skena e një vrasjeje, duke kërcyer nga një dritare e banesës në katin e sipërm mbi një makinë të parkuar. Michael Marler u dënua me burgim të përjetshëm në Gjykatën “Manchester Croën” të ​​premten. Për vrasjen e Danielle Richardson, të cilën e goditi disa herë me ...

Lexo me teper »

Duterte sfidon trafikantët e drogës, u sekuestron makinat e ua shtyp me buldozer (Video)

Presidenti i Filipineve, Duterte, ka sfiduar trafikantët në vend kësaj here duke dhënë spektakël. Kësaj here ai ka urdhëruar shkatërrimin e të gjitha mjeteve luksoze të trafikantëve të drogës dhe bandave kriminale që veprojnë në vend, të cilat janë bllokuar nga policia. Lideri filipinas njihet për qëndrimet dhe deklaratat e tij polemizuese. Që prej ardhjes së tij në pushtet, qindra ...

Lexo me teper »

Gjykatësi në SHBA jep urdhrin e pazakontë në seancë: Mbylljani gojën me ngjitëse të pandehurit (Video)

Një gjykatës në Ohio të SHBA-së, ka dhënë një urdhër të pazakontë në sallën e gjyqit. Teksa ai po fliste, i akuzuari e kundërshtonte nga vendi duke e ndërprerë herë pas here. Pas disa vërejtjesh, gjykatësi urdhëron policët që e shoqëronin që t’i mbyllnin gojën duke ia bllokuar me ngjitëse. Sipas gjykatësit, shkak për këtë vendim ishte bërë “mosrespektimi i ...

Lexo me teper »

Xhami mbi rrota, Japonia ofron lehtësira për besimtarët praktikantë (Video)

Deri tani jemi mësuar të shohim shtëpi lëvizëse, teatër lëvizës, cirk lëvizës e spital lëvizës. Në Japoni i kanë shtuar kësaj liste edhe një tjetër aktivitet. Ata kanë krijuar xhaminë lëvizëse. Një makinë që është e përshtatur si një dhomë faljeje shëtit nga qyteti në qytet për t’u ofruar besimtarëve myslimanë që të kryejnë ritet e tyre fetare.

Lexo me teper »

7 mënyrat si Evropa po e përjeton të nxehtin

Evropa po piqet. Nga drerët në Finlandë që po shkojnë për plazh, në spitalet që mbingarkohen, drejt shoferëve të autobusëve në Belgjikë që kërcënojnë të veshin fundin, vala e paparë e ngrohjes e kësaj jave është e skuqur nga kontinenti. Organizata Boterore Meteorologjike ka vleresuar te gjithe kohen per Europen Kontinentale si 48 gradë Celsius, e vendosur në Athinë në ...

Lexo me teper »

Johnny Depp akuzon ish-gruan: Më rrihte!

Aktori i njohur i Hollywood-it Johnny Depp dhe ish-bashkëshortja e tij Amber Heard, vazhdojnë konfliktin e tyre në Gjykatë. Depp e ka akuzuar Heard se i ka gjuajtur me grusht, jo një, por dy herë. Mediat e showbizzit të huaj shkruajnë se kjo ka ndodhur në prill të 2016-s, kur Depp ka shkuar me vonesë në festën e ditëlindjes së ...

Lexo me teper »

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez debatojnë për takimin e tyre të parë, ishin si shokë apo si të dashur

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë debatuar me njëri-tjetrin lidhur me takimine  tyre të parë. I ftuar në ‘Today Shoë’, Rodriguez u pyet se cili ka qenë takimi i tij i parë me Jennufer. Takimin e parë, Rodriguez nuk e quan një takim dashurie, ndërsa Jennifer  e cila ndodhej prapa skenës po. “ Ajo mund të debatojë që ishte një ...

Lexo me teper »