Templates by BIGtheme NET

Fast Foodi

Udhëtim ndërplanetar, kompania nis projektin ambicioz ndërplanetar

Një kompani private ruse, “S7 Space”, u ka bërë thirrje korporatave shtetërore, firmave tregtare dhe fillestarëve të fillojnë një projekt që synon krijimin e një aeroporti hapësinor orbital për transportin e ardhshëm ndërplanetar. “Ne po fillojmë punën për të zbatuar projektin ‘Cosmodrome Orbital’. Për ta bërë këtë, ne jemi duke propozuar që të aplikojmë të gjithë përvojën e fituar nga ...

Lexo me teper »

Pas martestës, dyshimet se Miley Cyrus është shtatzënë

Pas martesës së papritur të Miley Cyrus me Liam Hemsworth të gjithë mbetën të shokuar pasi ishte shumë e shpejtë. Po së fundmi kanë lindur dyshimet se këngëtarja mund të jetë shtatzënë. “Miqtë e ngushtë që nuk ishin në ceremoni po mundohen të gjejnë një arsye për martesën dhe të gjithë mendojnë se ajo mund të jetë shtatzënë”, – ka thënë ...

Lexo me teper »

“Më jep një dreq topi, kroat m**i”, lojtari i Realit kapet me Modriçin (VIDEO)

Pasi fituan trofeun e Kupës së Botës për Klubet, për të tretin radhazi, pasi mposhtën pasditen e të shtunës skuadrën Al Ain, një përplasje ndodhi midis dy lojtarëve të Realit. Me të përfunduar ndeshja Luka Modroç dhe Lucas Vasquez nisën një përplasje në sy të publikut dhe kamerave. Ky i fundit, përqafoi kapitenin Sergio Ramos, kapi nga bluzja me inat ...

Lexo me teper »

Mezi foli dy fjalë për vendlindjen, miss Kosova tregon çfarë i ndodhi (VIDEO)

Zana Berisha përfaqësoi Kosovën në konkursin e bukurisë në “Miss Universe”, të mbajtur këtë vit në Tajlandë. Modelja pati shumë komente negative për videon ku fliste për Kosovën, pasi dukej sikur nuk kishte shumë informacone për vendlindjen e saj. E ftuar në emisionin “Prive”, Berisha ka treguar se në momentin kur janë xhiruar pamjet ajo është gjendur e papërgatitur, pasi ...

Lexo me teper »

Rizgjohet vullkani Etna, shoqërohet 130 lëkundje tektonike

Vullkani më aktiv i Europës, në malin Etna të Siçilisë, në Italinë jugore, është “rizgjuar” në prap të Krishtlindjeve. Vullakni ka shpërthyer këtë të hënë, ndërsa zyrtarët italianë kanë raportuar se ka pasur edhe mbi 130 lëkundje sizmike me magnitudë deri në 4.3 të shkallës Rihter. Burime zyrtare thanë se llava ka nxjerrë krye nga një frakturë e re në ...

Lexo me teper »

Pronari surprizon punonjësit për festa, shpërndan 4 milionë dollarë shpërblime

200 punonjësit e një biznesi të furnizimit me lule në Miçigan u befasuan në drekën e festës së kompanisë: Ata morën 4 milionë dollarë në shpërblime në fund të vitit, ose rreth 20.000 dollarë për punëtor. Pronari i “FloraCraft”, Lee Schoenherr, 82 vjeç, tha se donte t’i jepte shpërblimet si një mënyrë për të falenderuar punonjësit e kompanisë që kanë ...

Lexo me teper »

Telashet s’kanë të sosur për Mourinho-n, pas shkarkimit i zbulohet miqësia sekrete me bjonden 14-vjet më të re

Telashet duket se s’kanë të sosur për Jose Mourinho-n. Pasi e shkarkuan nga posti i trajnerit të Manchester United-it, tabloidët i kanë zbuluar edhe  lidhjen sekrete me një bjonde 14 vite më të re. “The Sun” shkruan se ish-trajneri ka një marrëdhënie sekrete që prej 8 vitesh me bjonden Prue Carter-Robinson. Sipas tabloidit britanik, ata kalojnë shumë kohë së bashku ...

Lexo me teper »

Demi Lovato revoltohet me tabloidët: Shkruajnë gjithçka vetëm për të shitur, të sëmurë!

Këngëtarja Demi Lovato është revoltuar me tabloidët për gjërat që shkruajnë për rimëkëmbjen e saj, pas mbidozës në muajin korrik të këtij viti, që për pak i mori jetën. Këngëtarja u bën thirrje fansave të saj, që të mos besojnë shkrimet e revistave pasi bëhen vetëm për t’i shitur.  “I dua fansat e mi, por unë i injoroj tabloidët. Mos ...

Lexo me teper »

1.8 miliardë do i kushtojë Volkswagen pastrimi i skandalit

“Pastrimi” i skandalit të mashtrimit të naftës do t’i kushtojë Volkswagen 5.5 miliardë euro në 2018 dhe 1.8 miliardë euro në vitin 2019. Deklarata ka ardhur nga zyrtari kryesor financiar, Frank Witter, për ‘Boersen-Zeitung.’ Që nga viti 2015, prodhuesi gjerman i makinave ka paguar më shumë se 27 miliardë euro për të zgjidhur paditë e investitorëve dhe të konsumatorëve, si ...

Lexo me teper »